astra j 1.3 ecoflex chiptuning sonuçları

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Remap öncesi sonrası sonuçları aşağıda paylaştım yapmayı düşünen forum kullanıcılarına az çok fikir verecektir.Dyno sonuçlarımı daha alamadım.Ancak dpf açısından oldukça soft bir uygulama yaptırdım.

asta j 1.3 ecoflex 0-100 km/h (0-60)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: astra j 1.3 ecoflex chiptuning sonuçları

1. Vitesten 2. Vitese geçerken araç kararsız kalıyor gibi... Ama motor sesi çok hoş geliyor... :)

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
1. Vitesten 2. Vitese geçerken araç kararsız kalıyor gibi... Ama motor sesi çok hoş geliyor... :)

Vites oranları ve malesef dizelin yüksek devir sevmemesinden.

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her nekadar farklı firmalarda yazılım yaptırsakta;chip yaptırmamdan öncesi ve sonrasında deneyimlerini eksik etmeyen bildiklerini paylaşan Önder AK beye teşekkür ederim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

mecar link' Alıntı:
Vites oranları ve malesef dizelin yüksek devir sevmemesinden.

Aslında dizel arabalar yüksek devir severler. Bir çok dizel araç kullandım opel hariç :) forumdan hosta arkadaşımızın 1.3'üne bindiğimde performans iyi düzeydeydi ama böyle güzel motor sesi çıkmıyordu :)

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Aslında dizel arabalar yüksek devir severler. Bir çok dizel araç kullandım opel hariç :) forumdan hosta arkadaşımızın 1.3'üne bindiğimde performans iyi düzeydeydi ama böyle güzel motor sesi çıkmıyordu :)

fabrikasyon haliyle 3200 devirden sonra tork giderek aşşağı düşmekte.Benzinli bilhassa benzinli turbolarda 6000 devirlere kadar max tork devam  etmekte.Dizel turbo beslemeli motorlarda üst devirlerde( 5000 devire kadar) beygirlerini artırmaya devam etmekte ,belki belli bir süratin üstüne çıktıktan sonra (150km gibi) süratlenmeye devam etmek için üst devire ihtiyaç duyar.Ancak genel durum üst devirler biraz boş oluyor. Arabanın torku bittiğinde adeta nefesi kesilmiş gibi burnunu eğmeye başlamakta.Yüksek hacimli dizellerde belki bu çok hissedilmiyordur. kullandığım dizel- benzinli -benzinli turbolarda bu durumla çok karşılaşmıştm.Büyük hacimliller hariç.
Ses işin aslı belki videodandır değişti diyemem .Db ölçerle yaptığım ölçümlerde de rakamsal olarak değişim olmamış.Ama dizelin sesini ben pek sevmiyorum.Benzinin sessizliğini çok arıyorum.Dizel arabadaki en sevmediğim durum.Hoş bir ford a clio megane binince opelin dizeli benzinli gibi.Toyota ise bu konuda çok iyi.En beğendiğim toyota olmuştu.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nerede ve ne kadara yaptirdiniz ozelden bilgi verebilir misiniz? Dpf hakkinda ne dusunuyorsunuz? Herhangi bir zarar gelmeyecegine yonelik garanti veriyorlar mi?

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Nerede ve ne kadara yaptirdiniz ozelden bilgi verebilir misiniz? Dpf hakkinda ne dusunuyorsunuz? Herhangi bir zarar gelmeyecegine yonelik garanti veriyorlar mi?

fiyat ve yaptırdığım yeri özelden yazdım .Çünkü reklam v.s. olmasını istemem.Yanlış anlaşılma olmasın.Zaten referansı olan ve bu işde deneyimi olan yerlerde yapılınca sıkıntı çıkmaz.Dpf konusunda ben İstanbul içi ev iş kısa mesafe çok kullanıyorum.Bu yüzden dpf olayına takık durumdayım.Yaptırdığım yazılımda üstünü basa basa bu durumu anlattım.Bu yüzden soft bir yazılım yapıldı.Dpf sıkıntısı olmasa bu motordan biraz daha güç alınır muhakkak.soft olursa sıkıntı çıkmaz.Takriben 650 km yaptım.Su an için sıkıntı yok.Tıkanma olsa kesin 100 km olmadan yşardım.Çünkü durk kalk ve kısa mesafe çok kullanan biri olarak.Race chip kullanımımda bunu yaşamıştım.İade etmek zorunda kalmıştım.