astra g ilk kalkışta gaz yememe, yığılma yapacaklarım için fikirleriniz lütfen

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar aynı sorun bende de mevcuttu hatta lpgdeykende belli devirlerde gaz kesme olarakta baş gösteriyordu.tek tırnak bosh buji önermişlerdi taktım 1-2 hafta kesti sonra yeniden başladı ama cumartesi gün ustam bujileri çıkardı ve tırnak mesafesini kısalttı ama nekadar kısalttı bilmiyorum.Şimdi ne benzinde ne gazda hiç bir sorunum kalmadı.Aklınızda bulunsun ustanıza bi önerin bakalım buji tırnağı mesafesi olayını,sizinde sorununuz çözülebilir.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
sorun LPG sisteminden kaynaklı. sökün atın lpg yi başınız ağrımasın

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
sorun LPG sisteminden kaynaklı. sökün atın lpg yi başınız ağrımasın

Atmak istediğin şeyi alır mısın Doğan abi?Senin bu fikrin pire için yorganı yakmaya benziyor.Gönül isterdi ki herkes benzinli kullansın aracını ama benzinin litre fiyatı belli.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Tabikide kolay değil farkındayım, işin şakası birazda :) lpg çok sorunlu ama yahu, opeller yine iyi, volkswagen forumlarını gezdim opelller daha az sorunlu, ama yine sorunlu işte. gönül isterki sorunlar giderilsin herkes taktırsın ama malesef olamadı.

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
allaha şükür benim lpgyle alakalı gram sorunum kalmadı,(41 kere maşallah) :)

Tekleme, Gaz yememe benzin yada lpg'de sorunları olan arkadaşlara tekrardan yazmakta fayda görüyorum.
Tek tırnak buji ve bu bujilerin tırnak arası mesafesini azaltın(belli bir ölçüsü muhakkak vardır ustanıza danışın)benim sorunum bu şekilde ortadan kalktı inşallah sizlerede fayda sağlar

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistemler ilk çıktığında yok benzinle aynı bilmemne arabaya hiçbi zararı yok falan filan şişirip şişirip pompaladılar.valla eski beyinli lpg ler daha az sorunsuzdu.tamam arabanın çekişi düşüyodu ama benim fazla başım ağrımamıştı.

ne biçim iş bu her taktıran kesin lpg ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor.sırf bu yüzden teleflex taktırdım korkumdan dünyanın parası.ama bundan sonraki arabam dizel olacak inşallah.tüpe iyice uyuz olmaya başladım..

bu arabalar sürekli benzinde kullanılsa bu arızaları vereceğini sanmıyorum...

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allaha şükür benim lpgyle alakalı gram sorunum kalmadı,(41 kere maşallah) :)

Tekleme, Gaz yememe benzin yada lpg'de sorunları olan arkadaşlara tekrardan yazmakta fayda görüyorum.
Tek tırnak buji ve bu bujilerin tırnak arası mesafesini azaltın(belli bir ölçüsü muhakkak vardır ustanıza danışın)benim sorunum bu şekilde ortadan kalktı inşallah sizlerede fayda sağlar

bujilerin mesafesinin kisaltilmasina spark plug gapping deniyor..yani oyle aratirsaniz daha fazla dokuman bulursunuz :)

http://www.totalmotorcycle.com/maintenance/sparkplugs.htm

astra v.s tum araclar icin std ayarlar bunlar..
http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-plug.cgi?name=ASTRA+MkIV&filename=4w-93.txt&action=search

amaaaa :) burdaki gibi her bir bujiyi esit araliklarla ornek olarak 1.0mm den 0.8mm e dusurulebilir..
716.jpg

ama bu ornegi std araclar icin verdim.. bujinin gapini dusurme erken atesleme yaptiracaktir.. araca yuklediginiz modlara gore bu goz karari, ruh haline veya keyfi yapilmaz!! knock(vuruntu) sensoru ile dinlenir ve ozellikle ust devirlerde subaplarin sakirdamasi yani avans vurmasi varmi ona bakilir...bu knock sensor monitor arabadaki degil, ayrica modifiye firmalarinda olan bir malzemedir..
ayrica ignition timing(atesleme zamani) map ine bakilmasi da daha garanti olucaktir..

Son düzenleme:

Goksun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra kadar arıza cıkaran baska araba varmıdır acaba :(

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Var B kasa vectra.
Düşman olduğun birine kötülüğün en büyüğünü yapmak istiyorsan inş. b kasa vectra sahibi olursun diye beddua edin diyor burdaki tamirciler. :D