Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Screenshot_20180112-100626.png
Şanzıman yağı değişim makinesi...

Şimdi bir özel servis ile görüştüm o da böyle bir makine yok karterden boşaltıyoruz dedi :) Yetkili Servis'e de gözümle görmeden inanabileceğimi sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 208
Şanzıman yağı değişim makinesi...

Şimdi bir özel servis ile görüştüm o da böyle bir makine yok karterden boşaltıyoruz dedi :) Yetkili Servis'e de gözümle görmeden inanabileceğimi sanmıyorum.

Ülkemizdeki ustaların genel sorunu araştırmadan olmaz öyle şey demeleri :)

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şanziman yağ değişimdeki işlemleri nerede yaptırdınız. Özel mi yetkili mi ? Çünkü bilgisiz birinin dümdüz tapayı açıp yağı değiştirmesini istenmiyorum.

Aracım 86.000 binde, bende bir an evvel bakım ve yağ değişimi yaptırmak istiyorum.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu şanziman yağ değişimdeki işlemleri nerede yaptırdınız. Özel mi yetkili mi ? Çünkü bilgisiz birinin dümdüz tapayı açıp yağı değiştirmesini istenmiyorum.

Aracım 86.000 binde, bende bir an evvel bakım ve yağ değişimi yaptırmak istiyorum.
Bilgili de olsa bilgisiz de olsa yapacağı işlem tapayı açıp yağı boşaltıp, yukarıdan yeni yağı eklemek. Opel özel servisi 300tl fiyat verince, yetkili servisle pazarlık edip 300tl'ye düşürüp orada değiştirtim. 5lt gm dextron 6. Bir önceki mesajıma bakarsanız bu işin asıl usülü yazıyor. Yetkili servislerde ve özel servislerde böyle bir cihaz yok(en azından Adana'da). Bulunduğunuz yere bağlı olarak böyle bir cihaza sahip bir yer bulabilirseniz orada değiştirin. Yağın tamamı değişmiş olur. Şanzumandaki yağ miktarı sanırım 8lt...

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aslında ben değişim yaptığımda ustam alabilirsen 5 litre daha yağ al 30 bin sonra değiştirelim o zaman eski yağın oranını düşürmüş oluruz diyordu. Belkide 2 partide değişiklik yapılabilir. Tabi parayıda düşünmek lazım :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aslında ben değişim yaptığımda ustam alabilirsen 5 litre daha yağ al 30 bin sonra değiştirelim o zaman eski yağın oranını düşürmüş oluruz diyordu. Belkide 2 partide değişiklik yapılabilir. Tabi parayıda düşünmek lazım :)
Allah izin verir bu araca binmeye devam edersem, kafamda belirlediğim değişim periyodum her 30.000km'de bir:) nerden bulalım yetkili serviste bile olmayan cihazı Adana'da:) 300tl değil de 150tl olsa her bakımda değişelim, baş göz üstüne.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Otomatik şanziman yağı değişiminde komple değişim için birinci değişimden 500-1000 km sonra ikinci değişim yapılmalidir. Manuel değişimlerde [emoji4][emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Berkin

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk ekran görüntüsünde 1 litrelik yağ var. Bunun gibi 5 tane mi aldınız :) Yoksa 5 lik satılıyordur diye tahmin ediyorum.
Bende servisde var mı yok mu kontrol edeyim bakayım. Pazarlıkla servis uygun olabilir.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İlk ekran görüntüsünde 1 litrelik yağ var. Bunun gibi 5 tane mi aldınız :) Yoksa 5 lik satılıyordur diye tahmin ediyorum.
Bende servisde var mı yok mu kontrol edeyim bakayım. Pazarlıkla servis uygun olabilir.
Benim araçta yetkili serviste değişim yapıldı. 5 adet gm marka kullanıldı. Dikkat edeceğiniz husus dexron VI yazısı. Bir de piyasada sahteleri olabiliyormuş, güvenilir bir yerden alın derim.

Şanzuman yağı ile ilgili iki konu açıldığını ve orada aşağıdaki fotoları paylaştığımı farkettim. Burada da paylaşayım.

Yetkili servisin yaptığı işlemlerin fotoları:
20180208_135548-min.jpg20180208_142048-min.jpgo.jpg20180208_142552-min.jpg

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şanzıman yağını mümkünse orjinal kullanın, viskozite sapmalarında şanzıman uğultu yapabiliyor, can sıkıcı