astra g ilk kalkışta gaz yememe, yığılma yapacaklarım için fikirleriniz lütfen

fan_tome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:merhaba arkadaşlar aracım astra g lpg li benzinde iken ilk kalkışta yığılma oluyor 3-4 sn sonra açılıyor lpg de iken hiçbir sorun yok benzinde ikende motor ısınınca problem yok sadece ilk kalkışta motor soğukken yapıyor genellikle. arıza lambası falanda yanmıyor geçenlerde boğaz kelebeğine sökmeden dışardan sprey ile temizlettim şikayetlerim biraz azaldı gibi oldu bugün sanko san sit. bosch servisine uğradım boğaz kelebeği temizliği+egr temizliği+carbon clean+yağ filtre değişimi fiyat aldım 225 tl 5 taksit bunları yaptırmayı düşünüyorum ve bir süre benzin ile kullanıcam aracım abimde ancak pazartesi bosch servisinde yaptırıcam bu fırsatta sizinde fikirlerinizi almak istedim şimdiden herkese teşekkür ederim

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Fiyat çok pahalı...

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu lpg astralara iyi gelmiyor.aynı sorunu yaşıyorum.lpg de sorun yok benzinde gaz yemiyor sonra devirlenince toparlıyor

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var

fan_tome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var

halleden bir arkadaş yokmu aramızda arkadaşlar....... bosch servisinde cihazda motor sıfır hata veriyor ustaya diyorum şu boğaz ve egr temizliğini yapalım bana verdiği cevap olmaz öyle akşam aracı bırak sabah biz çalıştırıp bakalım arızayı tespit edelim konvektöre enjektörlere ateşleme bobinine bakalım sırayla gidelim diyor açıkçası işime gelmedi

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun benimkiyle aynı.model kaç arabanın.Ben boğaz kelebeği temizliği yaptırdım spreyle.enjektör temizleyici nano olandan koydum. Biraz da benzinde kullandım yüksek devirde düzeldi şimdilik.

Son düzenleme:

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar sorun lpgde acaba lpg kesmiyormu benzinde kullandim biraz durdurup çaliştirdim hatta bekledim 1 günayni hatayi vermedi ama lpg devreyegirdiginde ayni sorun var