Astra H Lpg Kiti Tavsiyesi (z16xep)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atikerin yeni çıkardığı bir sistem var. Bu sistem arıza ışığının yanmasını engelliyor. %100 garanti veriliyor. ;)

obd'li sistemden bahsediyorsun nadir abi. bu sistem çok sıkıntılı bir sistem aslında. arıza lambası neden yanar lpg'de ya fakir yada zengin karışımdan dolayı yanar. Afr ayarı adam akıllı değilse araba küt diye yakar lambayı. Atiker obd'li sistemde ise arıza lambası yanmıyor nedeni obd soketi ile arıza kaydını siliyor beyinden. yani bir bakıma aracı kandırıp duruyor. hal böyle olunca araç fakir karışımda 3 5 sene çalışıyor avans vs sorunu olduğunda asıl durum anlaşılır ;)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
obd'li sistemden bahsediyorsun nadir abi. bu sistem çok sıkıntılı bir sistem aslında. arıza lambası neden yanar lpg'de ya fakir yada zengin karışımdan dolayı yanar. Afr ayarı adam akıllı değilse araba küt diye yakar lambayı. Atiker obd'li sistemde ise arıza lambası yanmıyor nedeni obd soketi ile arıza kaydını siliyor beyinden. yani bir bakıma aracı kandırıp duruyor. hal böyle olunca araç fakir karışımda 3 5 sene çalışıyor avans vs sorunu olduğunda asıl durum anlaşılır ;)

Bu durumu birkaç yerde daha okumuştum.
Eğer durum gerçekten böyleyse hiçbir anlamı kalmıyor obd olayının. Ha arıza lambasının ampulünü sökmüşsün ha obd'li sistem taktırmışsın fark etmiyor. Sadece o ışığı göstergede görmemenin yapay bir mutluluğu oluyor :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumu birkaç yerde daha okumuştum.
Eğer durum gerçekten böyleyse hiçbir anlamı kalmıyor obd olayının. Ha arıza lambasının ampulünü sökmüşsün ha obd'li sistem taktırmışsın fark etmiyor. Sadece o ışığı göstergede görmemenin yapay bir mutluluğu oluyor :)

aynen öyle. atikeri takan servisin çok bilgili olması lazım montaj resimleri vs varsa isteyin. hatta taktıran adamlarla iletişime geçin sorun vs yaşamışmı. ancak ben bugüne kadar opele en çok yakıştırdığım kit zavolli...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen öyle. atikeri takan servisin çok bilgili olması lazım montaj resimleri vs varsa isteyin. hatta taktıran adamlarla iletişime geçin sorun vs yaşamışmı. ancak ben bugüne kadar opele en çok yakıştırdığım kit zavolli...

Atiker servislerini arıyorum kafama göre bilgi almak için. Marka model söyledim. Abi senin araca obd'li takarız dedi. Dedim obd'li olunca arıza ışığı kesinlikle yanmaz dimi o zaman. Lpg sisteminden dolayı yanmaz ama araçta başka sorun varsa yanabilir diyo :D Daha yanlarına bile gitmeden kendilerini temize çıkarıyorlar. İyi de kardeşim şu an araçta yanan bir ışık galan zaten yok ki :) Aracın kilometresini sordu. 79.000 dedim. Ha o zaman yanmaz zaten dedi :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Onun yanar dediği ışık araç arıza yaparsa manasın da demek istemin :) ama sana tavsiyem takdıracağın yerin mutlaka işi bilen müşteriyi yolunacak kaz olarak görmeyen bir yer olmasına dikkat et. Sonra kaş yapalım derken gözden olursun demedi deme ;)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onun yanar dediği ışık araç arıza yaparsa manasın da demek istemin :) ama sana tavsiyem takdıracağın yerin mutlaka işi bilen müşteriyi yolunacak kaz olarak görmeyen bir yer olmasına dikkat et. Sonra kaş yapalım derken gözden olursun demedi deme ;)

Burayı kendi ustam aracılığıyla buldum. Ustam tavsiye etti kendisini, hatta sanayinin sayılı ustalarından olduğunu iddia ediyor. :rolleyes: Rastgele bir yere gitmekten yine de iyidir sanırım.
Yarın sabah gidiyorum bakalım montaja. Allah utandırmasın. :confused:
Atiker Safefast OBDII taktıracağım.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yook ya, demek atiker.