Astra H - Vectra B yi aratırmı

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal şese üzerin gtc bile çöp ancak olası bir savrulma durumunda arab ne yapıyor ne ediyo topluyor hatta esp kalapı olsa bile bir noktadan sonra gene müdahale ediyor yani sonuç olarak güven hissini vermesede güvenli.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h yi bilmiyorum ama sinifinda en iyi oldugu soylenen focus vectra kadar guven vermiyor.. Vectra da ayri bi guven hissi var agirlik desen cok agir degil.. bence direksiyonun sertliginden kaynaklaniyor

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinifinda en iyi oldugu soylenen focus vectra kadar guven vermiyor..

ben vectra'yı beğenmiyorum. focus'u kim en iyi seçmiş :D otobanda peş peşe 180-200 km ile viraja girdiğimizde 2 şerit değiştiriyordu focus neredeyse yan yatacaktı. en iyisi buysa allah diğerlerine bindirmesin :D

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakın bir arkadaşımda 2005 elegance astra h var(1.6 twinport, çift cam sunroof+ 17 alaşım jant, dunlop sürat lastikleri).Hatta aracı ben beğendim ve aldırdım.Araç harika gerçekten.İki aracıda test etmiş biri olarak vectranın zorlandığında önden kaydığını, astranın ise arkayı bıraktığını farkettim.Limitleri birbirine yakın olsada yüksek hızlarda kesinlikle vectra daha iyi.Astram olsaydıda bu görüşüm değişmezdi emin olun.Astranın iç mekanı vectraya nazaran daha dar ama biraz daha derli toplu duruyor.Süspansiyon konforları birbirine yakın olsada astranın süspansiyonu biraz daha yumuşak ve çok az farkla daha sessiz çalışıyor.Donanım olarak vectradan daha dolu bir araç.(koltuk ısıtma hariç :) ) Ferahlık olarak ise vectra çok çok daha ferah bir araç.Bunda kapı boyu yükseklik farklarıda etken.Kullanılan malzeme açısından eskide olsa vectra daha iyi.Astranın plastik ve basit görünümlü orta konsolu bence çok itici.manuellerdeki vites koluda hoş değil bana göre.Bunun dışında easytronic yerine manuel öneririm zira hantal kalabiliyor çoğu zaman.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Vectra daha rahattır

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra B'lerin yol tutuşu o kadarda iyi değildir. astra H'ı bilemiyorum. ama şu varki sonuçta daha küçük ve hafif bir araç. haliyle elektronik yardımcılar olmazsa daha kötü olduğu düşünülebilir. ama esp falan kurtarıyor işi.

Vectra B'm 1.6 ydı 1215 kg. Şu anki Kullandığım Astra H 1265 Kg.Astra H'ın yol tutuşu ESP'siz haliylede vectradan iyi geldi bana.

Yakın bir arkadaşımda 2005 elegance astra h var(1.6 twinport, çift cam sunroof+ 17 alaşım jant, dunlop sürat lastikleri).Hatta aracı ben beğendim ve aldırdım.Araç harika gerçekten.İki aracıda test etmiş biri olarak vectranın zorlandığında önden kaydığını, astranın ise arkayı bıraktığını farkettim.Limitleri birbirine yakın olsada yüksek hızlarda kesinlikle vectra daha iyi.Astram olsaydıda bu görüşüm değişmezdi emin olun.Astranın iç mekanı vectraya nazaran daha dar ama biraz daha derli toplu duruyor.Süspansiyon konforları birbirine yakın olsada astranın süspansiyonu biraz daha yumuşak ve çok az farkla daha sessiz çalışıyor.Donanım olarak vectradan daha dolu bir araç.(koltuk ısıtma hariç :) ) Ferahlık olarak ise vectra çok çok daha ferah bir araç.Bunda kapı boyu yükseklik farklarıda etken.Kullanılan malzeme açısından eskide olsa vectra daha iyi.Astranın plastik ve basit görünümlü orta konsolu bence çok itici.manuellerdeki vites koluda hoş değil bana göre.Bunun dışında easytronic yerine manuel öneririm zira hantal kalabiliyor çoğu zaman.

