astra j 1.3 cdti chip tuning

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben chip box kullandim tavsiye ediyorum ama iyi arastir ve kendi motoruna en uyumlusunu bul ben opel servisinin tavsiyesiyle m speed (chip box)taktirmistim cok memnun kaldim sanada tavsiye ederim benim arabada 1.9 cdti 150 hp den 184 hp ye ve 320 nm den 395 nm ye cikarmisti, yakit farki olmadi. sakin kullanimla eskisinden biraz az yakiyor cok süratli kullanincada biraz fazla yani ortalama olarak ayni..

chip box dan kastınız rail basınç sensörüne araya seri takılan box değilmi. birde elde ettiğniz rakamlar kağıt üzerinde yazanlarmı yoksa dyno dan mı elde ettiğiniz veriler...

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw fatıh alıyorsun 1.3 sonra accente yetıseyım olmaz bole olmaz hem ekonomı hem hız bır araya gelmıyor guzelım arabay chıp falan yapma

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip box dan kastınız rail basınç sensörüne araya seri takılan box değilmi. birde elde ettiğniz rakamlar kağıt üzerinde yazanlarmı yoksa dyno dan mı elde ettiğiniz veriler...

evet biryerlerin arasina takilan alet tam olarak ne sensörü oldugunu bilmiyorum:) bir diger adi power box.elde edilen degerler opel servisinin ve kagit üzeri olan degerlerdir ölctürmedim ama fark gercekten hissedilir sekilde idi. cip box un yaklasik olarak %20 getirdigini düsünürsek zaten o degerlere ulasiyor .takilmadan önce 8-10 bin km yaptim arabayi satarken cikarttim ve yine kullandim fark acik ve netti. siddetle tavsiye ediyorum.

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana sorarsan bence de chip olayına girme, çünkü performans açısından pek bir getirisi olmayacaktır. Chip olayını ben de , olası bir Astra J alma ihtimaline karşı düşündüm ama sadece 195 olan torku biraz olsun artırmak için ama düşününce o da çok mantıklı gelmedi.

Bir test sürüşü yapıp denemem gerekiyor ama kağıt üzerinde verilere bakarak konuşmak gerekirse Chip Astralar için biraz gereksiz gibi duruyor.

Arabanız hayırlı olsun buarada, kazasız belasız kullanın...

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
bana sorarsan bence de chip olayına girme, çünkü performans açısından pek bir getirisi olmayacaktır. Chip olayını ben de , olası bir Astra J alma ihtimaline karşı düşündüm ama sadece 195 olan torku biraz olsun artırmak için ama düşününce o da çok mantıklı gelmedi.

Bir test sürüşü yapıp denemem gerekiyor ama kağıt üzerinde verilere bakarak konuşmak gerekirse Chip Astralar için biraz gereksiz gibi duruyor.

Arabanız hayırlı olsun buarada, kazasız belasız kullanın...

Chipli ve Chipsiz Astra'ya bindiniz mi?

Yani bu yorumu yapmak için binmeniz gerekiyor. Eğer binmediyseniz veya kullanmadıysanız. Bence önce deneyin sonra yorum yapın.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 yıl powerbox lı astra 1.3cdti a bindim. gerçekten ara hızlanma ve devirlenmeye çok etkisi olmuştu. bi tek kötü yönü her kalkışta gaza gelip milleti tokatlıyordum :))

şimdi yeni merivamın 2000 km geçmesini bekliyorum daha sonra box ı bu arabada deniyeceğim.

bi çok arkadaşımıza takmıştık. 1 kişi bile memnun kalmadım sökelim demedi

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip ve box iyidir iyi...
sabah astra 1,3 cdti ile kapıştık
sonuç daha kalkışta yedim biraz dumanlıydık ama olsun ışıklarda yanıma geldi nasıl yani dedi bende chipliyiz dedim haaaa dedi :)

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chipli ve Chipsiz Astra'ya bindiniz mi?

Yani bu yorumu yapmak için binmeniz gerekiyor. Eğer binmediyseniz veya kullanmadıysanız. Bence önce deneyin sonra yorum yapın.

Chipli chipsiz Leon, Chipli chipsiz eski kasa astraya bindim, tüm koşullarda kullandım, hatta drag ve rolları da yaptım/yaptılar, sonuç dediğim gibi...

yeni kasa astrada denemedim ama çok aşırı bir değişiklik olacağını sanmam

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Chipli chipsiz Leon, Chipli chipsiz eski kasa astraya bindim, tüm koşullarda kullandım, hatta drag ve rolları da yaptım/yaptılar, sonuç dediğim gibi...

yeni kasa astrada denemedim ama çok aşırı bir değişiklik olacağını sanmam

Ok tşk ederim. Yorumun için.

Bence biraz daha denemeni rica ederim.

Çünkü chipli 1.3CDTI ile Chipsiz arasında biraz fark var. Ve bunu ciddi olarak hissediyorsun.