astra h xenon problemi yardım lütfen

an1lll

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ;

Ben astra h 2011 sahibiyim ve 2 3 gün içinde aracıma body kit, angel far ve xenon kit taktıracağım. bu parçaları dışardan alıp serviste taktırmak istiyorum servis sadece bunun için 250 lira fiyat çekti ve arıza lambası yanabilir bi çözümü yok şuan bunun dediler. bizde kendi taktığımız xenonlarda bile bu hatayı veriyo ve bi garantisini veremiyoruz dedi. ne yapmam lazım ve fazla vaktim yok kıbrısta öğrenciyim 10 güne kadar kıbrısa gidicem.

bilen bir kişi lütfen yardım etsin..

şimdiden teşekkürler...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ;

Ben astra h 2011 sahibiyim ve 2 3 gün içinde aracıma body kit, angel far ve xenon kit taktıracağım. bu parçaları dışardan alıp serviste taktırmak istiyorum servis sadece bunun için 250 lira fiyat çekti ve arıza lambası yanabilir bi çözümü yok şuan bunun dediler. bizde kendi taktığımız xenonlarda bile bu hatayı veriyo ve bi garantisini veremiyoruz dedi. ne yapmam lazım ve fazla vaktim yok kıbrısta öğrenciyim 10 güne kadar kıbrısa gidicem.

bilen bir kişi lütfen yardım etsin..

şimdiden teşekkürler...

body kit.. garanti ile isi yok her yerde takar aldigin yer taksin.
xenon angel alicam demissin ariza yakmaz, ariza kaydediyor senon kontrol unitesi yok diye ama lamba yakmaiyor. servise taktir elektrik garantisi icin
TECH2 ile programliyorlar aydinlatma grubunu ve xenonlar yaniyor.

neyse 250 az bile istemisler bu arada hangi servis orasi :D:rakir:

an1lll

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
samsun reis opel yetkili bayisinde yaptırcam.
aradım ben servisi adam bana hiç garanti vermedi aracı çalıştırınca başta biraz tekler sonra yanar bi çözüm yok biz xenon takıoduk ama bu hatayı verdi ve artık takmıyoruz garantisi yok dedi. bu nasıl bir iş yetkili servisi takamıyor parçayı ya yok böle bişi. bi hevesle aldık opel olsun dedik servisinde iş yok :S

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aradım ben servisi adam bana hiç garanti vermedi aracı çalıştırınca başta biraz tekler sonra yanar bi çözüm yok biz xenon takıoduk ama bu hatayı verdi ve artık takmıyoruz garantisi yok dedi. bu nasıl bir iş yetkili servisi takamıyor parçayı ya yok böle bişi. bi hevesle aldık opel olsun dedik servisinde iş yok :S

valla takdırdığın parça xenon ama angel diyorsun yani orjinal far takmıyorsunki, takmaması gayet doğal. Yüksek rakam çekmeside çünkü kendi satmadığı bir farı takmasını ve garanti vermesini bekleyiyoruz buda olmuyor tabii. Bence bunlardan dolayı.

Arıza yakıyor doğrular, içinde anahtar olan lambanız yanık kalıyor kontak açınca, çalışınca sönüyor. Siliyorsunuz tekrar yanıyor. Sebebide xenonlar 35w, halojenler 55w dır. Bunu astra h da çalıştırmanın iki yolu var, birincisi devre takıp aracın beynini kandırmak ki her hangi bir düz elektirikçi size bunu bağlar. 2.ci yol tech2 ile araca tanıtım yapmak. İşte bu ikinci yolu yaptığınıza beyinden farları 35w olarak tanıtıyorsunuz ve farlarınız yanıyor ancak bunu açtıgınıza beyin AHL/AFL beynini aramaya başlıyor tabii bunlar sizin araçta olmadığından arıza kodu kaydediyor. Ne yazık ki çözümü yok o lamba kontak çevirince yanık kalıyor. Araba çalışınca sönüyor ama.

Diğer konuda servise hak veriyorum kızmayın size arıza lambasına kadar açıklamışlar. İşin ilginci çoğu servis araçlara kendi satmadıkları bu tip 3. parti malzemeyi takmazlar. Bunlar yinede size fiyat verip takarız demişler buna sevinin bence :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Biz takıyorduk bu hatayı verdi takmıyoruz demelerinide anlıyorum, adama söylüyorlar aynen size söyledikleri gibi açıklıyorlardır (sizi tenzip ederim) ancak arıza lambası yanınca gelip müşteri arıza çıkartıyordur. Okuyoruz forumlarda serviste xenon taktılar arıza lambası yandı, teyp taktırdım söyle oldu vs gibi, bunlar sadece servislerin değil ustaların değil (bunu özel yada yetkili diye ayırmıyorum) müşterininde aşırı bilgisizliği ile ortaya çıkan sorunlar.

Reis opel akrabam değil bu arada :D

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
angel takma da ne yaparsan yap :)

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Adam sana demek istemiş ki..... Biz yetkili Opel Servisiyiz ama beceriksiziz. Beceremiyoruz bu tip şeyleri. Biz yağ değiştiririz, buji, filtre değiştiririz. Başka yapacağımız işlere garanti vermeyiz. Kaç hemen kaç kaç :)

an1lll

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz takıyorduk bu hatayı verdi takmıyoruz demelerinide anlıyorum, adama söylüyorlar aynen size söyledikleri gibi açıklıyorlardır (sizi tenzip ederim) ancak arıza lambası yanınca gelip müşteri arıza çıkartıyordur. Okuyoruz forumlarda serviste xenon taktılar arıza lambası yandı, teyp taktırdım söyle oldu vs gibi, bunlar sadece servislerin değil ustaların değil (bunu özel yada yetkili diye ayırmıyorum) müşterininde aşırı bilgisizliği ile ortaya çıkan sorunlar.

Reis opel akrabam değil bu arada :D

ya valla kendi taktıkları parçayada garanti vermiyolar bu yüzden takmıyoruz diyolar anlamadım valla alırken söyleselerdi almazdım angel ve 10000k xenonlar benim hayalim yani taktırıcam bunları bakalım nolacak.

peki önerdiğin bi marka var mı bunda olmaz dediğin alacağım yer phillips al sorun olmaz dedi ama ne kadar güvenmeliyim bilmiyorum.