Astra H Lpg Kiti Tavsiyesi (z16xep)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuya benzer birçok başlıkvar fakat çoğu eski olduğundan yeni konu açtım.
Benim 2006 model Astra H Gtc'ye lpg taktırmak istiyorum. Uygun fiyatından dolayı Atiker düşünüyorum. Eski aracım Megane 2 de de Atiker vardı ve sorunsuz kullanıyordum.
Atiker Astralar ile uyumlu mudur? Gerçi Atiker'in de kendi içinde farklı modelleri var. Ben Fast ya da Safefast düşünüyorum.
Başka tavsiyelere de açığım. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Atikerden şaşma neden? yer yerde servis ağı var. Birde duyduğum kadarı ile diyelim A firmasından bu ürünü aldın ama adamların işçiliğinden yapılan uygulamadan memnun kalmadın firmayı şikayet ettiğinde bayi dahi olması durumun da anında bayiliğini bitiriyorlar. Benim duyduğum bu şekilde.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende brc takılı sorunsuz kullanıyorum,fakat daha önceki aracımda atiker vardı oda sorunsuzdu,ben nadir abinin söylediklerine katılıyorum atiker tavsiye ediyorum,servisi çok,parçaları ucuz,düzgün montaj dahilinde atiker gayet sağlıklı :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bende brc takılı sorunsuz kullanıyorum,fakat daha önceki aracımda atiker vardı oda sorunsuzdu,ben nadir abinin söylediklerine katılıyorum atiker tavsiye ediyorum,servisi çok,parçaları ucuz,düzgün montaj dahilinde atiker gayet sağlıklı :)

Bende de BRC var ama açık konuşmam gerekir ise BRC firması malına çok sahip çıkmadı. Yaşadığım sorunları ilgili firma ile paylaştım ama oraya git buraya gel gittim yerler de adamlar da bir hava biz takmadık bize ne gibisinden sonradan bir daha da gitmedim. Şimdi yasal olarak 10 yıllık zaman dolması durumun da tank değişimi gerek. Bende zaman dolduğunda sadece tank değişimi ile kalmayacağım komple sistemi çöpe atık Atiker taktıracağım. Alan adam rahat etsin. :D

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde nedense Atiker'i çok kötülüyor insanlar. Çok fazla tercih edildiğinden ortaya çıkan problemler de göze çok batıyor. İsmi Atiker değil de Atikerittini falan olsa inanın yorumlar değişirdi :)
Bir de aklıma takılan konu şu. Lpg taktırınca arıza lambasının yanması kaçınılmaz son mu? Yoksa tamamen montaj ya da ayar hatası mı bunun sebebi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Genelde nedense Atiker'i çok kötülüyor insanlar. Çok fazla tercih edildiğinden ortaya çıkan problemler de göze çok batıyor. İsmi Atiker değil de Atikerittini falan olsa inanın yorumlar değişirdi :)
Bir de aklıma takılan konu şu. Lpg taktırınca arıza lambasının yanması kaçınılmaz son mu? Yoksa tamamen montaj ya da ayar hatası mı bunun sebebi?

Atikerin yeni çıkardığı bir sistem var. Bu sistem arıza ışığının yanmasını engelliyor. %100 garanti veriliyor. ;)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atikerin yeni çıkardığı bir sistem var. Bu sistem arıza ışığının yanmasını engelliyor. %100 garanti veriliyor. ;)

Gold galiba dediğiniz modelin adı. Onun fiyatı biraz daha yüksek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Obidili gibi bir şeydi ya. Arkadaşım o sistemden aldı. Diğer sistemi alalı sadece 3 yıllık zaman olmuştu bir türlü sorunu bitmedi. En sonunda beyin ikiye ayrıldı. Onun da canına tak etti gitti bu dedim sistemden aldı. Adam da harbi işçilik yapmış. Mis gibi bir montaj ortalar da gezinen bir parça yok. Birde sistem de kullanılan enjektörler ses çıkarmıyor. Malum bu sistemlerde enjektörler dikiş makinesi gibi ses çıkarıyor ama bu sistemde o ses yok denilecek kadar az.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Obidili gibi bir şeydi ya. Arkadaşım o sistemden aldı. Diğer sistemi alalı sadece 3 yıllık zaman olmuştu bir türlü sorunu bitmedi. En sonunda beyin ikiye ayrıldı. Onun da canına tak etti gitti bu dedim sistemden aldı. Adam da harbi işçilik yapmış. Mis gibi bir montaj ortalar da gezinen bir parça yok. Birde sistem de kullanılan enjektörler ses çıkarmıyor. Malum bu sistemlerde enjektörler dikiş makinesi gibi ses çıkarıyor ama bu sistemde o ses yok denilecek kadar az.

Evet hocam şimdi baktım da düz sistem ile obd'li arasında 150 TL'lik bir fark var. Obd'liyi tercih etmek daha mantıklı sanki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet hocam şimdi baktım da düz sistem ile obd'li arasında 150 TL'lik bir fark var. Obd'liyi tercih etmek daha mantıklı sanki.

Arıza lambası yanmasın canım sıkılmasın git gel yapmayayım ayar ile uğraşmayım diyor isen evet 150 fazladan vermek daha iyi ;)