astra h 2009 easytronic hangi lpg

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2009 model astra 1.6 85 kw easytronic aracım var ve daha 22000de..ben fs otogazdan brc taktırmayı düşünüyorum ancak soru işaretlerim var bu konuda yardımcı olur musunuz..

1.Öncelikle z16xer motor ve dolayısıyla subap erimesi yapar mı..bildiğim kadarıyla z16xer euro 4 motor ve magnezyum alaşımlı sübap olmasına rağmen çelik oranı euro 5e göre daha fazla..

2. Brc ve landirenzo arasında çok gittim geldim..Şu an faruk usta hakkında (fs otogaz) yapılan yorumlar neticesinde brc daha ağır basıyor..sizin fikriniz nedir..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzo lpg sınıfında en iyisi diye biliyorum. Tavsiyem o yönde olacaktır.
Bizim bir akrabamız taktırdı çok memnun.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landirenzo dan uzak durup brc taktırmanızı tavsiye ederim.Ankara da doğru düzgün bayi yok ;)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2011'de aracıma fs otogazda lpg taktırdım çok memnunum. işinin ehli temiz işçilik, ilgi alaka son derece güzel. her konuda bilgi verir ve yardımcı olmaya çalışır. kesinlikle tavsiye ederim. taktırmadan önce çok araştırma yapmıştım. bende tavsiye üzerine gittim ve hiç pişman değilim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG gelen son zamlar göz önüne alınarak takılması ve sonrasında çıkacak sorunlarında dikkate alınması durumun da LPG avantajı sıfırdır bana göre. Çünkü 2014 yılında açıkları kapamak adına bindirdikçe bindirmeye devam edecekler. Zaten LPG %30 oranında bir ekonomi sağlıyor idi ve son zamlardan sonra bu ekonomi bana göre %15 e kadar düştü ve düşmeye devam edecek bulaşmamak en güzeli.

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın ndipi lpg ile benzin fiyatları arasindaki fark orta vadede genelde aynı kalacak şekilde ayarlanıyor..tasarrufu tek ölçümle değil de yıl bazında hesaplarsanız aradaki fark ortalama % 30 civarı olacaktır..yılda 15000 km yapan birisinin 1,5 yıl civarında lpg kullanımı sonunda kendisini amorti edecektir. .

Tavsiyeler için teşekkürler..haftasonu fs otogaza gitmeyi planlıyorum..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:16 ----------

Selçuk bey sizin astraniz kaç model, kaç kmde lpg taktırdınız ve kaç kmdir kullanıyorsunuz..bir de brcde arıza lambası sorunu yaşadınız mı..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle markadan daha önemlisi iyi bir montaj ve ehil bir usta. Fs otogaz bu açıdan iyi bir isme sahip.
Markaya gelirsek, bu işin piri Prins'tir. Ama bizim araçlar için o parayı vermeye gerek yok. Hızlı enjektör seti kullanan bahsi geçen diğer markaların hepsinden iyi bir montajla memnun kalırsınız.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın ndipi lpg ile benzin fiyatları arasindaki fark orta vadede genelde aynı kalacak şekilde ayarlanıyor..tasarrufu tek ölçümle değil de yıl bazında hesaplarsanız aradaki fark ortalama % 30 civarı olacaktır..yılda 15000 km yapan birisinin 1,5 yıl civarında lpg kullanımı sonunda kendisini amorti edecektir. .

Tavsiyeler için teşekkürler..haftasonu fs otogaza gitmeyi planlıyorum..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:16 ----------

Selçuk bey sizin astraniz kaç model, kaç kmde lpg taktırdınız ve kaç kmdir kullanıyorsunuz..bir de brcde arıza lambası sorunu yaşadınız mı..

