Astra 1.6i 115 Hp Enjoy

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba arkadaşlar ,

2009 Yılının 3 ayında 2009 Model 1.6 115 Hp Enjoy/Elegance Opel Astra aldım, benzin konusunda uyarılar tabiki zamanında aldım ancak bu kadar ciddi olacağını bilmiyordum.. Aracım yaklaşık 7 aylık ve 2200 Km de ilk bakımı 10.000 / 15.000 de dolamıyacağı için ilk 1 yılda götüreceğim. Şuan için benzinde hayal kırıklığına uğradım yaklaşık olarak km' e 300 civarı ve üstü yakmakta. Klima ve aracı sert kullanmamama rağmen.

Bu bana aslında çok fazla geldi daha önce şirket arabası olarak Megane 1.5 dizel kullanıyordum çeyrek depo ile 220 Km yol yaptığımı bilirim.. ve 100 Km e 4.9 5.2 Lt tüketim ile

Şimdi ki Opelim 100 Km' e 9.5 yaktığını gördüm, çok pişman oldum ama iş işten geçti. Bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var aracım yeni tüp taktırmak istemiyorum (garanti, delik deşik olmaması için) ama çarem yok gibi Aracım garantili olduğu için tüp takılıncada garantinin düşeceğini söylediler

Servis ile görüştüm landirenzo markalı lpg sistemi Opel ile anlaşmaları varmış ve taktırınca garantiye herhangi bir etkisinin olmadığını söylediler yine araştırdım ki fiyatı 2.500 Tl civarı..
Diğer Lpg lerin ise 1.250 . 1.500 civarı olduığunu öğrendim. Açıkcası ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda bilgilerinizi beklemekteyim.

Aslında bu arabayı büyük istekle aldım aldığım günden 1 ay sonra sağ arka cam moturu bozuldu otomatikten kapatırken cam yukarı vurup tekrar aşağı iniyordu ve garantiden motor değişti. Yeni arabada nasıl oluyor hala anlamıyorum.

Diğer konu ise servise gitmişken Xenon far taktıralım dedik kampanyadan yararlanıp 400 civarı olan farı ve kitini 220 ye taktırdık sağ yansa sol taraf yanmıyor bu konu için 5 kere servise gittim her gittiğimde kiti değiştirdilerse sorunu çözemediler her gidişimde programsal bir hata deyip program attıklarını tekrar yaşanmayacağını söylüyorlar ama gelelim ki sürekli aynı sorunu yaşıyorum..Aynı hatayı tekrar alırsam iptal ettireceğim.

Ben aracımı 2009 ' un 3 ayında aldım şimdi ise Opel e giriyorum Opel astra yeni kasa araba çıkarmış !! Ne kadar üzüzü bir durum ne yazıkki aracımız eski kasa oldu !!

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil bende yeni kasa olayına çok üzüldüm ; bende senin gibi mart'ta aldım.
benzinliler zaten hayal kırıklığı yakıtta keşke almadan bu forumdaki problemleri okusaydında sonra almaya karar verseydin;zira ben aracı 33700 almıştım 1.3 enjoy elegance ; aynı fiyata hem easytronic hemde sport tuşu var+dds+full+full aracı bana o fiyata satmaya kalkmışlardıda ben bu forumdan aldığım doğru bilgiler doğrultusunda almaktan vazgeçmiştim.bence yeni astra çıkmadan aracı satmaya çalış;yeniside gelince üstüne 4-5 verip yeni kasayı alırsın.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hersey kader kısmet uzulmenıze gerek yok yenı kasa cıktı ama onunda her yenı arac gıbı problemmlerı cıkacaktır ınsıgya gıbı ;)
aslında araclarda problem yok servıslerde yapılan kalıtesız ıscılıkten dolayı problem yasanıyor allaha emanet yani ;)

