Astra H 1.6 classic 3 konfor paket ile 1.3 ecoflex Astra J performans

alioglua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2011 model Astra H 1.6 classic 3 kullanıcısı ve aynı zamanda Astra J kasa hayranı biri olarak ilk kez burada bir konu başlığı açıyorum.
Öncelikle hangi arabaya sahip olunursa olunsun tüm kullanıcılara kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Benim sorum şu olacak:

sahip olduğum arabadan aslında çok memnunum, ama kalkışlarda çok hantal kalıyor ve özellikle klima açıkken yokuşlarda inanılmaz zorlanıyor, bunun yanısıra şehiriçi yaklaşık 10 lt e yakın yakıyor. Ben aldığımda 35000 lira olan araba şimdi 37500 olarak gözüküyor opel sitesinde, 13000 km de aracım ve yaklaşık 4500 liraya yakın yakıt masrafım oldu bir yılda,

Bunları düşündüğümde ve ASTRA J kasada şehiriçi 6 lt leri gördükten sonra yıllık yakıt masrafımın yarı yarıya düşeceğini düşünerek, sizlere bazı şeyleri sormak istedim.

çok fazla konuşulmuştur eminim, 1.3 dizelin kaldırmadığı vb özellikleri, ama yeni üye olduğum için bulamadım bir de kendi arabamdaki şikayetim de benzeri olduğu için clasic 3 1.6 benzinli mi daha performanslıdır yoksa 1.3 dizel J kasa mı? uçup kaçan bir kullanıcı değilim ama sollamak gerektiğinde ya da yokuşlarda beni üzmesin ve zor durumda kaldığımda gaza bastığımda o zor durumdan kurtulabilecek atikliğe sahip olsun istiyorum.
Bir ara 1.4 140 hp e kafam takılmıştı ama bir benzinliden vazgeçip diğerini almak yine aynı şeylerle karşılaşağım demek olacağı için dizele yönelmek istiyorum. 1.3 ecoflex benim ihtiyacımı karşılar mı bu bakımdan düşününce yoksa illa 1.4 140 hp mi almam gerekir.

Bir de kasa-tasarım değişikliği dışında astra j kasanın (opsiyonlar eklenmemiş hali) konfor paketli clasic 3 ten donanımsal olarak ek özellikleri öğrenebilir miyim cezbetmesi açısından soruyorum: park sensörü, kol dayama, otomatik kararan dikiz aynası, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, yol bilgisayarı benim arabamda olan özellikler.

Opelin sitesinde açıklamalar var biliyorum ama hepsi teorik açıklamalar, pratik olarak bunların dışında ek özellik sayabileceğimiz sizlerin kullandığı hangi özellikler var J kasada H kasadan farklı olarak?

Teşekkür ederim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra H 1.6 classic 3 konfor paket ile 1.3 ecoflex Astra J performans

Oncelikle hosgeldiniz
Oncelikle 1.3 cosmo oneririm
Kalkislarda biraz hantal kalir ama sonrasinda sizi yolda ûzmez yakit olarakta cok cimri
Ama hiz konusu gorecelidir bazilarini tatmIn eder bazilarini etmez
Bayide araci test edip oyle almanizi oneririm.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Clasic 3 ve Astra J kasayı kullandığım için  söylüyorum. İki araç bir birinden tamamen farklı ve kesinlikle Astra J kasa özellikle h kasaya göre yol tutuşu daha yüksek, araç sürüş dinamikleri, yol tepkimeleri, direksiyon hakimiyeti çok daha geliştirilmiş, J kasa dizel de benim yorumum araçta ilk kalkış 1248 cc lik motor hacmine sahip ve neredeyse 1.5 ton olan araç için söylüyorum gayet iyi ama çok başarılı olduğu söylenemez lakin yakıt konusunda bu araçtan daha az yakan kendi segmentinde bir araç henüz icad edilmedi. Bilginiz olsun

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Daha dün gece Oğuz'un 1.3 dizeliyle hem şehir içinde hemde otobanda gezindik. 1.3 dizel hem şehiriçi hem şehirlerarası performans için gayet başarılı bir seçenek. Ekonomisi hususuna ise hiç girmiyorum. Çünkü sınıfına göre daha ekonomik bir seçenek böyle güzel ve kaliteli bir araçta yok.

Ha dün gece 200 yaptık otobanda, 4200 devirde. Hem sesin azlığı hemde arabanın gidişi bir kez daha arabayı takdir etmemi sağladı. :)

Gönül rahatlığı ile 1.3 dizel tavsiye ederim. Donanım olarakta Bülent'in dediği gibi Cosmo'yu şiddetle öneriyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

• alioglua link' Alıntı:
    Merhabalar,

2011 model Astra H 1.6 classic 3 kullanıcısı ve aynı zamanda Astra J kasa hayranı biri olarak ilk kez burada bir konu başlığı açıyorum.
    ֖ncelikle hangi arabaya sahip olunursa olunsun tüm kullanıcılara kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Benim sorum şu olacak:

sahip olduğum arabadan aslında çok memnunum, ama kalkışlarda çok hantal kalıyor ve özellikle klima açıkken yokuşlarda inanılmaz zorlanıyor, bunun yanısıra şehiriçi yaklaşık 10 lt e yakın yakıyor. Ben aldığımda 35000 lira olan araba şimdi 37500 olarak gözüküyor opel sitesinde, 13000 km de aracım ve yaklaşık 4500 liraya yakın yakıt masrafım oldu bir yılda,

Bunları düşündüğümde ve ASTRA J kasada şehiriçi 6 lt leri gördükten sonra yıllık yakıt masrafımın yarı yarıya düşeceğini düşünerek, sizlere bazı şeyleri sormak istedim.

çok fazla konuşulmuştur eminim, 1.3 dizelin kaldırmadığı vb özellikleri, ama yeni üye olduğum için bulamadım bir de kendi arabamdaki şikayetim de benzeri olduğu için clasic 3 1.6 benzinli mi daha performanslıdır yoksa 1.3 dizel J kasa mı? uçup kaçan bir kullanıcı değilim ama sollamak gerektiğinde ya da yokuşlarda beni üzmesin ve zor durumda kaldığımda gaza bastığımda o zor durumdan kurtulabilecek atikliğe sahip olsun istiyorum.
    Bir ara 1.4 140 hp e kafam takılmıştı ama bir benzinliden vazgeçip diğerini almak yine aynı şeylerle karşılaşağım demek olacağı için dizele yönelmek istiyorum. 1.3 ecoflex benim ihtiyacımı karşılar mı bu bakımdan düşününce yoksa illa 1.4 140 hp mi almam gerekir.

Bir de kasa-tasarım değişikliği dışında astra j kasanın (opsiyonlar eklenmemiş hali) konfor paketli clasic 3 ten donanımsal olarak ek özellikleri öğrenebilir miyim cezbetmesi açısından soruyorum: park sensörü, kol dayama, otomatik kararan dikiz aynası, far sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, yol bilgisayarı benim arabamda olan özellikler.
    Opelin sitesinde açıklamalar var biliyorum ama hepsi teorik açıklamalar, pratik olarak bunların dışında ek özellik sayabileceğimiz sizlerin kullandığı hangi özellikler var J kasada H kasadan farklı olarak?
    Teşekkür ederim.
    Bu motor bu aracı çekmiyor internette dolaşan bir efsane aslında. Gayet güzel çeken ve ekonomik motor.
    İfade yanlış kullanılıyor, sadece 1. viteste ve alt devirlerde biraz isteksiz ve cansız olabiliyor, bu da bu motor için doğal bir sonuç
    Ben her defasında belirttim,  bunlar bizim izlenimlerimiz herkesin kendi şartları ve kendi kullanma tarzı olduğu için
    bunu en güzel test ederek almaktır. Ha 1.3 dizel test aracı yok deniliyor, biz birçok kez buluşmalar yaptık ve araç almayı
    düşünenleri bu buluşmalara her zaman davet ediyoruz; gelin araçları inceleyin test edin diye; yardım edebiliyorsak ne mutlu bize

Neyse toparlamak gerekirse almadan önce mutlaka aracınızı test edin. Neden çünkü sizin beklenti ve kullanım tarzınız bu izlenimler ile
    karşılaştırma yapmak açısından önemli. Sonradan beklentiler ile aynı doğrultuda çıkması açısından.
    Sizin aracınızın özelliklerine ek olarak cezbeden özelliklerin
    başında AFL gibi bir far sistemi geliyor, diğerleri de şu şekilde; (bazıları sizin aracınızda da mevcut olabilir tam emin değilim)

Dinamik ևekiş Kontrolü (TCPlus)
       Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD)
       Elektronik Kalkış Torku Kontrolü (EDC)
       Fren Destek Sistemi (BA)
       Hidrolik Fren Yardımı (HBA)
       Virajda Fren Kontrolü (CBC)
       Virajda Tork Kontrolü (CTC)
       Hıza Duyarlı Elektro Hidrolik Direksiyon (EPS)
       Watt’s Bağlantılı Arka Süspansiyon[/li]

Katlanabilir Pedal Sistemi (PRS)

Perde hava yastıkları (önde ve arkada)
   Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
   Ö–n yolcu hava yastığı devre dışı bırakma özelliği
   Yan hava yastıkları (önde)