Bende de aynı araç var.Brc lpg taktırdım.Kağıthane 2a mühendislikte.Yaklaşık 3-3,5 ay oldu.Arıza lambası hiç yanmadı,çekişte düşüş olmadı diyen yalan söylüyor bence,çekişte düşüklük oluyor.
Lpg yi ilk taktırdığımda bir ayar sorunu yaşadım, fs otogaz a gittim Faruk SEVGİLİ bey çok ilgilendi fakat o gün aracıma gaz için pipo takılması gerektiğini söyledi,sonraki zamanlarda çok araştırdım ve bizim araçlarımıza pipo olmadığını öğrendim ve Faruk bey para almadan (çok çok cüzii bir miktar ) yapacağını söyledi.şimdi kafamda soru işareti var acaba pipo oluyor mu? Buna dikkat etmeni öneririm. Bu arada eğer cumartesi günü gideceksen mutlaka randevu almalısın çünkü çok yoğun oluyorlar.

bluewave

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı araç var.Brc lpg taktırdım.Kağıthane 2a mühendislikte.Yaklaşık 3-3,5 ay oldu.Arıza lambası hiç yanmadı,çekişte düşüş olmadı diyen yalan söylüyor bence,çekişte düşüklük oluyor.
Lpg yi ilk taktırdığımda bir ayar sorunu yaşadım, fs otogaz a gittim Faruk SEVGİLİ bey çok ilgilendi fakat o gün aracıma gaz için pipo takılması gerektiğini söyledi,sonraki zamanlarda çok araştırdım ve bizim araçlarımıza pipo olmadığını öğrendim ve Faruk bey para almadan (çok çok cüzii bir miktar ) yapacağını söyledi.şimdi kafamda soru işareti var acaba pipo oluyor mu? Buna dikkat etmeni öneririm. Bu arada eğer cumartesi günü gideceksen mutlaka randevu almalısın çünkü çok yoğun oluyorlar.

Faruk beyin kuzeni olan as otogazla konuşmuştum ve onlar pipolu sistemin bizim araca uygun olmadığını söylediler bilginize..

Siz pipo taktirmadan sorunu çözebildiniz mi peki

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faruk beyin kuzeni olan as otogazla konuşmuştum ve onlar pipolu sistemin bizim araca uygun olmadığını söylediler bilginize..

Siz pipo taktirmadan sorunu çözebildiniz mi peki

Aslında sorunun kaynağı net olarak belli değil.Benzinde hiçbir sorun yok fakat lpg de şöyle bir sıkıntı oluyor ve her zaman yapmıyor.
Araç kalkış esnasında (özellikle çok yoğun trafikte yapıyor) ayağını frenden çekip gaza basınca (devir normalde 750 seviyelerinde dururken) 500 lere inip araç bi an aptallaşıyor ve kalkış yapıyor ve buda araç kullanan için sıkıntı oluşturuyor.En son 10-15 gün önce ayar yapıldı ve şu an sıkıntı yok.Önümüzdeki günlerde ne olur bilemem.Zaten lpg takıldı takılalı 15-20 günde bir bozuluyor bu ayar.Bu arada şuna dikat etmeni şiddetle öneririm.Aracının benzinde özellikle devir saatine dikkat et,herhangi bir dalgalanma oluyormu , benim aracımda dönüşümden sonra benzinde de dalgalanma başladı ve lpg ustalarına dediğimde araç benzinde de yapıyor diyorlar,halbuki dönüşümden sonra başladı dalgalanma.Özellikle benzinde oynama olmadığını ve dönüşümden sonra da olmayacağının üstüne basa basa garantisini istemeni tavsiye ederim.Yoksa benim gibi uğraşırsın.Yakıt olarak araçtan memnunum ama lpg olarak yaklaşık 4 ayda fs otogazda dahil olmak üzere en az 10- en çok 15 defa ayara gittim.Herşey bir yana ben bu arada sorunla ilgili arıza aramaya başladım aslında araçta hiçbir arıza kodu veya bir anormallik yok.Valla benden tavsiye aracının başında dur gerekirse burnunu yaptıkları işe sok ve ne yaptıklarını gör.