Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

ugur596 link' Alıntı:
1950 km ort yakıtım 6.3 nerdeyse 100ü hiç geçmiyorumm biraz fazla değil mi arkadaşlar:S ayrıca yolda giderken vitesi boşa alıyorum fakat anlık yakıt tüketimi 10lt falan gösterio bi gariplik var benim arabada ama çözemedim gitti:SS
100 ü geçip geçmemekten ziyade ne kadar yoğun, daha doğrusu dur kalk trafikte aracı kullanmanız etkiliyor tüketimi. Ben dizel corolla ile uzun yolda otobanda 140 tan aşşaı inmedim, geldiğimde 6.5 olan tüketim 5.6 ya düşmüştü, fakat sürekli istanbul içi kullandığım Astram 3800 km de halen 6.3 lt yakıyor.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

dizelci arkadaşlar,6.3 litre gibi değerler yazıyorsunuz ben çok etkileniyorum,üzülüyorum kendime ama seviniyorum sizlere..
bildiğiniz gibi bende 1.4 turbo var.aracımdan memnunum.performansı dudak uçuklatıcı.hem de ekonomik ama sakin kullanan için.
ben kendimi kaptırıp basıyorum.hızlı gitmiyeceğim desem de basıyorum malesef..şehir içinde hızlı olmasam da devirli sürüyorum..
ekrana baktığımda bugun 10.3 idi.artık bu iş böyle olmayacak ne yapsam ben? dizel astra almak istiyorum.

siz 1.3 cdti 'a gönül vermiş arkadaşlar!!aracınızdan memnun musunuz diye sorsam elbette memnunum dersiniz diye tahmin ediyorum..aracımdan memnunum ancak keşke,şunu alsaydım dediğiniz oluyor mu?

bana yardımcı olursanız sevinirim .teşekkürler..

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
dizelci arkadaşlar,6.3 litre gibi değerler yazıyorsunuz ben çok etkileniyorum,üzülüyorum kendime ama seviniyorum sizlere..
bildiğiniz gibi bende 1.4 turbo var.aracımdan memnunum.performansı dudak uçuklatıcı.hem de ekonomik ama sakin kullanan için.
ben kendimi kaptırıp basıyorum.hızlı gitmiyeceğim desem de basıyorum malesef..şehir içinde hızlı olmasam da devirli sürüyorum..
ekrana baktığımda bugun 10.3 idi.artık bu iş böyle olmayacak ne yapsam ben? dizel astra almak istiyorum.

siz 1.3 cdti 'a gönül vermiş arkadaşlar!!aracınızdan memnun musunuz diye sorsam elbette memnunum dersiniz diye tahmin ediyorum..aracımdan memnunum ancak keşke,şunu alsaydım dediğiniz oluyor mu?

Henuz 1100km yaptim ama aracimdan simdilik memnunum.Dizel aldiginizda yakit tuketiminiz elbette dusecektir ama 140HP'in performansini beklemeyin tabii.Amaciniz konforlu,ekonomik bir arac kullanmaksa,size dizeli tavsiye ederim.

Keske soyle yada boyle olsaydi dedigim suan icin aklima gelen birsey yok ama zamanla olusursa paylasirim tekrar.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

Henuz 1100km yaptim ama aracimdan simdilik memnunum.Dizel aldiginizda yakit tuketiminiz elbette dusecektir ama 140HP'in performansini beklemeyin tabii.Amaciniz konforlu,ekonomik bir arac kullanmaksa,size dizeli tavsiye ederim.

Keske soyle yada boyle olsaydi dedigim suan icin aklima gelen birsey yok ama zamanla olusursa paylasirim tekrar.

paylaşımınız için çok teşekkürler ..şimdi hatırladım, bazı dizelcilerin baskı balatası problemi yaşamışlardı..şimdi biraz soğudum aracımı değiştirmekten ama bu bir kronik sorun demiyorum.fakat içime bir kurt düştü..