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni kasanın çıkması üzücü ama ne yazıkki yapacak pek bir şey yok :) zaten aracı kredi ile aldık ki Ötv zamanında 31.750 civarı almıştım şuan 37 civarı diye biliyorum, Para konusunda biraz şanslıyım galiba zira antepde arabayı bulamadık o zamanlarda iskendurundan aldık geldik. Tekrar sat yeni kas al falan olayınına hiç girmek istemiyorum ki maddi durumda zaten buna elvermez.Ama benzin konusu canımı çok yakıyor ki arabanın gazına basmaya korkar oldum acaba araç yeni olduğundan falanmı kaynaklanıyor bu belli bir süre sonra düzenebinerse sevineceğim.. Yada tüp konusunda biraz daha araştırma yapmam gerek aslında ondanda korkuyorum yeni araca tüp taktırmak ne kadar doğru bilemiyorum..

Son düzenleme:

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı olsun aracınız.. hiç canınızı sıkmaya gerek yok. 7 ayda 2200 km yapmışsınız zaten. ayda 2200 km yapsanız keşke dizel alsaydınız derdim ama bence çok fazla kafanıza takmayın. gerçi az yaksa da ona göre kullanım söz konusu olur.

ilk 7-8 bin km lerde çok yakar doğrudur. ama daha sonrada benzinli olduğu için 6 litre ortalamayla yakacak diye bir durumda söz konusu değil. tahminim 8 litre civarlarına düşer. aracın kullanıcıları daha net bilgi verirler.

lpgde de garanti olayından dolayı siz daha iyi bilirsiniz. fakat uzun yıllar kullanacaksanız lpg takın şimdiden tasarruf etmeye başlayın derim ben.

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi dilekleriniz için önceliikle tşk ederim ,

Pek Km yapamıyorum çünkü yakıt durumu ortada, şehir dışına çıkacağım zaman babamın şirket aracı ile çıkıyorum 100 Km 5.0 Lt yaktığı için.

Tüp konusunda dediğim gibi araştırma yapmalıyım Garanti ile ilgili sıkıntı olmasın diye 2.500 Tl verip yaptırmak lazım ancak bu fiyatta bana fazla geldi, ki piyasada Brc nin bile 1.400 civarı olduğunu bilerek taktırmak biraz mantık dışı açıkcası.. Garanti bittikten sonra Brc taktırmak uygun gibi yoksa benzin konusu inanılmaz derecede can yakmakta..

Ki o zamana kadar belki yakıt sarfiyatı düşerse gerek bile kalmayabilir. tek sıkıntım dizel arabadan benzinli arabaya geçiş yapmak kadar kötü bir şey yokmuş :) Onu biliyorum

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil 1.6 sahipleri en düşük 9-10 arası yakıyor;yani kullandıkça anormal bir düşük bekleme zaten;2500 tl'de servis kazığı;ama garanti açısından yapacağın hiç bir şey yok

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın abi,

En mantıklısı garantisinin bitmesinin beklenmesi yada belirli bir zaman sonra Brc markalı Lpg yi taktırmak olacak. Lpg de Km' ye 190 a düşeceğini söylemişlerdi eğer bu rakamı tutturabilirsek güzel olacak..

Değerli bilgileriniz için tekrar teşekkür ederiö.

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içinde 8-9 lt arası oynamakta, 9-10 biraz fazla kaçmış. Ayrıca zaten fabrika verilerinde de şehir içi 8.7 ltdir. Uzun yolda sabit 90-100 km hız ile 6 lt altına düşülebilmekte.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıkan arızalar gerçekten sinir bozucu, bazen oluyor böyle şanssızlıklar.
Aracı alırken yakıt tüketimi değerlerine bakmadan mı aldınız acaba?Piyasada ki 1.6 benzinli araçların arasında en az yakanlardandır astra.
1.4T Leonlar ile ortalama olarak aynı litreyi yakmaktadır ayrıca.
Aracım 30.000 km de yakıt ortalamamsa şehir içi 8,9 L şu anda.
Motor daha yeniyken 12L ortalamalarıda gördüm tabi :)