astra h benzinde sabahları sogukken gaz yememe

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2013 astra h lpg benzin 80 binde. aracım sabahları soğukken özellikle lpg mi benzin de mi sorun diye baktım. sadece benzindeyken hareket halinde gaz yemiyor boğulma yapıo gibi. sadece lpg de direk çalıştırdığımda bu sorun olmuyor. sorun neyden kaynaklı olabilir ne yapmam lazım. yani havalarda sıcak kışın dahada artarmıki diye düşünüyorum

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sanırım öneri ve çözüm yok :)

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
CEVAP BEKLIYORM

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@obelci öncelikle aracınızı birkaç gün benzinde binmeye çalışın. Birde motoru gözle kontrol ediniz çıkmış hortum vs varmıdır ?

• Beğen
Tepkiler: obelci

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba sorununuzu okudum. Öncelikle bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Sadece soğukken oluyor demişsiniz. Arabada bu esnada herhangi bir uyarı veya arıza lambası yakma oluyor mu?

• Beğen
Tepkiler: obelci

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
OKSİJEN SENSÖRÜ HARİÇ BİR ARIZA LAMBASINDA SORUN YOK ÖZELLİKLE BENZİNDE BİNDİM Bİ SÜRE DENEMEK İÇİN SOĞUKKEN BENZİNDE SORUN YAPIYOR SADECE LPG DE DEĞİL

obelci

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
++

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü hata veriyorsa neden müdahale edilmiyor ? Adı üzerinde oksijen sensörü, motora giden oksijen (hava) miktarını belirleyen bir sensörde problem varsa tabiki sorunlar olacaktır. Sizin yazdığınıza göre ilk çalıştırmada problem oluşuyor sonrasında muhtemelen motor ısınınca sensör daha düzgün iletişim sağlıyor veya stabil çalışıyor.