Astra H Silecek ve Kolu Hakkında

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

Selam.
2011 Astra H arabam var ve silecek ihtiyacım var.

1. http://www.hepsiburada.com/liste/si....aspx?productId=otm47s151&categoryId=60003680
linkindeki silbak ürün sizce olurmu?
2. http://www.sileceksepeti.com/Astra,LA_544-2.html#labels=544-2
linkindeki boschlardan al bak keyfinemi dersiniz?

1. linkteki ürün 2009 dan sonraki araçlara uymaz gibi yazmışlar. Yani 2009 dan sonraki Astra H'lardaki silecek ön kolları farklımıdır?

Son olarak arka silecek için bir öneriniz varmıdır?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Silecek de orijinal derim, Bosch iyidir ama orijinal daha iyidir. Arka silgi için de GM tercih edin derim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Muz sileceği pek tavsiye etmiyorum. Silecek motorunun canına okuyor resmen. Telli ürünlere bakın derim.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Muz sileceği pek tavsiye etmiyorum. Silecek motorunun canına okuyor resmen. Telli ürünlere bakın derim.
Abi telli olanlarda bu arabanın silecek kollarına olmuyor ki. :( Kolu değiştirmek lazım sanırım :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tecrübe ile sabit original kullanın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Abi telli olanlarda bu arabanın silecek kollarına olmuyor ki. :( Kolu değiştirmek lazım sanırım :)
O konuyu biliyorum desem yalan olur ama daha önce muz silecek kullandım. Resmen silecek motorunun canına okuyordu. Bende tekrar telli olanından aldım bosh marka.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Silecek sepetinde astra H için belirtilen Bosch üründen aldım, 2 hafta kadar oldu. Siparişi verdiğimin ertesi günü ürün elimdeydi, tam olarak astra H için uygun montaj yuvasına sahip. Sorunsuz. Eski sileceklerim de Bosch aerotwin idi, 1 sene sorunsuz kullanmıştım, tavsiye ederim.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Silecek sepetinde astra H için belirtilen Bosch üründen aldım, 2 hafta kadar oldu. Siparişi verdiğimin ertesi günü ürün elimdeydi, tam olarak astra H için uygun montaj yuvasına sahip. Sorunsuz. Eski sileceklerim de Bosch aerotwin idi, 1 sene sorunsuz kullanmıştım, tavsiye ederim.
Montaj bölümü şekil ve boyut olarak GM gibi mi ?
Bazı markaların çok kaba oluyor.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Montaj bölümü şekil ve boyut olarak GM gibi mi ?
Bazı markaların çok kaba oluyor.
Birebir aynı değil, Bosch hafif biraz daha büyük gibi, ama dikkat çekecek bir fark yok. Onu da ancak söktüğün silecek GM ise fark edersin. Ben o zaman farketmiştim, şimdi ise söktüğüm silecek de Bosch olduğu için dikkat bile etmiyorum.

aykoc.opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
bosch kullanabilirsiniz .devamlı sattığımız tercih edilen ürün. diğerleri çok çabuk eskiyor .

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Birinci likteki silbak ürününü hepsiburadadan almıştım geçen sene, İnsignia aracım için. Bir yıldır kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamadım. Bosh'a ve servise zamanında verdiğim paralara acıyorum şuan. Bosh alıp 3 ayda ses ve iz sıkıntısı yaşayan arkadaşlarım da oldu hiç bir sorun yaşamayan da... Sebebini tam anlayamadım ama kauçuk ömründen olabilir dedim en son. Eski kauçuklu bir seilecek Bosh da olsa GM de olsa çabucak işe yaramaz hale gelir. Yeni kauçuklu bir silecek ise Silbak da olsa iyi performans sergileme şansı yüksektir. Ben 3'ünü de kullandım hiç birinde sorun yaşamadım. Madem sorun yaşamıyorum neden daha çok para vereyim ki?

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sileceklerin lastiklerine zarar veren en önemli şey alkoldür. Alkol lastiği öldürür. Cam suyu alkollü ise silecekler zarar görür. Özellikle bimlerde satılan antifirizli cam suları silecekleri çabuk bozuyor. İçindekiler kısmına bakın alkol varsa kullanmayın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Sileceklerin aslında bir numaralı düşmanı sıcak hava arkadaşlar bir araç sürekli güneş altında kalıyor ise lastikleri kısa zaman içinde çürür. Şu şartlar da sanırım yılda bir kere değişmesi gerek şahsen ben yılda olmasa da iki yılda bir kesin değiştirmekteyim.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim. Pazartesi modacar olandan sipariş edeceğim. Uymazsa bile uyan birisine hediye ederim. Memnun kalmazsamda modacarınkini yazın kullanırım, yeni bir tane de orijinal daha alır onuda kısın kullanırım. :D
Taktıktan sonra tecrübelerimi bildiririm.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Dün metroya gittim (denk geldi yani) orda multi-clip boschlardan vardı. Fiyatıda iyi geldi. 20 TL filandı. Altım taktım pat diye oldu 1 mm sıkıntı yok. Şimdilik 10 numara siliyor. :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Güzel günlerde kullanasın.

ismailD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Hepsiburada da rbw marka silecek aldım. 16-18 tl arası fiyatı var. Nisan gibi aldım. Ses yapmaya başladığı için dün bi takım daha sipariş verdim. Silmede hala iyi ama ses yapıyor ve kışa giriyoruz diye yeniledim hala gideri var aslında. Tavsiye ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi