Astra- Scirocco Kıyaslaması..

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yoğun istek ve ısrarlara dayanamayarak çok birbirinin dengi olmasada bir önceki aracımla mevcut aracımı kıyaslayacağım.. Kıyaslarken yanılmış olabilirim şimdiden özür olsun, fakat elimden geldiğince objektif davranmaya çalışacağım..

TEKNİK ֖ZELLİKLER:  

ASTRA      : 1.6 Turbo 180 hp  ,230 tork ,7,9 sn 0-100 6 ileri Manuel...

SCİROCCO : 1.4 Turbo 160 hp 240 tork, 8.0 sn 0-100 6 ileri Manuel...

ASTRA'NIN DONANIM VE SEVDİğİM ֖ZELLİKLERİ: Cosmo,18 inç jant, Cd 500 Navigasyon, Açılır tavan, ergonomik spor deri koltuk, Flex Ride şase. Bunlar araçta olan donanımlardı.. Astra'da sevdiğim özellik bu dolulukta başka astranın Türkiye'de çok az olmasıydı. Bununla birlikte sürüşü günlük kullanım için keyifli sayılabilir. Kendi adıma konuşuyorum Odak insanı opel aldırmaya yeterli bir sebep olarak dahi tek başına yeterli bir etkendi... Arada sırada verdiği uyarılar için servise biraz bolca uğramak gerekiyor. 30 binde olmasına rağmen en az 10 kalem parçası garanti kapsamında değişti. Sciroccoya geçtiğim için spor modunu değil de Tour modunu baya bir arayacağım çünkü şehir içinde çok keyifliydi Tour modu.. Flex ride demek bence bir arada 3 karakteri aynı anda yaşamaktı.. Rocco da devamlı spor modu bazen rahatsız edebiliyor.Astra gerek baz modelleri gerek bu en üst donanımı olsun Marka ve Model olarak donanıma dikkat etmesinden de ötürü sahibini donanım şimarığı yapabilecek yeterlilikte...Olur olmaz gerekli gereksiz bir sürü özelliği vardı..

SCIROCCO'NUN DONANIM VE SEVDİğİM ֖ZELLİKLERİ: Sportline 18 inç jant, RNS 315 Navigasyon Panoramik Cam tavan Deri süet karışımı koltuklar Karakter badi kit..Sevdiğim özellikleri ise;çok dikkat çekici bir araç, sürüşü ve koltuk konumlandırması çok sportif açılarda ayarlanmış.. Yol tutuşu ne yazık ki, Flexili astradan biraz daha iyi ( bu özellikleri 150 km altında denedim yüksek hızlarda flexi gibi güven verir mi onu şimdilik bilmiyorum).. Ses sistemini anlatmaya dahi gerek yok tatmin edici düzeyde orijinal ses sistemi, geniş cam tavan açısı, turbodan önce devrede olan şarjır ın verdiği düşük devirlerde yüksek tork sürüşü çok daha keyifli hale getirebiliyor...İç Mekansa astraya kıyasla biraz daha sessiz ve ben bunu şimdilik 2 kapının eksik olmasına bağlıyorum:) bu arabada 30 bin km de ve servis kayıtlarına göre bu zamana kadar sadece 2 amörtisör garantiden değişmiş haricinde araç servise uğramamış...( ama benim gibi takıntılı bir insan bu oranı hemen arttırmaya başladı bile :d ) Sürüşü gerçekten zevk veren tam bir spor otomobil..

ASTRA'DA SEVMEDİğİM ֖ZELLİKLER: Elektronik sistemini başarılı fakat göz kamaştırıcı düzeyde değildi. Durduk yere anlık arızalar verebiliyordu, servise gidince - abieeaeeeaa yine bişey yok yaww, anlık arıza vermişşşş alet, sildik geçti- cümlesiyle oldukça muhattap oluyordum:).. Kendim deri koltuğu sevmediğim için o koltuklarada bir türlü alışamamıştım ve 30 binde ki aracın koltuğun içi yırtılmış ve garantiden değişti içi nasıl yırtılıyor derseniz onu ne ben nede servis anlayabildi:) yani dışında yırtık yok sadece buruşukluk var ama içi yırtıkmış:S Bide canımı sıkan şey dışarıda kendimin duyup gördüğü arızaların servise gidince düzelmiş olması ve benim kendi aracımın beni yalancı çıkarmasından nefret ediyordum:)

SCIROCCO'DA SEVMEDİğİM ֖ZELLİKLER: VW baz modeller için az verip süründürmemiş çok verip şımartmamış.. Yağmur far sensörü baz araçların hiçbirinde yok ve opsiyon olarak satın alınabiliyor  Para vermek isterseniz bir çok donanım alırsınız fakat bu seferde verdiğiniz parayla roccoya biner misiniz oda ayrı bir soru...Arka süspansiyon normalde sessiz olsada biraz derin çukurlarda çok sesli çalışıyor..Direksiyon hıza göre sertleşmiyor çünkü her zaman çok sert:S

ikisini hız olarak mukayese edecek olursak, yanılıyor da olabilirim fakat astra manuel ve spor tuşu açıksa ve iyi bir şoförü varsa hem kalkışta hem uzun yolda geçecektir.. ama rolling te sanırım rocco alır...