17" yapısal jantlar

Kırmızı iç mekan aydınlatması

Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı ֖n Farlar (AFL+)

Deri - Kumaş kombineli koltuk döşemesi

Elektrikli, katlanır ve ısıtmalı yan aynalar
    Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) (ևift Bölgeli)
    FlexFloor®(Esnek Bagaj Bölmesi)

Koyulaştırılmış ön ve arka farlar

alioglua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
  • Bu motor bu aracı çekmiyor internette dolaşan bir efsane aslında. Gayet güzel çeken ve ekonomik motor.
    İfade yanlış kullanılıyor, sadece 1. viteste ve alt devirlerde biraz isteksiz ve cansız olabiliyor, bu da bu motor için doğal bir sonuç
    Ben her defasında belirttim,  bunlar bizim izlenimlerimiz herkesin kendi şartları ve kendi kullanma tarzı olduğu için
    bunu en güzel test ederek almaktır. Ha 1.3 dizel test aracı yok deniliyor, biz birçok kez buluşmalar yaptık ve araç almayı
    düşünenleri bu buluşmalara her zaman davet ediyoruz; gelin araçları inceleyin test edin diye; yardım edebiliyorsak ne mutlu bize

Neyse toparlamak gerekirse almadan önce mutlaka aracınızı test edin. Neden çünkü sizin beklenti ve kullanım tarzınız bu izlenimler ile
    karşılaştırma yapmak açısından önemli. Sonradan beklentiler ile aynı doğrultuda çıkması açısından.
    Sizin aracınızın özelliklerine ek olarak cezbeden özelliklerin
    başında AFL gibi bir far sistemi geliyor, diğerleri de şu şekilde; (bazıları sizin aracınızda da mevcut olabilir tam emin değilim)

Dinamik ևekiş Kontrolü (TCPlus)
       Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD)
       Elektronik Kalkış Torku Kontrolü (EDC)
       Fren Destek Sistemi (BA)
       Hidrolik Fren Yardımı (HBA)
       Virajda Fren Kontrolü (CBC)
       Virajda Tork Kontrolü (CTC)
       Hıza Duyarlı Elektro Hidrolik Direksiyon (EPS)
       Watt’s Bağlantılı Arka Süspansiyon[/li]

Katlanabilir Pedal Sistemi (PRS)

Perde hava yastıkları (önde ve arkada)
   Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
   Ö–n yolcu hava yastığı devre dışı bırakma özelliği
   Yan hava yastıkları (önde)

17" yapısal jantlar

Kırmızı iç mekan aydınlatması

Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı ֖n Farlar (AFL+)

Deri - Kumaş kombineli koltuk döşemesi

Elektrikli, katlanır ve ısıtmalı yan aynalar
    Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) (ևift Bölgeli)
    FlexFloor®(Esnek Bagaj Bölmesi)

Koyulaştırılmış ön ve arka farlar

öncelikle çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi test etmeye çalışacağım aracı,
koltuk döşemesi ve jantlarına bakınca sport donanım çok ilgimi çekmişti benim, ama alınca da uzun seneler kullanmak istediğim için bazı opsiyonlar ekletip gönül rahatlığıyla kullanmak istiyorum, o yüzden "sport + AFL + stil paketi + navi" şeklinde bir paket düşündüm, 2700+1800+1800 = 6300 TL ek masrafım olacak demek bu, cosmo alsam da sunroof ve navi ekletmem gerekecek sanırım onlarda stil paketi yok, o da 2000 + 1800 = 3800 TL ek masraf demek olacak, aralarında sanırım 4000-5000 lira gibi bir fark var 2700 lirası AFL, bende nacizane geri kalan farkla da bir-iki opsiyon daha ekletmiş olabilirim diye düşündüm.

siz yukarıda sanırım doğrudan cosmo paketin özelliklerini yazmışsınız, cosmo ile sport arasında sizi cosmo almaya yönelten hangi özellikler var? ve yukarıda bahsettiğim gibi yapılsa sport almak mantıklı olur mu sizce?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her iki aracı kullanan biri olarak söylüyorum, zaten astra J 'nin koltuğuna oturunca kendinizi üst segment bir araçta hissedeceksiniz, motor meselesine gelince bence opelin 1,3 turbo dizeli, 1,6 115 hp'lik atmosferik motorundan daha kötü değil

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sport+afl+still pak A.,et öneririm , cosmonun eksikliğini hissetmezsiniz

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar, eski bir H kasa 1,3 CDTi şimdi ise J kasa 1,4T kullanıcısı olarak size yardımcı olmaya çalışayım.

