Astra H performans???

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans gidip-gelmesi turbo valfindende değilmiş. çünkü değişdiği halde sorun devam ediyor. sorun turbodan olabilir. servisde turbonun değiştirilebilmesi için ne gibi arızaların veya seslerin olması gerekir.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu sorunu benzinli araçlarında da yaşayan oldumu herkez dizeldenmi şikayetçi ?

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dizel araçlardaki performans düşüklüğünün aynısı benzinli araçlarda da var. xyz0101 arkadaşın dediği gibi benim araçta da ısındıktan sonra bir performans artışı yaşıyorum. Bu arada benim araç astra H 115 hp. Soğukken sanki hiç gitmiyormş gibi ama ısınınca yerinde duramıyor. Hatta kontağı kapatıp açınca bariz bir şekilde performans artıyor. Aynı şey benimdaha önceki astra F de de vardı.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 astra h var bendede aldığımdan beri motor soğukken hiç zorlamadım arabayı o yüzden sorun varmı yokmu bilmiyorum en az 7 8 km gittikten sonra yüklenmeye başlarım yokuşlar dışında pek şikayetim yok gerçi araba 4000 km de ve ilk aracım o yüzden pek yorum yapmamda doğru olmaz perfonmans sorunu yaşıyorda olabilirim bunu anlayabilmek için biraz tecrübe lazım sanırsam.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1.7 var bu dedikleriniz hantalik felan yok denecek kadar az bence motor kücüldükce bu gibi sorunlar cikiyor bir önceki arabam 1.9 du hic birsey hissetmezdim yani diyer arabalarin 1.3 motoru ile karsilastiralim onlarda da bu sorunlar varmi

gorkem_gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskişehirde gittiğim servise 2 astra 1.3 cdti daha gelmiş biri 2008 sedan hiç bir problem yok 45bin km altında diğeri 2007 HB onda da performans kaybı sorunu var, 2008 araç gibi atak değil 2 arabayı sürünce farkı çok net anlaşılmış...
45bin üzerinde herkesde ortaya çıkıyor galiba

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli 1.6 115 hp de hiçbir problem yok gayet iyi gidiyor...

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun büyük çoğunlukla dizellerde. motorun direk performansa etki eden parçalarından birinde stabil çalışamama sorunu var.

kesinlikle yakıt, hava şartlarıyla felan ilgisi yok. son teorim. turbonun değişken geometrisin isağlayan kanatçıkları düzgün ve seri tepki veremiyor.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu güncel tutmaya çalışıyorum. cdti sahipleri, araçlarının bazen aslan bazen de eşşek kesildiğini düşünenler. (abartmıyorum performans gidip gelmesi arasındaki fark bu miktarda)

bakalım kaç kişide bu durum var. konunun başından beri bakarsak 10 kişi civarında bahs ettiğim. durumu veya sorunu diyim yaşayanlar var. hatta benzinlilerde bile var. bu durumları özetliyerek seçenek haline getiriyorum anlaşılması kolay olsun diye.
saygılar.
A- Isınmış aracı stop edip çalıştırdıktan sonra performans artıyor. örnegin 30dak yolculuk ve yakıt almak için durdunuz. ve çalıştırınca gelen performans)
B- Soğuk motor ısınınca performans artıyor
C- Belirsiz bir şekilde (hava,yakıt,soğuk veya sıcak motor) performans gidip geliyor
D- Soğuk motoru rolantide ısıtınca performanslı devam ediyor. çalıştırıp hemen yürüyünce motor ısınsada sağır devam ediyor.

Son düzenleme:

financeexe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende aracımı yeni aldım henüz 250 km'de. 1,3 cdti easytronic. performans sıkıntısını bugün ilk kez yaşadım. Zaten henüz aracı çözemedim. 3000 devirden önce vitesi pek yükseltmiyor. Arabayı alırken 2500 devirde yükseltir diyolardı. Bunun bir sıkıntısı olurmu acaba.

Ankaranın dik yokuşlarında stabil bir sürüşte çok iyi vites değiştiriyor ama hafif bir trafikte şaşırıp kalıyor. İsteklerimize tam olarak cevap vermiyor. Hadi gidelim dediğimizde hayır diyebiliyor. O yüzden aracın mevcut durumuna göre sürüş prensiplerimizi değiştireceğiz herhalde. Hatta ani hareketlerde istediğim hızı elde edemediğimden tehlikeli durumlarada düşme ihtimali var gibime geliyor. Neyse daha yeni ileride daha iyi çözeriz aracı.

Bugün sabah sorunsuz şekilde performanslı bir şekilde gittim ancak akşam iş dönüşü performansı berbattı. Uzun süre trafikte kaldım belki ondandır diye düşünüyorum. mesela ivmelenmesi gereken 2000 devirden sonra o ani hareketi yoktu akşam. hızlanmam zaman alıyordu. İlginç bir durum.

Rodaj konusunda galeriye danıştım öyle bişey yok artk dedi ama benim içim yinede rahat değil. Aracımı ilk zamanlar nasıl kullanmam gerektiği konusunda önerileriniz varmıdır arkadaşlar.