Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Aktaş link' Alıntı:
Ama 770 km nin sadece 200 km si filan klimalidir dierleri klimasiz.hatta gidis yolunda kutahyaya vardigimda ortalama 4.8 gosteriodu hic klimasiz donus yolunda klima acmama ragmen 4.6ya dustu ve donerkenki rampa cikislari daha fazlaydi anlamadim gitti :) istanbuldan cikarken depoyu fulledigimde pompaci katki maddesi gosterdi enjokterleri temizliyor filan dedi yakita katiyoruz filan.ondan eklettim acaba sebeP olabilirmi die dusundum
Bu katkı maddesi olayı hangi marka istasyonda acaba merak ettim?

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burak bey bence yakaladığınız ortalama çok tatmin edici bi değer.

önceki hafta Erzurumdan Samsuna gittim ortalama tüketim 4.9 gösteriyodu hızımda 90 ile 110 arasındaydı hep

araçta 2 kişiydik ve bagaj boştu klima kapalı olduğu halde ancak bu değeri yakalayabildim:(

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

cevizlibağdaki shell de.bişeymi olduki daha önce?

anahtar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astram 2000 km'de. 4 kişi,klima açık,bagaj dolu şehirlerarası 6.1 gibi ortalama yakaladım. Nasıl arkadaşlar? normal,düşük,yüksek?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anahtar link' Alıntı:
Astram 2000 km'de. 4 kişi,klima açık,bagaj dolu şehirlerarası 6.1 gibi ortalama yakaladım. Nasıl arkadaşlar? normal,düşük,yüksek?
genelde 100 ile gittiyseniz ortalama biraz yüksek, ortalama olarak hangi hızlarda gittiniz ?
biraz daha yüksek hızlarda gittiyseniz yakıt tüketimi araç yüklü ve klima açık ise normal görünüyor.

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

anahtar link' Alıntı:
banada biraz fazla gibi geldi ama araç daha 2000 km deymiş onunda çok etkisi vardır

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NightShadow link' Alıntı:
Aracı nasıl kullandın abi?? Cruse ile 110-120 şekli mi yaptın?

aynen aracı cc ile kullandım ve sollamalar hariç 110 km hızı geçmedim

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aktaş link' Alıntı:
Ama 770 km nin sadece 200 km si filan klimalidir dierleri klimasiz.hatta gidis yolunda kutahyaya vardigimda ortalama 4.8 gosteriodu hic klimasiz donus yolunda klima acmama ragmen 4.6ya dustu ve donerkenki rampa cikislari daha fazlaydi anlamadim gitti :) istanbuldan cikarken depoyu fulledigimde pompaci katki maddesi gosterdi enjokterleri temizliyor filan dedi yakita katiyoruz filan.ondan eklettim acaba sebeP olabilirmi die dusundum

İstanbul rakım 30, Kütahya rakım 969 mt. Giderken hatırı sayılır bir rakıma çıkmışsınız yaklaşık 940 mt, dönüşte ise -940 rakım yapmışsınız buradan anlaşıldığı üzere gidiş yolunuzda rampa çıkışlarınız daha fazla. Zaten giderken gerçekleşen ortalama tüketimi dönüşte kısmi olarak klima açmanıza rağmen 0,2 lt/100 km düşmesi bu durumu açıklıyor.

Dönüşte size rampa fazla gibi gelmiş ama bu göz aldanması yada psikolojik olabilir.

anahtar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
genelde 100 ile gittiyseniz ortalama biraz yüksek, ortalama olarak hangi hızlarda gittiniz ?
biraz daha yüksek hızlarda gittiyseniz yakıt tüketimi araç yüklü ve klima açık ise normal görünüyor.

izmir-tekirdağ-edirne-istanbul-izmir arası 1500 km yol yaptım.  düz yollarda max 120 genelde 105 ile 120 arası. ilk 500 km ise izmir şehiriçi. ilk 500 km ortalama oldukça yüksekti onun etkisi olabilir diye düşünüyorum.