astra G de yağ yakma hastalığı

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek:merhaba arkadaşlar:
arabam 2003 model astra g....
98000 kmde...
yağ değişeli 7000 km oldu.. bugun yağına baktım eksilmiş..1 lt yağ ekledim.
3000 km de yarım lt daha koymuştum...sizce neden böyle oldu? daha önce böyle bir problem yoktu... anlayacağınız 7000 km de 1,5 lt yağ eksiltmiş...
7000 km nin 5000 km sini uzun yolda yaptım..
görüşlerinizi bekliyorum.:cry:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boru denedin mi bi dene istersen yağ yakan arabalarda sorunu çözdüğünü söyleyen arkadaşlar var

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer aracı rampalarda sıkıştırdıysan veya yüksek hızda uzun süre kullandıysan yakıyor. benimki öyle...

gabronit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanma klavuzuna bir bakarsan orada yağ eksiltme miktarları yazıor. hatırlayamıyorum ama 1000 km de sanırım 250 gr falan olması lazım. yani arabanda bi problem yok. sen yine de kulanma klavuzuna bir bak derim. kazasız sürüşler herkese.

umitosman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam

Astra G sahibiyim 2001 model. 10 ay önce alınca LPG taktırdım Bedini marka.
Dün 10.000 km bakımını yaptırdım, yaklaşık 2 lt yağ eksildiğini söyledi ustam.
LPG'li olduğu için yağ eksiliyor? Arabadan hiç bir şikayetim yok, çekişi gayet iyi.
LPG'den ise ara sıra benzinde kullanarak buna çözüm bulunabilir mi sizce?

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekzosda mavi duman yok ama. 7000 km nin 4000 ini uzun yolda yaptim. Dağ bayir ayirt etmeden 100 km nin altina düşmedim. Otobanda 140 gibi gittim.bunun etkisi olurmu sizce arkadaşlar??? Bence 7000 km de 1.5 lt yağ yinede çok.......

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekzosda mavi duman yok ama. 7000 km nin 4000 ini uzun yolda yaptim. Dağ bayir ayirt etmeden 100 km nin altina düşmedim. Otobanda 140 gibi gittim.bunun etkisi olurmu sizce arkadaşlar??? Bence 7000 km de 1.5 lt yağ yinede çok.......

kalitesis yaglar sicakta incelerek ventil kecelrinden sizarak motora giriyor motor yagi yakip eksiltiyor. durdugunda dumani göremiyorsun ama arabayi biraz SIKIStirinca yag yakmayi arttiriyor. yagi degistirirp bi dene eger sonuc alamassan. ventil kecelerinde kacak var demektir. degistirmen gerek. yani motor kapagi acilicak, ventiler cikip keceler degisicek, keceler ucuz ama isciligi ugrastirici ve maliyetli.

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli birşey yok

arkadaşım aynı olay benim başımdanda geçdi servise gittim arabayı sıkıştırdığımdan dolayı oldugunu söyledi birde ben arabayı yüksek devirde kullanıyorum o yüzden:)

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde belli bir miktar 1000 km.de 300 gr. kadar yağ yakıyor. Ve bu normal sayılıyor. Bence olmaması lazım ama bu da opellerin garabeti işte.