astra h 2009 easytronic hangi lpg

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz için tşkler metin bey..müsait olursam kit takılırken başında durmayı düşünüyorum ben de

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu an fs otogazdayım ve brc my11 kit taktiracagim..sonunda karar verdim..

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Pipolu mu piposuz mu mobtaj yapılıyor?
Bende izmir 2a brc de taktırdım
Ama pipo uygun değil denildi.
Öncesinde özençler otogaz mehmet beyle görüşmüştüm o da pipo uygun değil demişti.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fs otogaz cok dogru tercih olmus. Hayırlısı olsun. Insallah sıkıntısız binersiniz...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pipolu sistemin bizim araca olmayacağını eğer pipolu sistem takılırsa arada marş almayabiliyormuş nedeni de yakıtın pipodan dolayi yanma odasına geç gelmese veya ilk etapta gelememesi şeklinde daha önce fs otogazın bayisi olan as otogazda öğrenmiştim nitekim faruk usta da pipo olmayacağını söyledi..

Bu arada iyi dilekleriniz hepinize için teşekkürler..

kanuni80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında sorunun kaynağı net olarak belli değil.Benzinde hiçbir sorun yok fakat lpg de şöyle bir sıkıntı oluyor ve her zaman yapmıyor.
Araç kalkış esnasında (özellikle çok yoğun trafikte yapıyor) ayağını frenden çekip gaza basınca (devir normalde 750 seviyelerinde dururken) 500 lere inip araç bi an aptallaşıyor ve kalkış yapıyor ve buda araç kullanan için sıkıntı oluşturuyor.En son 10-15 gün önce ayar yapıldı ve şu an sıkıntı yok.Önümüzdeki günlerde ne olur bilemem.Zaten lpg takıldı takılalı 15-20 günde bir bozuluyor bu ayar.Bu arada şuna dikat etmeni şiddetle öneririm.Aracının benzinde özellikle devir saatine dikkat et,herhangi bir dalgalanma oluyormu , benim aracımda dönüşümden sonra benzinde de dalgalanma başladı ve lpg ustalarına dediğimde araç benzinde de yapıyor diyorlar,halbuki dönüşümden sonra başladı dalgalanma.Özellikle benzinde oynama olmadığını ve dönüşümden sonra da olmayacağının üstüne basa basa garantisini istemeni tavsiye ederim.Yoksa benim gibi uğraşırsın.Yakıt olarak araçtan memnunum ama lpg olarak yaklaşık 4 ayda fs otogazda dahil olmak üzere en az 10- en çok 15 defa ayara gittim.Herşey bir yana ben bu arada sorunla ilgili arıza aramaya başladım aslında araçta hiçbir arıza kodu veya bir anormallik yok.Valla benden tavsiye aracının başında dur gerekirse burnunu yaptıkları işe sok ve ne yaptıklarını gör.

ben de takribi 1 ay evvel İzmit FS OTOGAZ'da dönüşüm yaptırdım aynı problem bende de var. dur kalklarda gaz tepkisi geç geliyor bi yığılma gaz yememe oluyor sonra birden kalkıyor araç. şehir trafiği benim için işkenceye dönüştü. 1000 km ayarında sorundan bahsettim ancak testte hata görünmüyor ve montajı yapan arkadaş aracımın normal olduğunu ona göre bir sorun olmadığını söyledi. ama bence arabam sorunlu ve bu sorun montajdan kaynaklanıyor. şehir trafiğinde arabayı kullanamıyorum resmen kafayı sıyırdım benzinde biniyorum arabaya ve dönüşümden sonra benzinde de sorunu arada yaşamıyor değilim.buji takımlarını 2 defa değiştirdim ayar yaptırttım(yetkili serviste) düzelmedi, gittim 25000 kmdeki aracın ateşleme bobinini değiştirdim en ufak bi düzelme yok, yalandan yere bobine 250 lira verdim. 150 de bujiler toplamda 400 lira harcadım dolaşıp zaman ve benzin harcamak da cabası.
Son olarak aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım olayı çözmüş ve şu an çok memnun, çok keyifli kullanıyorum dedi.şöyle ki; benimle aynı parça değişimlerini yaptıktan sonra garantinin kapsam dışı kalmasına aldırış etmeden bir üstada gitmiş, üstad kontrollerini gerçekleştirdikten sonra deliklerin yanlış yerden ve yanlış açıyla delindiğine kanaat etmiş, eski delikleri sıvı kaynakla kapatıp yeniden ve olması gereken şekilde delmiş sorun hallolmuş. Arabama yeniden aşık oldum diyor.
Çok imrendim Faruk Bey'e aynen böyle anlatacağım, inşaAllah üstesinden gelebiliriz yoksa harcadığım zaman,benzin sinir,stres hepsini geçtim opel markasına karşı olumsu önyargı oluşmaya başladı.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de takribi 1 ay evvel İzmit FS OTOGAZ'da dönüşüm yaptırdım aynı problem bende de var. dur kalklarda gaz tepkisi geç geliyor bi yığılma gaz yememe oluyor sonra birden kalkıyor araç. şehir trafiği benim için işkenceye dönüştü. 1000 km ayarında sorundan bahsettim ancak testte hata görünmüyor ve montajı yapan arkadaş aracımın normal olduğunu ona göre bir sorun olmadığını söyledi. ama bence arabam sorunlu ve bu sorun montajdan kaynaklanıyor. şehir trafiğinde arabayı kullanamıyorum resmen kafayı sıyırdım benzinde biniyorum arabaya ve dönüşümden sonra benzinde de sorunu arada yaşamıyor değilim.buji takımlarını 2 defa değiştirdim ayar yaptırttım(yetkili serviste) düzelmedi, gittim 25000 kmdeki aracın ateşleme bobinini değiştirdim en ufak bi düzelme yok, yalandan yere bobine 250 lira verdim. 150 de bujiler toplamda 400 lira harcadım dolaşıp zaman ve benzin harcamak da cabası.
Son olarak aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım olayı çözmüş ve şu an çok memnun, çok keyifli kullanıyorum dedi.şöyle ki; benimle aynı parça değişimlerini yaptıktan sonra garantinin kapsam dışı kalmasına aldırış etmeden bir üstada gitmiş, üstad kontrollerini gerçekleştirdikten sonra deliklerin yanlış yerden ve yanlış açıyla delindiğine kanaat etmiş, eski delikleri sıvı kaynakla kapatıp yeniden ve olması gereken şekilde delmiş sorun

