Astra h geri vites kamerasi sorunu

technosoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://forum.donanimhaber.com/m_46644358/mpage_1/f_/key_//tm.htm#Aracıma geri vites kamerası taktırdım. Kontak açıkken sorunsuz çalışan kamera aracı çalıştırdığımda yerini parazite bırakıyor. Aracımda anfi wooferda mevcut bu zamana kadar parazitle ilgili birseyle karsılasmadım kameraya kadar.Bunun nedenleri ne olabilir daha önce karşılaşan oldumu bu tarz bir durumla yardımlarınızı bekliyorum. Videoda ekliyorum durum bundan ibaret. Saygılar.

http://www.youtube.com/watch?v=tkbgWW443jg

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kamera elektrik beslemesini nerden yaptın?
farklı bir yerden yapmayı dene.şaseyi nereden aldın?

Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Son düzenleme:

technosoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamera elektirik beslemesini geri vites lambasından yaptık. O yanında kamerada faaliyete geçiyor. Normalde araç kontak açıkken sorunsuz çalışıyor elektiriksel bir şey değilmiş gibi geliyor bana ama genede bugun baktırıcam.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mümkünse farklı bir kamera bağlayarak dene.
sanırım kullandığın ana ünitede kamerayı çalıştıran bir sinyal yok.o nedenle geri vites ampulüne bağlanmış ve av in girişi kullanılmış.

dhakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Bende bu şekilde geri kamera ve teyp taktırmak istiyorum ama ekran konsolda düz bir şekilde durunca görüntü net bir şekilde görülebiliyormu yoksa ekranın açısını değiştirerekmi izliyorsunuz?

technosoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam

Şaseyi iptal ettik kamera gene çalışıyor. Demekki kamera şaseyi teypten alıyor. Bobinler yan sanayi olduğu için yapıyor buyuk ihtimalle paraziti diyor elektirikçi arkadas. Kenwoodlarda yatay olarak kademe kademe kullanabiliyosun o nedenle izlemekte sorun olmuyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kamera için bir parazit önleyici kullanmak işe yarayabilir.

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Geri vitesten kamerayı beslemen yanlış. Çünkü Can-bus belli aralıkla sinyal gönderiyor.
Aracın çalışınca can-bus geri vites ampulünü kontrol ettiği için kamerada parazit olabilir.

Sizin aldığınız kamerada +12 Şase ve kamera tetikleme var.

Siz + 12 ve tetiklemeyi geri vitesten aldınız.

+12 anfiden almayı deneyin. Tetikleme geri vitesten deneyin.

technosoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

Recep Bey blogunuzu inceledim gayet guzel. Kameranın iki kablosu var biri kırmızı biri siyah. Kırmızı olan geri vites lambasından 12 volt alıyor ve calisiyor geri vitese gecince. Siyah olan yani şaseyi takmamıza gerek kalmadı. Şaseyi teypden alıyor sanırım görüntü aktarım kablosuyla. Burdan sonra ne yapmalıyız. Tetiklemede artı 12 falan dedi elektirikçi ama kafam karıstı.Cok iyi anlamadığım için ayrıntılı bir açıklama bekliyorum sizden

Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Şöyle olacak o zaman.

Tetiklemek için role yapacaksınız. +12 ve şaseyi geri vitesten değil anfiden alın.

Roleyi geri vites kamerası tetikleyecek. Ve role tetiklendiğinde anfiden gelen +12 ve şaseyi geri kameraya iletecek.

Böyle çözüm olabilir.