Astra h xenon problemi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far ayarı iyi.2-3 ustaya sordum far komple değişecek mercekler bitmiş dediler.çıkması bile 800 den Başlıyor çifti.açıkçası arabadan soğudum satasım geldi.

sıfır far sağ sol toplam 900 gibi bi fiyatı olması lazım o nasıl çıkma öyle..aklınızda bulunsun far veya ampul (xenon yani kısalar)değişimi için tampon ve farlar sökülmek zorunda...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece mercek değişimi yapılabilir. Forumda Oktay bey var. Ona bir danışın. O bu konuda çok bilgili.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece mercek değişimi yapılabilir. Forumda Oktay bey var. Ona bir danışın. O bu konuda çok bilgili.

2-3 elektrikçiye gösterdim zaten pek anlayan yok komple far değişsin dediler.farda sararma falan da yok hafif is yapmış far içinde o kadar.kısa mesafeyi aydınlatıyor şimdilik idare ediyorum ama Uzağı aydınlatmaması canımı sıkılıyor.normal halojen ampüllü farlar yanımdan Işıl Işıl geçerken ben karanlık yerden geçerken mecburen sis farlarımı da yakıyorum.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 elektrikçiye gösterdim zaten pek anlayan yok komple far değişsin dediler.farda sararma falan da yok hafif is yapmış far içinde o kadar.kısa mesafeyi aydınlatıyor şimdilik idare ediyorum ama Uzağı aydınlatmaması canımı sıkılıyor.normal halojen ampüllü farlar yanımdan Işıl Işıl geçerken ben karanlık yerden geçerken mecburen sis farlarımı da yakıyorum.

Benim aracım 2006 elegance xenon paketli. Bende de kısalar yetersiz kalıyor. Philips 6000k bulamadığım için Photon 6000k aldım. Uzunları yakınca mercekli olan kısa far güçlenip uzağa iletim sağlıyor. Bunu motorlu sistem sayesinde yapıyor sanırım. Aynı anda yandaki h7 uzun farlarda yanıyor. Uzunları yakınca mercekli farda değişim oluyor mu kontrol ettiniz mi?

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2006 elegance xenon paketli. Bende de kısalar yetersiz kalıyor. Philips 6000k bulamadığım için Photon 6000k aldım. Uzunları yakınca mercekli olan kısa far güçlenip uzağa iletim sağlıyor. Bunu motorlu sistem sayesinde yapıyor sanırım. Aynı anda yandaki h7 uzun farlarda yanıyor. Uzunları yakınca mercekli farda değişim oluyor mu kontrol ettiniz mi?

Yok valla bakmadım ama uzunlarım canavar gibi Çalışıyor çok memnunum.far Yıkama olmadığından kış günü her bindiğimde bezle silerim farları ama halojen ampul gibi iyi aydınlatmıyor oysa ortalığı aydınlatması Lazım.kimse uğraşmıyor hocam tampon sökmek gerekliymiş zaten,direk mercekler kötü far değişecek diyor hepsi.mercek Değişimi olmaz diyorlar.ne yapacağım şaşırdım bende böyle idare etmeye çalışıyorum ama canım sıkılıyor bu duruma.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok valla bakmadım ama uzunlarım canavar gibi Çalışıyor çok memnunum.far Yıkama olmadığından kış günü her bindiğimde bezle silerim farları ama halojen ampul gibi iyi aydınlatmıyor oysa ortalığı aydınlatması Lazım.kimse uğraşmıyor hocam tampon sökmek gerekliymiş zaten,direk mercekler kötü far değişecek diyor hepsi.mercek Değişimi olmaz diyorlar.ne yapacağım şaşırdım bende böyle idare etmeye çalışıyorum ama canım sıkılıyor bu duruma.

aracinizi duvara yanastirip uzun kisa yapin. mercekli farin tepkimesini gorebilirsiniz. Bir arkadasinizda bakabilir. Ayrica merceklerin yonu nereye bakiyor buda onemli. Dediginiz gibi tampon sokulecek yada tamponu yanlardan acip biraz kastirarak far sokulebilir. Malesef boyle yapmislar.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum 2005 model araçta orjinal d2s veya d1s ampul vardır ve zamana yenik düşmüştür, bence önce ampulleri değiştirin, düzelme olmaz ise mercek veya far işine girin. Benim tahminim ampul değişince baya bir düzelme olacaktır.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum 2005 model araçta orjinal d2s veya d1s ampul vardır ve zamana yenik düşmüştür, bence önce ampulleri değiştirin, düzelme olmaz ise mercek veya far işine girin. Benim tahminim ampul değişince baya bir düzelme olacaktır.

75ce4c35d5c2b151f0ea69acd506a035.jpg
durum böyle.kendim satın alsam bir haftasonu değişebilir miyim acaba?yapı marketlerde ve elektrikçilerde Dediğiniz Marka ampül bulamadım.oto elektrikçilerde Boşa takma abi mercek diyorlar kimse uğraşmak istemiyor.ek olarak sarı park lambalarını da beyaz yapmak istiyorum onlar da mı zenon Olmalı?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önce hangi ampulü kullandığını öğrenin,

D2S ise elimde bir tane kullanılmış var, ama uzun süre kullanılmamış, yine uygun fiyatlıdır, sahibinden.com ilanı vardır, deneme amaçlı almak isterseniz yardımcı olurum.

Kendiniz değiştirebilirsiniz, montaj videoları youtubeda vardır.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75ce4c35d5c2b151f0ea69acd506a035.jpg
durum böyle.kendim satın alsam bir haftasonu değişebilir miyim acaba?yapı marketlerde ve elektrikçilerde Dediğiniz Marka ampül bulamadım.oto elektrikçilerde Boşa takma abi mercek diyorlar kimse uğraşmak istemiyor.ek olarak sarı park lambalarını da beyaz yapmak istiyorum onlar da mı zenon Olmalı?

Mercekteki far tipin D2S, uzunların h7. Bende tüm ampuller xenon (Sis dahil). Yalnız uzunları xenon yapmak kolay olmadı. uzunlarda direk monte edemedim ampulu çıkan ampuldeki metal pançasını xenon ampule yapıştırdım. Biraz tefarruatlı. Mercekteki ampulu değiştirmek için farı sökmen gerekiyor. Uzun ve parkları tekerin üstündeki çamurluk davlumbazındaki kapağı açarak yapabilirsin. D2S sana bulurum. İstediğin değeri söyle 6000K -8000K ona göre bakayım.;)