hallolmuş. Arabama yeniden aşık oldum diyor.

Çok imrendim Faruk Bey'e aynen böyle anlatacağım, inşaAllah üstesinden gelebiliriz yoksa harcadığım zaman,benzin sinir,stres hepsini geçtim opel markasına karşı olumsu önyargı oluşmaya başladı.

Aracima lpg donusumu kagithane brc 2a muhendislik merkez serviste yapildi.sorun yasamaya baslayinca faruk sevgili fs otogaza a abimle birlikte gittik.soyledigi suydu 'bu araca pipo takilmasi lazim' yanimda abimde vardi ve soylediklerini o da duydu.o gun ayar yapti araca fakat cumartesi aksam olmasi ve istanbula donus yuzunden tekrar yanina gidemedik ve ayardan sonra arac resmen aptallasti.sonrasinda tekrar kagithane merkez sevise gittim orada da bu araca pipo olmaz dendi.sonuc olarak her ayardan sonra 10_15 gun sikintisiz bindim sonrasinda ayara gittim.en son ayar yapilali 2 ay oldu herhalde,simdilik bir sikinti yok.tabi bu arada lpg aldigim yeri degistirdim artik baska markalardan aliyorum ve sikintiyi gazin kalitesine bagliyorum.Bu arada benim sıkıntımın en büyük tarafı arızanın her zaman olmamasıydı.2a merkez servise ilk birkaç gidişimde cep telefonunda kayıt ederek gidip sıkıntıyı öyle anlatmıştım.bir defasında sıkıntıyı orada da yapınca emin olmuşlar ve müdahele etmişlerdi. ayar yapıyorlar ve düzeliyordu sıkıntı.En son ayar yaptığında birşeyi %20 kıstığını söyledi ama ne olduğunu hatırlamıyorum.Sanki % 20 fakirleştirdim demişti. bu olayların hemen ardından lpg istasyonunu ve markasını da değiştirdim,çünkü gittiğim hiçbir usta ne cihazlarla ne de teknik olarak bir sıkıntı bulamadı.(Artı olarak araca lpg dönüşümü yapıldığından beri hiç arıza lambası yanmadı).Eskiden lukoil den ucuz diye alıyordum artık total yada opet ten alıyorum.şimdilik sıkıntı yok,inşallah böyle gider diyorum ve sana kolaylıklar diliyorum.Yine de durumunla ilgili gelişme olursa buradan yazarsan seviniriz.

Son düzenleme:

kanuni80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Wildfire
Bugün Faruk Bey'e durumu izah ettim. Bi gel bakalım dedi. sıkıntı yapma çözeceğiz gibi umut verdi sağolsun. İnşallah çözersek burada paylaşacağım neticeyi ve neden kaynaklandığını da tam öğrenmem lazım. Biz boşuna bir sürü para harcadık belki başkalarının,furmdaki arkadaşların harcamasına mani oluruz.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Wildfire
Bugün Faruk Bey'e durumu izah ettim. Bi gel bakalım dedi. sıkıntı yapma çözeceğiz gibi umut verdi sağolsun. İnşallah çözersek burada paylaşacağım neticeyi ve neden kaynaklandığını da tam öğrenmem lazım. Biz boşuna bir sürü para harcadık belki başkalarının,furmdaki arkadaşların harcamasına mani oluruz.

İnşallah sorunun halledersin. Sana kolay gelsin.Diğer arkadaşlara da yardımcı olabilirsek de güzel olur.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki araç g kasa ama z motorlu. Z motorlara lpg oluyor fakat montaj yaparken z motorlarınmanifoldu dikkatli delinmezse ssıkıntı olurmuş diye okumuştum bi ara. Bu motorda diğer motorlara göre manifold farklı, subaplarda sıkıntı yok.