Astra g motor beyni nerede?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım astra g aracı ile sol önden hafif bir şekilde bankete vuruyor.Sol ön lastik kesiliyor jant yamuluyor tampon sol taraftan kırılıyor.Daha sonra aracı yürür hale getirip tamirciye gidiyor ve dönerken araç hararet yapıyor zar zor eve geliyor.Ertesi gün tamirciye gidiyor ve tamirci dünkü ufak kazada motor beyni kırılmış diyor ve beyinciden 300 tl ye çıkma beyin alıp takıyor ve araç normale dönüyor.Olayı bana anlattığın da ısrarla itiraz ettim.Tamircinin demesine göre motor beyni sol ön tarafta tamponun içindeymiş buna şiddetle karşı çıktım.Bir arabanın en çok hasar alma ihtimali olan yeri ön tampondur buraya hiç kimse beyin koymaz dedim.Tamirci beynin yerini değiştirmiş alt tarafta radyatörün arkasında bir yere koymuş.Yukardan bakınca net olarak gözükmediğinden tam olarak anlayamadım.Küçük bir kutu ve kablolar giriyor.Bir diğer itiraz ettiğim konu ise beyin fiyatı.300 liraya beyin olmaz dedim ama oldu diyor.Şimdi size soruyorum.Astra g lerin motor beyni nerede.Eğer beyin sol tarafta tamponun içinde ise bundan daha büyük saçmalık olabilir mi?Eğer bu parça motor beyni değil ise nedir?Teşekkürler.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecotec yazqn kapağın şöför tarafına doğru olan tarafında yani tamponda değil

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor beyni sanirim radyator suyunun hemen uzerinde siyah kutu. Uzerinde 1 den 6 ya kadar rakamlar yaziyor. Birde arka koltuklarin ortasinda cakmaklik varya onu yerinden cikar birde oraya elektronik parca var. Camurluklarda hava yastigi sensorleri var bildugim kadariyla