Astra h suya yağ karışması!!Lütfen Yardım

asirana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , 2005 model astra h aldım araç eastronik, geçen su kapagini açtım üstte köpürmüş yağ vardi, neyse ustaya götürdüm depoyu söktük temizledik taktık ,daha önce yanmayan soğutma sıvısı kontrolu uyarisi verdi araç , usta evirdi çevirdi düzmedi , böyle kullan bir iki güne tekrar gel hem depo tekrar yağ almışmı onuda kontrol ederiz , arabayi aldim bugün araci calistiriken calişir gibi oldu istop etti , tekrar marşa bastim tik yok marş basmadi , bir kaç defa denedim olmadi , depoyu kontrol ettim tekrar yağ almiş, motor yağında eksilme yok gibi , zor bela deneye deneye çalıştı araç eve getrebildim. Aracın sıkıntısı nedir varmı anlayan biri , varsa lütfen yardimci olurmusunuz, bulunduğum şehirde opelden anlayan iyi usta yok malesef.Adanada iyi bir ustaya ğötürmek için bu şekilde 100 km yol yapsam sıkıntı olurmu?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yağ soğutucunuzda sorun olma ihtimali yüksek aracınızın soğutma suyunu ve yağını birbirine karıştırıyor. Kontrollü şekilde 100 km gidebilirsiniz ancak yol boyunca harareti, su seviyesini ve aracınızın yağını düzenli olarak kontrol ediniz.

• Beğen
Tepkiler: asirana

asirana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yağ soğutucunuzda sorun olma ihtimali yüksek aracınızın soğutma suyunu ve yağını birbirine karıştırıyor. Kontrollü şekilde 100 km gidebilirsiniz ancak yol boyunca harareti, su seviyesini ve aracınızın yağını düzenli olarak kontrol ediniz.
Teşekkůrler Hasip bey, biraz araştırdım tam emin degilim ama bunlarda yağ soğutucu yok herhalde

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen

asirana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip hocama katılıyorum. Bu sorun maalesef kronik bir sorun ama benim anlamadığım sizin ustanızın aklına neden yağ soğutucusu gelmedi? bence bu şekilde kesinlikle kullanmayın ivedi ile yağ soğutucunuzu kontrol ettirin.

• Beğen

asirana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Riske girmedim bugün bulunduğum şehirde bir ustaya götürdüm, oda yağ soğutucudur dedi ve aramaya başladı yağ soğutucu yok ,evet 2007 üzeri araçlarda varmiş soğutucu , sonra üsüt kapak sökülecek bakilacak dedi çatlak falan olabilir dedi , kapağı sökmeden yağ pompasina bakalim dedi belki ondandir bakti söktü conta gidikdi contayi degişti , suyu birkaç defa bosaltip temizledi , rdyator deposunun içinde az bir yağ birikti yine ama , bir kac gune gel yine temizleriz dedi, benim kafama takilan şu bir gün boyunca söktü etti ama yağ pompasının contasinin orda suyla yağın yan yana geçme olayi varmı usta var dedi bu şekilde oldu dedi ?