Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

onderak link' Alıntı:
benimde veriler yenilendi...
arabayı alalı 5 ay olacak... ve 5000 km'yi devirdim..
çok şükür aldığım zaman ki gibi aşırı yakıt tüketimi sorunu gitti

aracım 5200 küsür kilometrede, 6,4 lt 'ye düştü 7,6 lt ve üzerlerinden....
km'de ortalama yakıt tüketimi için şehir için 22 krş diyebiliyorum...
ilk aldığım zamanlar neymiş öyle yaw 26 - 28 krş... iyi dayanıyormuşum walla ::)
vallha süper, benim dizeli aratmaz bu değer.  benimkide 5,5 litre yakıyor

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

msena link' Alıntı:
gösterge 6.6 Lt/100 km' yi gösteriyorken(kendi aracım için söylüyorum) gerçekte bunun üzerine 2 lt eklemek gerkiyormuş.nasılmı ?sağlamasını şu şekilde yaptım depoyu tamamen fulledim yani tabanca attıktan sonra yavaş yavaş mazot taşma noktasına gelinceye kadar...478 km sonra aynı şekilde depoyu tekrar fullettim.sonuç; 42 lt .ortalama 8-9
ama dijital ekran 6.6 diyor demek ki değilmiş....biz de 1,3 dizeli az yakar diye heveslenip almıştık şu an biraz hayal kırıklığı söz konusu..bu şekilde deneyen var mı ?
hocam  ben  de denedim, ama hiçtye sizin gibi  çok yakmadı  tam bilgisayrda gösterdiği gibi, 5,5  civarı bir tüketimim olmuştu.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar sıfırladıktan sonra 600 km yol yaptım (200 km şehirlerarası), ortalama tuketimim 5.3lt. menzil 450km gosteriyor... aracı kullandıkça ve havalar ısındıkça yakıt tüketimi düşüyor.

bu yaz insallah yaklaşık 2500 km uzun yol yapacagım. gerçek degere o zaman ulaşırım diye düsünüyorum...

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim yakıt tüketimi 5,8 lt miş düzelttim arkadaşlar sizde listeyi düzeltirseniz sevinirim:)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2147 km - 5.1 lt / 100 km.

Halen ortalama verilerini sıfırlamış değilim, önümüzdeki ay İzmir - İstanbul - İzmir arasında sıfırlayıp uzun yol değerlerini paylaşırım.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

msena link' Alıntı:
gösterge 6.6 Lt/100 km' yi gösteriyorken(kendi aracım için söylüyorum) gerçekte bunun üzerine 2 lt eklemek gerkiyormuş.nasılmı ?sağlamasını şu şekilde yaptım depoyu tamamen fulledim yani tabanca attıktan sonra yavaş yavaş mazot taşma noktasına gelinceye kadar...478 km sonra aynı şekilde depoyu tekrar fullettim.sonuç; 42 lt .ortalama 8-9
ama dijital ekran 6.6 diyor demek ki değilmiş....biz de 1,3 dizeli az yakar diye heveslenip almıştık şu an biraz hayal kırıklığı söz konusu..bu şekilde deneyen var mı ?

- bir depoyla 800 km yol yapıyorum, şehiriçi....
km'de 21 - 22 kuruş..
depo doldur boşalınca tekrar doldur hesabı yöntemiyle...
56 litreyle 850 km'yi bile dördüğüm oldu...
üstelik 6 litrelik rezervide kullanmadım...
180 tl'lik mazotla 850 kmde = 0,21 lira demek...
6,4 litrede litresi 3,50 tl'den = 22.40 Lira yapıyor 100 kmde...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bir depo ile aşşağı yukarı 900 km gidiyor, fakat hiç bir zaman çeyrek deponun altına düşürmem aracı, o yüzden 650 km gibi dolduruyorum depoyu :)

msena

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

41 lt. ile 478 km. şehir içi tüketim  di .belki 60-70 km si şehirler arası olabilir.okul-ev arası 1,5 km %90 bu şekilde gerçekleşti.gidiş; iniş ,dönüş; yokuş ve genellikle 2.vites yakıt tüketimi 8 i geçti bu şekilde .6,6  göstergesi ise sıfırlanmamış toplamı ifade ediyordu.kısacası şehir içi yakıt tüketimi biraz fazla gibi. şehirler arasına gelince hafta sonu karadeniz gezisi gerçekleştirdik.4000 km yi devirdik bir depo ile 1000 km. yi geçtik .eve dönünce depoyu doldurduk gösterge de yakıt menzili için 1114 km. yazıyordu.herhalde motor açılınca 10 bini falan geçince 1200  civarlarında olur. sözün özü:şehir içi kötü, şehirler arası iyi ...siz ne dersiniz?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

msena link' Alıntı:
41 lt. ile 478 km. şehir içi tüketim  di .belki 60-70 km si şehirler arası olabilir.okul-ev arası 1,5 km %90 bu şekilde gerçekleşti.gidiş; iniş ,dönüş; yokuş ve genellikle 2.vites yakıt tüketimi 8 i geçti bu şekilde .6,6  göstergesi ise sıfırlanmamış toplamı ifade ediyordu.kısacası şehir içi yakıt tüketimi biraz fazla gibi. şehirler arasına gelince hafta sonu karadeniz gezisi gerçekleştirdik.4000 km yi devirdik bir depo ile 1000 km. yi geçtik .eve dönünce depoyu doldurduk gösterge de yakıt menzili için 1114 km. yazıyordu.herhalde motor açılınca 10 bini falan geçince 1200  civarlarında olur. sözün özü:şehir içi kötü, şehirler arası iyi ...siz ne dersiniz?
aslında 10000 den sonrada çok fazla değişmiyor. geçen hafta 15000 bakımı yaptırdım ve yakıt tüketimim bariz oranda arttı. son aldığım depo ile şehir içinde "kazara pazartesi akşamı düştüğm mecidiyeköy-nişantaşı akşam trafiğininde etkisiyle" 7.4 gösterdi. bugün mazot alırken ort.tketimi sıfırladım bakalım ne olacak..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar aradan 3 ay geçti. yazın gelmesiyle birlikte yakıt tüketimi düştü. ayrıca uzun yol mesafesi de biraz arttı ve benim ortlama 5.5 lt'ye düştü... ancak son 3 gündür, ort tüketimi sıfırlayıp kullanıyorum. 6.3 lt^'de takıldı kaldı. kısa mesafe şehir içi git gel.. önceki iki haftalık testimde de 6.3 lt'de sabitlenmişti...

işin özü şu,
şehir içi kullanım kişinin kullanım stiline, mekana, trafiğe, hava şartları vs. değişebiliyor... bu da ortalama 5.5 ile 7 lt arasında bir deger yakalamamıza neden olyor.

ancak şehirlerarası yolda 4.1 ort litreyi bile yakalayabildim.... şehirlerarasında araç ivmelenmeyi yakalayınca yakıt tüketimi azalıyor..

şunu unutmayalım aracımızın kilosu fazla ve motor bundan dolayı ilk kalkışlarda fazla yakıt tüketiyor. ancak sabit bir yolda ort 110 km hızda bile 4.5-5 lt arasında tüketim yakalıyor ve performansı gayet tatmin edici...