Yakıt olarak şehir içi aynı gibi fakat uzun yolda benim sahip olduğum araç 925 km yi görmüş 100 km sabit hızda ben astrada max 620 km görmüştüm 90-120 arası giderek...

Fakat tekrar etmekte fayda görüyorum. Astra ile Scirocco aynı sınıf araçlar değiller.. Astra'nın rakibi golf, Scirocco'nun rakibide GTC.. gördüğüm kadarıyla da GTC ile kıyaslardam da GTC Bariz geride kalacak gibi...

UNUTTUğUM VE ֖ZELLİKLE MERAK ETTİğİNİZ SORULARA AևIğIM...TEşEKK֜RLER...

NOT: KELİMELERİ ELİMDEN GELDİğİNCE T֜RKևE! OKUNDUğU GİBİ BİLİNևLİ OLARAK YAZDIM....T֜RKևE GİDERSE, T֜RKİYE GİDER...(OKTAY SİNANOğLU)

U

UNS

Bilgi Girilmemiş
Ynt: ASTRA- SCİROCCO KIYASLAMASI...

Çok teşekkürler, gercekten mükemmel bir inceleme. Bana göre opel ve vw arasındaki tek ciddi fark sanzimanlari, gecislerdeki boşluk oranlarıdir. Geri kalan özellikleri aşağı yukarı benzerdir.
Scirocco'nun kendi segmentinde olsa olsa rakibi opc klasmanı olur gibime geliyor. Dediğiniz gibi astra'nin rakipleri golf, a3 sportback, giulietta, megane hb, focus hb vs. dir.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan bilgiler için teşekkürler mutlaka iki aracında birbirine göre artıları ve eksileri vardır.

Senin Body kit gerçekten güzel ama Jant işini bir an önce halletmen gerek :)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GTC neden çok geri kalsın ki?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tesekkurler gokhan ben kalkista rocco rollda astra gecer diyordum ama senin gozlemin tam tersi birde yol tutus olarak astranin rocco ile yarismasi bile yeter rocco spor bir arac cunku kimse farki anlamasada guclu arabaya sahip olmak spor araca sahip olmak demek degildir astra bir kompakt aile arabasidir ve rocco gibi spor bir aracla kiyaslanmasi ve geri kalmamasi bile yeterlidir.

Servise gitme konusuna gelince roccoda bizim araclar kadar sensor vs yok bu yuzden daha az elektronik problem cikarmasi normal.ve bizimde takildigimiz cok nokta var ben arkadaslarimin arabasina binince bir cok problem gozlemliyorum ama onun sahibi bakimdan bakima gidiyor aracin servise gitmesi merakla alakali biraz eminim sen aracin servise gidis ortalamalarini artirirsin

keyifli surusler.  

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra- Scirocco Kıyaslaması..

astraowner link' Alıntı:
Tesekkurler gokhan ben kalkista rocco rollda astra gecer diyordum ama senin gozlemin tam tersi birde yol tutus olarak astranin rocco ile yarismasi bile yeter rocco spor bir arac cunku kimse farki anlamasada guclu arabaya sahip olmak spor araca sahip olmak demek degildir astra bir kompakt aile arabasidir ve rocco gibi spor bir aracla kiyaslanmasi ve geri kalmamasi bile yeterlidir.

Servise gitme konusuna gelince roccoda bizim araclar kadar sensor vs yok bu yuzden daha az elektronik problem cikarmasi normal.ve bizimde takildigimiz cok nokta var ben arkadaslarimin arabasina binince bir cok problem gozlemliyorum ama onun sahibi bakimdan bakima gidiyor aracin servise gitmesi merakla alakali biraz eminim sen aracin servise gidis ortalamalarini artirirsin

keyifli surusler. 

aynen katılıyorum....

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Dış Görünüş açısından GTC daha iyi  fotolardan...

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan çok güzel paylaşım yapmışsın Tolga abinin dediği gibi R jantı aracına bambaşka bir hava katacaktır. :)