Astra j 1.4 T hizlanirken tekleme sorunu

ozberkgunes

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunları bende yaşıyordum ve turbo arızası vermiyordu araba. Bir süre sonra cruse control de yokuş çıkarkende yapmaya başladı ve böyle durumlarda hızı düşmeye başlamıştı. Egzoz manifoldunda çatlak bulduk. Tabi ilk başlarda küçük bir çatlakmış zamanla daha da büyümüştü. Maliyeti izmirde kaliteli bir turbocuda manifold değişimi yaptırdım 2600 lira. Adamın dediğine göre her hafta en az 3 4 tane astra j 1.4T nin turbosu geliyormuş. Biraz dayanıksızmış. Turbo yapılınca kesilti bu sıkıntı.

emirhan78

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Zafer hocam mesaja bakarmısın

biycash

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şuandada baska sorun bas gosterdı alt devırlerde bayılıyor arac
Dostum senin usta biraz işin kolayına kaçmış, turbonun boost basıncını düşürmüş, dolayısı ile üst devirlerdeki hataya düşme durumundan seni geçici olarak kurtarmış ama bu seferde alt devirlerde senin aracın gücünden çalmış.

Benimde aracımda aracı sıkıştırınca p0238 hatası verip motoru kısıyor. Wastgate ayarını evde kendim yapıyorum, eğer biraz gevşetirsem benimde sorunum gidiyor. Ama bu seferde alt devirler ölüyken baya ölüyor.
Problemin kaynağını henüz bulamadım, turbo selenoid valfi değiştim hala aynı problem devam ediyor.

Benim şahsi kanaatimce araçlarımız bir şekilde fazla basıncı boşaltamıyor, manifoldda ki kapakçık tam açılsa bile bu yeterli olmuyor. Dolayısı ile turbo basıncı sabit kalması gerekirken devir arttıkça artmaya devam ediyor.