Astra H arıza lambası ve servisin açıklaması

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Aracım opel astra H 2005 model(LPG-Benzin)
1 ay önce arıza ışığı lambası yanmaya başladı.Fakat şöyle bir durum var.Araç ilk çalıştığında yanmaya başlıyor LPGye geçiyor.Bu ana kadar bir sorun yok. Araç lpg ye geçtikten sonra duruyorum.tekrar çalıştırıyorum.arıza ışığı kayboluyor.(Sadece sabahları oluyor.Yani motor soğukken)Servise gittim bilgisayarla bakmaları için.Baya bi baktı baktı hata çıkmadı fln dedi.1 süre sonra sırf " bir sorun var biz bunu yaparız demiş olmak için" katalizör de bir kelebek var.ordaki vidanın sıkılıp ayar çekilmesi lazım dedi.ama bana sırf tamir parası almak istiyormuş gibi geldi.sizin aklınıza gelen herhangi birşey var mı arkadaşlar ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bı kelebek yok emme manıfoltunda girdap kapakları var onu demıs olabılır

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Aracım opel astra H 2005 model(LPG-Benzin)
1 ay önce arıza ışığı lambası yanmaya başladı.Fakat şöyle bir durum var.Araç ilk çalıştığında yanmaya başlıyor LPGye geçiyor.Bu ana kadar bir sorun yok. Araç lpg ye geçtikten sonra duruyorum.tekrar çalıştırıyorum.arıza ışığı kayboluyor.(Sadece sabahları oluyor.Yani motor soğukken)Servise gittim bilgisayarla bakmaları için.Baya bi baktı baktı hata çıkmadı fln dedi.1 süre sonra sırf " bir sorun var biz bunu yaparız demiş olmak için" katalizör de bir kelebek var.ordaki vidanın sıkılıp ayar çekilmesi lazım dedi.ama bana sırf tamir parası almak istiyormuş gibi geldi.sizin aklınıza gelen herhangi birşey var mı arkadaşlar ?

bir arıza kodu yazsanız buraya çok daha iyi olacak...

şu gaz- frene basarak arıza okuma var okuyun bir yazın bakalım neymiş arıza... aracınızda kronik P0171, P0300.P0301,P0302,P0303,P0304,P0314 arızaları oluşabiliyor.

hele bir yazın bakalım neymiş yorum yapan olur illaki...

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arıza kodu yazsanız buraya çok daha iyi olacak...

şu gaz- frene basarak arıza okuma var okuyun bir yazın bakalım neymiş arıza... aracınızda kronik P0171, P0300.P0301,P0302,P0303,P0304,P0314 arızaları oluşabiliyor.

hele bir yazın bakalım neymiş yorum yapan olur illaki...

Hata kodunu ekranda nasıl görüceğimi tam anlıyamadım.Zamanınız olursa adım adım yazarsanız çok sevinirim.

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren ve gaza basıp kontağı açın 2 saniye sonra km saati ekranında arıza kodu çıkacaktır.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
konu olan aracı bakan usta kesinlikle işten anlamadığı belli ve ayrıca arıza ışığı yandıysa kesinlikle beyin kaydetmiştir lpg ayarına baktırın ve başka bir servise gidin

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı bey, mesai saatleri içinde Ulustayım ben, bu taraflara gelirsen koda bakalım :D Yoksa birde ben yazayım,
1- Kontak kapalı iken fen ve gaz pedalına sonuna kadar basınız,
2- Fren ve gaz pedalına sonuna kadar basılı iken kontağı 1. konuma (Gösterge ışıklarının yandığı fakat aracın çalışmadığı) getiriniz.
3- 2-3 saniye içinde konsoldaki KM bilgisinin olduğu küçük dijital ekranda ECN00XXXXX şeklinde kodlar gelmeye başlayacak. Bu kodları not edin.

eğer ECN00XXXXX şeklinde birşey çıkmıyorsa arıza kaydı yok demektir, belki gittiğiniz usta arızaları silmiştir. Aynı arızanın tekrar etmesini bekleyin ve yukardaki adınları tekrarlayın.

Bunun yanında Tansu beyin dediği gibi, ehil bir usta bulun. forumda birçok konuda usta tavsiyeleri var. Özelden mesaj yazarsanız kendi gittiğim ustayı da tarif edebilirim.
Kolay gelsin.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı bey, mesai saatleri içinde Ulustayım ben, bu taraflara gelirsen koda bakalım :D Yoksa birde ben yazayım,
1- Kontak kapalı iken fen ve gaz pedalına sonuna kadar basınız,
2- Fren ve gaz pedalına sonuna kadar basılı iken kontağı 1. konuma (Gösterge ışıklarının yandığı fakat aracın çalışmadığı) getiriniz.
3- 2-3 saniye içinde konsoldaki KM bilgisinin olduğu küçük dijital ekranda ECN00XXXXX şeklinde kodlar gelmeye başlayacak. Bu kodları not edin.

eğer ECN00XXXXX şeklinde birşey çıkmıyorsa arıza kaydı yok demektir, belki gittiğiniz usta arızaları silmiştir. Aynı arızanın tekrar etmesini bekleyin ve yukardaki adınları tekrarlayın.

Bunun yanında Tansu beyin dediği gibi, ehil bir usta bulun. forumda birçok konuda usta tavsiyeleri var. Özelden mesaj yazarsanız kendi gittiğim ustayı da tarif edebilirim.
Kolay gelsin.
Ümit bey evet gittiğim usta hatayı sildiğini söyledi.ama dediğim gibi motoru soğukttuktan sonra tekrar bindiğimde yine yandı arıza lambası.dediğiniz yolu tekrar tekrar denedim olmuyor. sanıyorum arıza lambası sadece araç çalıştıktan 1 dk sonra yanmaya başlıyor.bundan dolayı ekranda dediğiniz hata kodları çıkmıyor.Yolum düşerse size ulaşıyım ben bi ara :)

ahmet41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı bey merhabalar,aracınız lpg'li olduğu için büyük ihtimal arıza lambası yanması lpg sıralı sisteminden kaynaklanmakta.
bence lpg ustanıza danışmanız gerekir.
saygılar.