İki aracında sahibi olarak yazayım . Astra vectra b'den daha konforludur.Ayrıcada astra H vectra b'den yüksektir.Ben vectrayla yaptığım yolculuklarda yoruluyordum.. Ön taraf astra h da vectra b den daha geniş ve ferahtır.Vectranın ise arka tarafı yolculuklarda rahat ettirir. Ön konsol sizin zevkiniz tabi ama bu arada vites kolu vectra b'ninkinin yarısı kadar kısa ve zariftir.

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorum yazan arkadaşlara ve abilerime baktım da araç sahipleri hangi markada ise onu yüceltmişler...Halbuki yol tutuş konusunda araçları etkileyen belli başlı şeyler şunlardır;araç ağırlığı,araç yüksekliği,süspansiyon sistemi,aracın elektorinik sistemleri,lastik genişliği ve yapısı,kullanılan rüzgarlıklar,elektroink direksiyon gibi...Astra daha konforlu vectra daha konforlu muhabbetinde ise aracın donanım paketine göre bu değişir.Elbette vectra bnin fulü,astra h nin fulü kadar donanım ve konfor sunmayabilir ama 2001 vectra ile 2001 astra arasında dağlar kadar fark vardır..Örneğin önce bir vectra GL bulup ona binin.Sonra bir de CDX e ya da 100.yıla binin ve kullanın.Farkı görecekiniz...Aynı şey astra için de geçerli.Astra h essentia ile cosmo arasında farklar 10larca...Burda kıyaslanan araçlar vecB ve astraH..Bu yüzden tartışmak gerekirse yukarıda saydığım özelliklere göre aracın yol tutuşu değişir.Mesela IDS plus,ESP plus,TC,Elektroservo direksiyon,EBD,SLS,gibi donanımlar olursa yol tutuşu muhteşem olur...Ama sonuçta opel yol tutuş konusunda kendisini ispatlamış bir firmadır..Esaz konuda astra h,vectra b yi aratır mıyda ise motoruna göre evet aratır...Ama donanım olarak astra essentia almadığınız sürece aratmaz...Astra nın yol tutuşu da elektronik yardımcılarla vectrab yi sollayabilir.Boynu kulağı geçti hesabı :D

Son düzenleme:

atıyop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Astra en iyisi aratmaz;)

refikyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaptığınız yorumlar ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.bayram dolayısı ile yorumlarınızı okuyamamıştım.bazı arkadaşlar konfor ve motor özellikleri olarak değerlendirmişler.onlara da teşekkür ediyorum.farklı bir açıdan bana yardımcı olmak istemişler.ben motor konusnda ve konfor özellikleri konusunda bayağı araştırma yaptım ve bilgi sahibi oldum.ancak astra H kullanmadığım için yol tutuşu nasıldır bilmek istemiştim.her iki aracıda kullananlar daha iyi yorum yaparlar diye düşündüm ve arkadaşlar da sağolsun güzel yorumlarda bulunmuşlar.benim sizden istediğim vectra b 97 cd araç ile 2005 astra H cosmo özellikteki bir aracın karşılaştırması ( yol tutuşu -yolda güven vermesi örneğin yan rüzgarlardan etkileniyor mu? gibi.yada araç virajlarda önden kayıyor gibi.) .yani vectra 2005 ile astra 2005 değil.ama arkadaşlar buğün izmirden afyona geldim aracıma birkez daha aşık oldum.çekiş mükemmel arkadaşlar.nasıl kıyıpta satarım onu bilmem.çok uzun oldu herhalde .herkese taşekkürler.tecrübesi olan veya yorum yapacak olan varsa tabiki bekliyorum.