Astra J chip+powerbox

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır sadece yazılım değil intercool ve turbo da farklı !!!

Benim söylediğim bi olaydı. 75liklerde vnt yok 90lıklarda var diye biliyorum. Sonuç itibariyle ufak tefek farklılıklar vardır motorda. Anlatmak istediğimiz olay budur.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mert kardeşim ben senin yaşın kadar araba değiştirmiş yazılım attırmış yerine göre box ta kullanmış bu işlerle uzak biri değilim kaldıki ben yazılım işi kötü demedim boxta mükemmel bi alet demedim + lar ve - leri söyledim elimde halen box cihazı var ve 3 senedirde kullanıyorumda şuanda arkadaşımın aracında zararını görmedimde memnunumda şu anki aracım benzinli ve yazılımlı yarın öbür gün satıcam ne olcak yazılım gitti araçla beraber yeni alcam onada attırcam benzinli olursa dizel alırsam boxu geri alcam arkadaşımdan olay bu kadar basit daha dün bu işleri internetten ordan burdan okuyup kulaktan dolma bilgilerle dolupta tavsiyede bulunma uyguladıysan zararını gördüysen öyle tavsiyede bulun kimseyede yok sizin kafa ucuz olsun cepte kalsın gibi aşağılayıcı kelimelerde bulunma !!!!! o dediğin mantıkta olsam az yakan kaçmayan bi araca binerdim bu işlerede para kaçırmazdım

Ben kendi adıma konuşayım ve konuya açıklık getireyim Yaptıracak arkadaş kendi karar versin yazılım attıracaksa adam gibi birine işinin ustası erbabı bu işi merdiven altı yapmayan adını duyurmuş birine yaptırsın yok box alacam diyorsada sağlam düzgün bi marka alsın piyasadaki 300 -600 tl liklerden değil .....marka vermeyelim reklama girmesin....

Ukalalıkta sınır yok, sen benim kaç yıl arabaya bindiğimi, ne kadar bilgim olduğunu nerden bileceksin ? 1.6 astra ile 220 vurduğunu okumuştum eski yorumlardan yalan parayla değil malesef. Zırt pırt araba değiştirme gibi bir huyum yok benim, en kalitelisini almaya kalksan 1200 avro bu da 3bin lira gibi bir rakama tekabül eder. Her araca ayrı powerbox yapılır, sen rastgele powerboxu her yeni aldığın arabaya takarsan zaten senden araba alacak adamın vay haline, acırım verdiği paraya. Uzatmıyorum sen kendi bildiğini yap, benim yaşım kadar araba binmişsin, babamın yaşını hedef belirle kendine ona gayret et, hadi selametle, palavrasız günler dilerim...

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence uzatmayın konuyu, 2nizin de konuyla ilgili görüşleri farklı.

2 görüşe de saygı duyuyorum. Ama konu kırıcı noktalara geliyor. Bİraz daha dikkat edelim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yazılımda yakıt açılıyor ama sadece yakıt değil. Bunun yanında benim bilmediğim birçok parametre değişiyor. Sen eğer bilinçli bir kullanıcı isen aracına yazılımla hiç birşey olmaz. 1.3 CDTI bi araç kullanıyorsun sanırım. 75 hpliği var 90 hpliği var. Ikisinin arasındaki tek farkın yazılım olduğunu umarım biliyorsundur. Ha eğer bana inanmıyorsan gidip en yakın opel servisine sorabilirsin.

Yazılım zararlı diye lütfen ama lütfen bilmeden yorumlar yazmayın.

75 hp ile 90 95 hp arasında yazılım farkı dışında enjektör ve pompa farklıdır ayrıca turboda değişken geometrilidir mehmet gazihan ile birlikte iki aracın farklı enjektöre ve pompaya sahip olduğunu görmüştük 2 3 yıl önce

aztekler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende chip powerbox karşıyım aracın fabrika çıkışı neyse onunla yetinmeyi bilmek lazım daha hızlı gitmesini istediğiniz bir araç istiyorsanız motor güçü torku yüksek araç alın orjinal motora zarar verecek şeyler yaptırmayın.