Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

yazın mantıklı olabilir.34-35 yakıt tüketimini azaltır, doğrudur ama tümsekleri çukurları eskisinden fazla hissedersiniz.Ama bu kış aylarında basınçların 32-33 bar dolaylarında kalması sizin için daha mantıklı.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben gunde 4 km civari kullaniyorum 1.4t de ortalama 9.1 suan sizin nasil 20km de 8 olur dizelle? Lastikler 32 bende klimada hep acik bir problem olabilir aracta sizin dpf ile ilgili falan yakit aldiginiz yeri degistirip sifirlayin bence

C

coco

Bilgi Girilmemiş

tesekkurler arkadaslar opelsız asla diyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
konfor ayarında lastikleriniz. bende 33 kullanıyorum. lastik basıncı arttıgı zaman konfordan ödün veriyorsunuz ancak yakıt tüketiminiz azalıyor

Ben kış lastiklerimin de etkisiyle özellikle yağışlı havada bu aralar bariz şekilde fazla tüketiyorum ve ilaveten kışlık lastiklerde düşük basınç yaz lastiklerine oranla daha fazla tüketime de yol açıyor.

sxn4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kisin yakit tuketimim hava ve kis lastiklerinin etkisiyle % 20 - 25 arasi artti. % 50 sehir ici % 50 sehir disi kullaniyorum araci ve yazin 8.5 L /100 km LPG kisin 10.5 L LPG Vectra 97 2.0 CD

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Araç üzerindeki karma değer: 5,5lt.

Ankara - İzmir arası yaptığım ölçüm: 4,3 lt.(Yaz-Genelde yüksekten alçağa ve 32 psi lastik basıncı ile)
İzmir-Ankara arası yaptığım ölçüm: 4,9 lt.((Yaz-Genelde alçaktan yükseğe ve 32 psi lastik basıncı ile)

Kışın şehir içi kullanımda yaptığım ölçüm: 6,3 lt civarı. (Lastik basıncı 32 psi)

mazlumas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

7.2 nin altına düsmedim daha hiç genelde sehir içindeyim ama uzun yoldada fark etmiyor dizel aldığıma sükrediyorum

R

ryanwilliams

Bilgi Girilmemiş

Herkese selam bebbbu sabah işe giderken vatan caddesinde ışıklarda durdum ort tktm bi baktım 3.5 yaziyodu evden çikarken 5.1 idi hizimda 100 ile 120 arasiydı

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ryanwilliams link' Alıntı:
Herkese selam bebbbu sabah işe giderken vatan caddesinde ışıklarda durdum ort tktm bi baktım 3.5 yaziyodu evden çikarken 5.1 idi hizimda 100 ile 120 arasiydı
Yolunuz yokuş aşağı olabilirmi?