1,3 CDTi ve H kasa birlikteliği oldukça kötü idi. Özellikle şehir içinde o alt devirlerde kalmamak için soğuk terler dökmüşümdür. Çünkü araçta malesef 1,7 CDTi için geliştirilen 6 ileri orana sahip bir şanzıman vardı. Bu şazıman motora hiç uymuyordu ve arabanın esas sıkıntısı bu idi. Ben arabaya ancak 1 sene dayanabildim. J kasada ise bu motora özel şanzıman geldi ve alt devirler biraz toaparlandı bu sepeble daha az sıkıntı verir düşüncesindeyim.

Performans konusu tamamen göreceli bir kavram. Ben şimdi size 1,3 CDTi performansı yetmez 1,4T alın derim, 1,6T si olan arkadaş bu araba bile yürümüyor diyebilir. Ancak şunu paylaşmak isterim ki 115 Hp takriben 1215Kg lik arabanın kalkışını ağır buluyorsanız, 1,3 CDTI 95 Hp gücü ve 1320Kg lik ağırlığı ile sizi hiç tatmin etmeyecektir. Her iki aracın performansı için fabrika verileri de ortada.

Motor konusunu bir yana bırakırsak J kasa gerçekten bana göre rüya kasa bir araba. İç ve dış tasarım, sürüş dinamikleri, izolasyon konfor mükemmel bişimde harmanlanmış. Mesela H kasadaki kazık gibi süspansiyon, direksiyon, pedallar, vites geçişleri ve hatta koltuklar J kasada tatlı bir ayarda yumuşatılmış. Yanlız arkadaşlar J nin yol tutuşu daha iyi yazmış buna katılmıyorum. ESP faktörünü saymazsak H kasa daha iyi yol tutuyor ve dahi yine bana göre frenleri daha iyi.

Donanım olarak Cosmo+Navi bir J alırsanız H kasaya göre çok çok memnun kalırsınız. Arabada her türlü oyuncak var. Sport ta istediğiniz kadar paket alın eksik özellikler var. Bunlardan en önemlileri; Alarm, deadlock, elektrikle katlanır aynalar, deri döşeme vs. vs. Sanırım artık kırmızı iç ledlerde sportta sunulmuyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Merhabalar, eski bir H kasa 1,3 CDTi şimdi ise J kasa 1,4T kullanıcısı olarak size yardımcı olmaya çalışayım.

1,3 CDTi ve H kasa birlikteliği oldukça kötü idi. Özellikle şehir içinde o alt devirlerde kalmamak için soğuk terler dökmüşümdür. Çünkü araçta malesef 1,7 CDTi için geliştirilen 6 ileri orana sahip bir şanzıman vardı. Bu şazıman motora hiç uymuyordu ve arabanın esas sıkıntısı bu idi. Ben arabaya ancak 1 sene dayanabildim. J kasada ise bu motora özel şanzıman geldi ve alt devirler biraz toaparlandı bu sepeble daha az sıkıntı verir düşüncesindeyim.

Performan konusu tamamen göreceli bir kavram. Ben şimdi size 1,3 CDTi performansı yetmez 1,4T alın derim, 1,6T si olan arkadaş bu araba bile yürümüyor diyebilir. Ancak şunu paylaşmak isterim ki 115 Hp takriben 1200-1250Kg lik arabanın kalkışını ağır buluyorsanız, 1,3 CDTİ 95 Hp gücü ve 1320Kg lik ağırlığı ile sizi hiç tatmin etmeyecektir. Her iki aracın performansı için fabrika verileri de ortada.

Motor konusunu bir yana bırakırsak J kasa gerçekten bana göre rüya kasa bir araba. İç ve dış tasarım, sürüş dinamikleri, izolasyon konfor mükemmel bişimde harmanlanmış. Mesela H kasadaki kazık gibi süspansiyon, direksiyon, pedallar, vites geçişleri ve hatta koltuklar J kasada tatlı bir ayarda yumuşatılmış. Yanlız arkadaşlar J nin yol tutuşu daha iyi yazmış buna katılmıyorum. ESP faktörünü saymazsak H kasa daha iyi yol tutuyor ve dahi yine bana göre frenleri daha iyi.

Donanım olarak Cosmo+Navi bir J alırsanız H kasaya göre çok çok memnun kalırsınız. Arabada her türlü oyuncak var. Sport ta istediğiniz kadar paket alın eksik özellikler var. Bunlardan en önemlileri; Alarm, deadlock, elektrikle katlanır aynalar, deri döşeme vs. vs. Sanırım artık kırmızı iç ledlerde sportta sunulmuyor.
h kasa o kadar kolay arkayı bırakıyorki şaşarsınız 2 aracı sınırlarında kullanmamışsınız bence h kasaya göre her anlamda üstün j ler