tüketimlerime biraz daha çeki düzen vereyim ve ne kadar yaktığını not alayım.eğer aynı şekilde devam ederse,bu sefer hiç bir şeyi umursamadan dizele geçeceğim..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baskı balata 2 maximum 3 kişide olmuştur yani bu dizel araçların hepsinde görülmüyor
Benim baskı balata 8 binde bitmişti şu an 18 bindeyim 10 bin km kullandım bir problem yaşamadım
bu problemin hatalı parçadan kaynaklandığını gösteriyor
Tüketim olarak ben şehirçi 5.5 lerdeyim  ama 1.4t den sonra size mutlaka ağır gelecektir araç
Ama bu araç kalkmıyor, bu araç gitmiyor diyen arkadaşlar kesinlikle yanılıyor; böyle birşey yok
Bu araçlarımızı kötüleme kampanyasıdır; seri araç kullananlar için tatmin edici olmayabilir onu da ekleyeyim
18 bindeyim 8. ayı aracın hiç keşke demedim şahsen
Aksine iyi ki dizel almışım dedim çünkü benim kullanım tarzım bu şekilde
sadece ilk viteste tam devirlenemiyor araç sonrası iyi

Bence sizin yapmanız gereken bir dizel araç denemek öyle karar vermek
Ya da belki opel 2012 de 1.7 dizel getirir Türkiyeye :)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel araç alırken asıl dikkat edilmesi gereken nokta Hakan Beyin mesajının içinde gizli.

Ne diyor? 8. aydayım 18.000 km yaptım.

Evet yılda 20.000 üstü km yapan birisi tabiki dizel almalı. Aracı alırken ödeyecegi fiyat farkını da bu şekilde birkaç yılda çıkarabilir ancak yılda 10-12.000 km yapan birisi için dizel almak LÜX. Kaldı ki performanstan ödün veriyosun ayrı konu.

Haa bu arada şu soru da sorulabilir.

Normalde çok kilometre yapan biri miyim yoksa araç dizel oldugu için mi çok km yapıyorum?

Cevap zaten çok km yapıyorum ise baştan dizel alınmalı.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

1423 link' Alıntı:

bugunlerde hayatımla ilgili onemli bir karar alma aşamasındayım, ailem iş arkadaşlarım herkez hiç düşünme bir an bile tereddut etme diyor... benim de size soyleyecegim sey bir an bile tereddut etmeyiniz... ancak müthiş bir performans(şehir içi ilk kalkışlarda) beklemeyiniz. onun dışında ben uzun yolda bir iki haftada 3000 km yol yaptım... ilk 1000'de ekonomik kullandım ve yakıt tuketimim 4.3 lt idi.sonraki 2000 km'lik yolda 140-150 km hız yaptım ... eve dondugumde(bu arada klima sürekli açıktı) ortalama yakıt tüketimim 5.0 lt...... idi... 3000 km'nin bana maliyeti ekstremde tam 450 tl.... siz dusunun hesaplayın...

ugur596

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mazot un markası değiştiriyor mu peki akadaşlar yakıtı ben hepp opetten aldım başka markayı hiç denemedim daha bazıları shell daha ii dio kimisi po dio total diyenler varr.aracı aldığım bayi shell ya da opetten al demişti bana.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

sn hakan, çok güzel özetlediniz. değinilmesi gerek noktaları belirttiniz.teşekkürler..
sn bilds,size de teşekkürler..ayrıca ben hakan beyden daha fazla kullanıyormuşum. 7 ayda 23000 km yaptım..bu kadar olacağını aracı almadan önce hiç tahmin etmiyordum..
aklımda hep şu vardı güçlü araç alayım zevkli olur,az kullanırım çok zevk alırım diyordum ama hesap uymadı.okula yaya gitmeme rağmen yılda neredeyse 40.000 km yol yapacağım haberim yok  :D

neyse ben gezmeyi çok severim, ekonomik olsa daha zevkli olacağını anladım... aracım 23.binde acaba 7 aylık aracımı 41 bin tl ye satabilir miyim? ne dersiniz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:

paylaşımınız için çok teşekkürler ..şimdi hatırladım, bazı dizelcilerin baskı balatası problemi yaşamışlardı..şimdi biraz soğudum aracımı değiştirmekten ama bu bir kronik sorun demiyorum.fakat içime bir kurt düştü..

tüketimlerime biraz daha çeki düzen vereyim ve ne kadar yaktığını not alayım.eğer aynı şekilde devam ederse,bu sefer hiç bir şeyi umursamadan dizele geçeceğim..

İyi bir dizelin hem sürüş keyfi hem ekonomisi gayet iyi olabilir.

Aklınızı sağlam olmayan dayanaklarla karıştırmak istemem ancak seneye GM in Fiat dan 1.600cc 130Hp lik dizel motor alacağını duydum.

Bunun dışında Bravo nun 1600cc dizelleri, Renault un yeni geliştirdiği 1600cc 130Hp si, Golf ün 105Hp si ve yeni Focus un 115Hp lik modelleri iddialı seçenekler..