Astra H performans???

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı 9.000 km aldım.arac astra h 1.3 dizel

6 ay sonra motor arıza ısıgı yandı garantıden servıste turbo valfı değiştirler
garantı 2 yıl sonra bıttı(bu arada araç 70.000 km cıvarı) 4.vıtesden 3.vıtese atıp kaçmak ısteyıp yuklendıgınde arıza ısıgı yanıyor ve turbo devre dısı.hemen özel servısede turbo bakıldı kurum yapıldı sorun yıne var.2 gun sonra aynı özel servıste bır parca takıldı herhalde egr denılen parça sorun gıttı.

dun 105.000 bakıma gıttım özel servıse şarş kasnagından gelen ses vardı o değişti.
usta ıyı bırı guvendıgım ıcın ne gerekıyorsa yap dedım.bır daha kı 120.000 bakımda turbodan ses gelıyor ona bakılacak sımdılık sorun yok dedı ve enjektörler temızlenecek.

trıger kayısının değişeceği zamanı ses gelırse dedı.bıryere bırsey carpıyormus gıbı ses gelırse bakalım dedı.ınsallah motoru elımıze almayız da :)

bunlar sadece motor dan.iç teki sesleri söylemıyorum bile...

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki benzinli bendede aynı bazen çok iyi bazende araba bayılıyo.bazen direksiyon sertleşiyo sakin kullandığımda sapıtıyo yani anlayamadım bazen sport açıkken 1 den 2 ye geçerken sarıyo 3 e geçerkende saracak gibi araba öne fırlıyo bazende araba kasılıyo zor hızlanıyo saçma sapan şeyler oluyo 20 binde daha

Son düzenleme:

Eleanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Astra 1.3 cdti sedan var kış günleri araba kamyon gibi çalışıyor motor ısınmasına rağmen yazları herşey yolunda bakım yapıldıkdan sonra kamyon gibi çalışmaya başladı bakımdan dolayı sandım ama havadanmış

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havadan felan değil. bu opellerin nezaman seri ne zaman hantal olacağı belli değil. motor stabil çalışmıyor. benim 30binde valf değişti, yetmedi turbo değişti. ama yine aynı. turbo değiştirkten sonra 2 hafta performanslı edvam etti. yakıtıda değiştirdim performans devam etti.
kar yağdı yine iyi. dün gitti performans. arkadaşın dediği gibi direksiyon sertleşiyo. yapacak bişide kalmadı belkide egr yi değiştirmek lazım son olarak

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama egr değişsede bu sorun araçda ilk km den beri var. egr yi iptal mı etmek lazım. servise sordum benzinlilerde iptal ediliyor dedi. ama dizellerde edemiyoruz dedi. yada etmek istemiyorlar. yada opel dizellerin programına orginal olarak iptal seçeneği koymamış demek istedi sanırım.

deagle_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun nedeni hem yakıttan olabilir hemde o anki hava sıcaklığıda etkiliyor ilk kalkışta bile hissediliyo

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pazar günü temde sarı arıza ışığı yanması ile birlikta ani çekiş kaybı oluştu. tahminim turbo devre dışı kaldı. stop edip çalıştırınca eski haline döndü. ancak 4-5 kere aynı şeyi yaşadım.

turbo değişti valf değişti sizce geriye ne kaldı. hortumlardan birinde küçük bir delik olsa neler olur? 108 hata kodu veriyor. turbo basınç kaybı diye

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfinden dolayı bu tarz bir arıza kodu verirmi. yukardaki korbozom arkadaş. egr değişiminden sonra araç düzeldi. demiş

tuncengineer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu performans değişimini bariz hissedenlerdenim. Yokuş yukarı ivmelenerek çıkan aracım aniden bir kağnıya döndü. Öyleki turbo hortumlarında kaçak filan var zannettim. Hatta gaza daha çok asılmam gerektiğinden yakıt tüketimide hissedilir ölçüde arttı. Tabii soluğu hemen serviste aldım. Ne varki nebir hata kodu ne de bir arıza belirtisi vardı. Aldığım cevap araç turp gibi oldu. Yinede yakıtla ve hava durumu ile ilgili uyarılar aldım ve bu bağlamda araca enjektör temizleyici mazot katkısı koydum. Araç yaklaşık 50 km sonra eski haline döndü. Şimdilik aynen devam, inşallah o eski kağnı hallerine geri dönmez.