Acil Yardım, Radyatör suyuna yağ karışması

asirana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , 2005 model astra h aldım araç eastronik, geçen su kapagini açtım üstte köpürmüş yağ vardi, neyse ustaya götürdüm depoyu söktük temizledik taktık ,daha önce yanmayan soğutma sıvısı kontrolu uyarisi verdi araç , usta evirdi çevirdi düzmedi , böyle kullan bir iki güne tekrar gel hem depo tekrar yağ almışmı onuda kontrol ederiz , arabayi aldim bugün araci calistiriken calişir gibi oldu istop etti , tekrar marşa bastim tik yok marş basmadi , bir kaç defa denedim olmadi , depoyu kontrol ettim tekrar yağ almiş, motor yağında eksilme yok gibi , zor bela deneye deneye çalıştı araç eve getrebildim. Aracın sıkıntısı nedir varmı anlayan biri , varsa lütfen yardimci olurmusunuz, bulunduğum şehirde opelden anlayan iyi usta yok malesef.Adanada iyi bir ustaya ğötürmek için bu şekilde 100 km yol yapsam sıkıntı olurmu?

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , 2005 model astra h aldım araç eastronik, geçen su kapagini açtım üstte köpürmüş yağ vardi, neyse ustaya götürdüm depoyu söktük temizledik taktık ,daha önce yanmayan soğutma sıvısı kontrolu uyarisi verdi araç , usta evirdi çevirdi düzmedi , böyle kullan bir iki güne tekrar gel hem depo tekrar yağ almışmı onuda kontrol ederiz , arabayi aldim bugün araci calistiriken calişir gibi oldu istop etti , tekrar marşa bastim tik yok marş basmadi , bir kaç defa denedim olmadi , depoyu kontrol ettim tekrar yağ almiş, motor yağında eksilme yok gibi , zor bela deneye deneye çalıştı araç eve getrebildim. Aracın sıkıntısı nedir varmı anlayan biri , varsa lütfen yardimci olurmusunuz, bulunduğum şehirde opelden anlayan iyi usta yok malesef.Adanada iyi bir ustaya ğötürmek için bu şekilde 100 km yol yapsam sıkıntı olurmu?
Selam hocam cok bilgim yok ama önce iyi bi usta tawsiyesi alın we o tamirciye kadar aracınızı çekici üzerinde tamirciye götürün nolur nolur hesabı?bisey olsa arıza werse 2yken 5 olcanı masrafın unutmayın ewela cok iyibi usta bulun we o ustaya çekici üzerinde götürün inşallah tamir ettirmişsinizdir coktandır foruma girmiyodum ama bitane bile cewap yazan olmamıs size hayret?geçmis olsun hayırlı günler

turkfatih

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aynı durum geçen hafta aldığım araçta meydana geldi esenjör contasından kaynaklı soğutma suyuna yağ vermiş dün akşam onarımını yapıp motor suyunu temizledim. Allah daha beterinden korusun.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi