Astra H Lpg Kiti Tavsiyesi (z16xep)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Simit koysan daha iyi olmaz mıydı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzun vade ben aracımı seviyorum diyor isen yedek küçük lastiklerde işini görürdü aslında hem bagaj da daralmamış olurdu. ;)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ElYrlg.jpg

Ayar yapılıyor.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah adamlar hızlı :D

Sabah 9'da başladık şu an saat 15:00 ve tüm iş bitti. 6 saat sürdü hepsi.
20 km'lik test sürüşü yaptık sonuç gayet iyi. Arıza lambası yanmıyor, çekiş gayet iyi. Aracı her viteste her süratte test ettim. Sıkıntı yok şükür. İnşallah uzun vadede de sıkıntı yaşamam.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sabah 9'da başladık şu an saat 15:00 ve tüm iş bitti. 6 saat sürdü hepsi.
20 km'lik test sürüşü yaptık sonuç gayet iyi. Arıza lambası yanmıyor, çekiş gayet iyi. Aracı her viteste her süratte test ettim. Sıkıntı yok şükür. İnşallah uzun vadede de sıkıntı yaşamam.

Gtc ye lpg mi taktırdınız hiç bulasmasaydınız bence Gtc yi çok kullandım yakıtı çok gelmedi bana kısmet olmadı almak aracınızın benzinde kaç para yaktıgını bilmiyorum ama 2.0 motor kadar yakmaz ben 2.0 motor araç kullandım 5 yıl veastra h ye binince cebim rahatladı aaracım lpgde sırf lamba yakıyor diye benzinde biniyorum sizin araç şimdilik yakmayabilir ama yakmayanı yok bana lpgci ler abi bütün lpgli araçlarda yanıyor ustam bile kafana takma benzinde binince söner evet benzinde binince sönüyor ama lpg ye gecince belli bir sure sonra tekrar yanıyor bilseydim lpg taktırmazdım şimdi tekrar benzinde biniyorum lpgyi bitirip
Lpg ecusu nu söktüm çünkü gazdan yaptığım kârı lpgcilere verdim yok gaz ayarı yapalım çok açık yok çok kısık yok benzinde sorun var ustaya baktır ustaya gidiyorum lpg den diyor lpgciye git ve lpg kullanmayı bıraktım 1 aydır benzinde biniyorum ne lamba yanıyor nede lpgden dolayı hata kodu veriyor ve o lpgcinin gözüne soktum lambayı bak dedim yanıyor mu lamba 1 aydır benzinde biniyorum hani sorun benzindeydi dedim siz adamı katil edersiniz dedim
Aracımda lpgde hiçbir sorun yok güllük Gülistanlık sadece lamba takıntım olduğu için lpgde binmiyorum
Yinede Güle güle kullanın hayırlı olsun lpgniz

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gtc ye lpg mi taktırdınız hiç bulasmasaydınız bence Gtc yi çok kullandım yakıtı çok gelmedi bana kısmet olmadı almak aracınızın benzinde kaç para yaktıgını bilmiyorum ama 2.0 motor kadar yakmaz ben 2.0 motor araç kullandım 5 yıl veastra h ye binince cebim rahatladı aaracım lpgde sırf lamba yakıyor diye benzinde biniyorum sizin araç şimdilik yakmayabilir ama yakmayanı yok bana lpgci ler abi bütün lpgli araçlarda yanıyor ustam bile kafana takma benzinde binince söner evet benzinde binince sönüyor ama lpg ye gecince belli bir sure sonra tekrar yanıyor bilseydim lpg taktırmazdım şimdi tekrar benzinde biniyorum lpgyi bitirip
Lpg ecusu nu söktüm çünkü gazdan yaptığım kârı lpgcilere verdim yok gaz ayarı yapalım çok açık yok çok kısık yok benzinde sorun var ustaya baktır ustaya gidiyorum lpg den diyor lpgciye git ve lpg kullanmayı bıraktım 1 aydır benzinde biniyorum ne lamba yanıyor nede lpgden dolayı hata kodu veriyor ve o lpgcinin gözüne soktum lambayı bak dedim yanıyor mu lamba 1 aydır benzinde biniyorum hani sorun benzindeydi dedim siz adamı katil edersiniz dedim
Aracımda lpgde hiçbir sorun yok güllük Gülistanlık sadece lamba takıntım olduğu için lpgde binmiyorum
Yinede Güle güle kullanın hayırlı olsun lpgniz

Lpg'nin sevilecek bir tarafı bence de yok. Fakat malum benzin fiyatları ortada. Diğer benzinli araçlara göre evet Astra h'nin yakıtı daha uygun. Ama yine de lpg ile yarışamaz.
Şimdiye kadar kullandığım araçlarda Lpg kaynaklı bir sorun yaşamadım. Bu lpg bu kadar mı illet ki ticari taksiler olsun özel araçlar olsun herkes kullanıyor. Memleketimden 500 km uzakta çalışıyorum. Ayda en az bir kere gidip geliyorum. Bu da benim için büyük mali külfet demek. 1000 km yapıyor ekstralar hariç. Lpg ihtiyacı insanların yaşam şekline göre belirlenmelidir. Haftada bir kere arabaya binip kalan günler kapıda yatırıyor olsam ben de lpg taktırmam.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lpg'nin sevilecek bir tarafı bence de yok. Fakat malum benzin fiyatları ortada. Diğer benzinli araçlara göre evet Astra h'nin yakıtı daha uygun. Ama yine de lpg ile yarışamaz.
Şimdiye kadar kullandığım araçlarda Lpg kaynaklı bir sorun yaşamadım. Bu lpg bu kadar mı illet ki ticari taksiler olsun özel araçlar olsun herkes kullanıyor. Memleketimden 500 km uzakta çalışıyorum. Ayda en az bir kere gidip geliyorum. Bu da benim için büyük mali külfet demek. 1000 km yapıyor ekstralar hariç. Lpg ihtiyacı insanların yaşam şekline göre belirlenmelidir. Haftada bir kere arabaya binip kalan günler kapıda yatırıyor olsam ben de lpg taktırmam.

Herkes İçin farklıdır tabi lpg görüşü uzun yol yapan için çok çok ideal ben senede 1 sefer uzun yol ve günlük işe gidiş geliş 26 km yol yapıyorum pazar günüde geziyorum 20-25 km falan yani haftalık 180 km yol yapıyorum bak sindi lpgde kaç tl kar var
Haftalık 60 tl benzin 50 tl de gaz alıyorum
Sabahları araç benzinde çalışıyor
Günde araç çalışmak ve lpg ye geçene kadar
Sabah ve akşam benzinde çalışma toplam 2-2.5 lt benzin harcıyor günlük toplam
6 günde sadece 1 gün benzinde biniyorum
Günlük harcadığı benzin haftada 12 lt benzin harcıyor 12×5=60 tl
Haftalık 6 günü 50 tl lpg harcıyorum haftalık 110 tl lpg-benzin karışık
Ama benzinde ise 6 güne 120 tl veriyorum yani 10 tl fark var
Ayda 40 tl kârım var lpgde binersem ve o 40 ı lpg ayarında sorun olursa veya lamba yakarsa arıza kodunu sildir ustaya ve lpg ciye ayar yaptırmak için gitti 40 tl ve kâr yok ve lpg nin zararları en ucuzu buji her bakımda değişiyor lpg yüzünden ama benzinde 2 bakımda bir değişiyor katalizörü, motorun birçok parçasına zarar veriyor benim lpgde ki kârı gördünüz
Benzinde başım agrimiyor ne lamba ne arıza kodu veriyor araç ve paramda gitmiyor

Lpg nin kârını görmeniz için söylüyorum şehir içinde ama uzun yolda çok hesaplı lpg tartışılmaz
Ve araç benzinde 1 lt daha az yakıyor lpg benzinden 1 lt fazla yakıyor gaz uçup gittiği için