2009 Astra H kasa Z16XER motor 115bg easytronic ve Brc kit

yaser46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. bende 2009 enjoy elegance easytoric 115 beygir aracımı 2 gün önce aldım. forumlarda lpg uyumunu araştırayım dedim okuduklarımdan dolayı baya moralim bozuldu. çünkü sübap erimesi falan oluyormuş. eski aracım vectra c idi 60000 km brcyi sorunsuz kullandım bunlarda niye öyle şeyler oluyor anlamadım. size böyle birşeyden bahsettiler mi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızdaki motor koduna LPG uyum sağlıyor, PRINS marka lpg web sitesinde uyumluluk sorgulaması kısmında arattım, uyumlu olduğu görünüyor, önerilenler kısmında valve-care var. Subap yağlamalı herhangi bir lpg kiti taktırırsanız sorun yaşamayacağınız muhtemel.
Subap erimesi ile karşılaşılan motorlar ; insignia turboları arattığımda uygulama seçenekleri arasında bulunamıyor.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun. bende 2009 enjoy elegance easytoric 115 beygir aracımı 2 gün önce aldım. forumlarda lpg uyumunu araştırayım dedim okuduklarımdan dolayı baya moralim bozuldu. çünkü sübap erimesi falan oluyormuş. eski aracım vectra c idi 60000 km brcyi sorunsuz kullandım bunlarda niye öyle şeyler oluyor anlamadım. size böyle birşeyden bahsettiler mi.

Teşekkürler
sübap erimesini bende çok araştırdım net bişey yok
Benzin Eylül'de 5 liraya dayanmıştı bi ara o zaman sübap mübap dinlemedim taktırdım
Şuan lpg 3,09 oldu şimdi olsa taktırmayabilirdim ( net konuşmuyorum ama taktırmama daha ağır basıyor gibi)
3000 km ye yaklaştı sorun yok maşallah
Ama şöyle bir lpg hesaplaması yapmakta fayda var kendi şehrimden örnekle;
Lpg 3.09 tl shellde
Benzin 4.89 tl shellde

Lpg benİnden 1.2 kat fazla harcanıyor
3.09x1.2=3.708 tl
3.708/4.89=0.758 oran eder
%24 kar demek oluyor buda.
Tabi arabanın ilk çalıştırmada, soğuk havada ve vsr sistemi ile arada gönderdiği benzin ihmal edilerek yapılan bir hesap bu
Arada kullanılan benzinde dahil edilirse kar oranı %20 civarı olur
Uzun süre kullanacaksanız takılabilir ama benim için malesef amorti etme süresi iyice uzadı.

yaser46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler
sübap erimesini bende çok araştırdım net bişey yok
Benzin Eylül'de 5 liraya dayanmıştı bi ara o zaman sübap mübap dinlemedim taktırdım
Şuan lpg 3,09 oldu şimdi olsa taktırmayabilirdim ( net konuşmuyorum ama taktırmama daha ağır basıyor gibi)
3000 km ye yaklaştı sorun yok maşallah
Ama şöyle bir lpg hesaplaması yapmakta fayda var kendi şehrimden örnekle;
Lpg 3.09 tl shellde
Benzin 4.89 tl shellde

Lpg benİnden 1.2 kat fazla harcanıyor
3.09x1.2=3.708 tl
3.708/4.89=0.758 oran eder
%24 kar demek oluyor buda.
Tabi arabanın ilk çalıştırmada, soğuk havada ve vsr sistemi ile arada gönderdiği benzin ihmal edilerek yapılan bir hesap bu
Arada kullanılan benzinde dahil edilirse kar oranı %20 civarı olur
Uzun süre kullanacaksanız takılabilir ama benim için malesef amorti etme süresi iyice uzadı.

Valla son zamdan sonra taktırmama bende de ağır basıyor gibi. bakalım benzinden ne zaman gına gelirse işte. Yaptığınız hesap çok mantıklı şu an aracın ortalama yakıt göstergesi 7.8 ama baya bastım arabayı zorladım biraz.1 aylık süreci izlemeye karar verdim. ortalama 7 seviyelerinde olursa taktırmayayım diyorum. sizde yakıt tüketimi nasıldı acaba ortalama. tekrar hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

yaser46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızdaki motor koduna LPG uyum sağlıyor, PRINS marka lpg web sitesinde uyumluluk sorgulaması kısmında arattım, uyumlu olduğu görünüyor, önerilenler kısmında valve-care var. Subap yağlamalı herhangi bir lpg kiti taktırırsanız sorun yaşamayacağınız muhtemel.
Subap erimesi ile karşılaşılan motorlar ; insignia turboları arattığımda uygulama seçenekleri arasında bulunamıyor.

ilginize teşekkür ederim. bakıp inceleyeceğim. ama taktırmama ağır basıyor şu an.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben uzun yolda benzinde genellikle 5.6 ile 6.4 arasını çok rahat görüyorum
Hızıma ve araçtaki kişi sayısına göre 5.6 ile 6.4 arası yakıyorum uzun yolda
Şehir içi 10 litreden aşağı değil
Çünkü çok kısa mesafe kullanıyorum ve çok dik yokuşlar inip çıkıyorum
1 km ye yakın rampa tırmanıyorum