Astra j 1.4 T hizlanirken tekleme sorunu

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu yazmıyomu

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yazmiyor konu daha once bir cok yerde acilmis ama kimse cevap bulamamis

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Kırılmazkaya

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba yine bir sorun :)) 2011 astra j 1.4 t (lpg yok) arac hizlanirken ozellikle atiyorum araba sollamaya ciktiginizda tekleyerek hizlaniyor ve biyerden sonra sanki normale donuyor hizlanmasi ,servise gidince once bisey yok dedi usta ama ben ustayi yanima alip teste cikinca biraz araci sikistirdim ve turbo arizasi gibi bir sey verdi,
Sonra usta turbononun o el degmeyin isareti olan kapagini sokup altindaki vana gibi olan seyden cevirerek ayar yaptik ama suan yine tekleme yapiyor aracta lpg de yok arizada vermiyor simdi birde mesela ozellikle
Sicak havalarda gaz tepkimesi cok yavasliyor arabanin basina gelen oldu mu?( manifold 40.000 km once degisti)
Hocam aynı sorun bende de var 1.4 T 2017 model arabaya biraz yüklenince çekişten düşüyor sıkıştırma yapıyor ESP arza lambasiyla birlikte motor ışığı yanıp sönmeye basliyor bujileri değiştim bobinleri değiştim hatta LPG enjektorunu değiştirdim halla sorun devam ediyor cozebilen olmadı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinde de aynısını yapıyormu

Kırılmazkaya

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Olabilir 1.4 lerde arıza yaoinca yapıyor
Eyvallah hocam bide ona baktirayim millet Afr ayarı yaptır falan diorda sadce LPG de yapmıyor benzindede yaptığı için bana Afr ayarı mantıklı gelmiyor

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

melih66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
şu sorunu yaşamayan kalmadı hala bi çözüm bulunamadı bu neymiş arkadaş eğer sorunu çözdüyseniz lütfen burada paylaşın

• Beğen
Tepkiler: Blackram