astra G de yağ yakma hastalığı

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aracıma 6000 km de 2 lt. yağ ilave ettim. Ancak motor kapağım açıldıktan sonra böyle olmaya başladı. Öncesinde neredeyse hiç ilave etmiyordum.Bu normal mi ki...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.5 lt 7binde çok sayılmaz gibi geldi, biraz sıkıştırınca o kadar gider,
zaten 7500 de değiştirin yağı diyor herkes

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ventil keçesi değişimi çözüm olurmu arkaadaşlar??
acaba bunun maliyeti ne kadar olur? birde benimde aracın üst kapağı kurum tutmadan dolayı açıldı bunun yağ yakmada etkisi varmıdır??

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ventil keçesi değişimi çözüm olurmu arkaadaşlar??
acaba bunun maliyeti ne kadar olur? birde benimde aracın üst kapağı kurum tutmadan dolayı açıldı bunun yağ yakmada etkisi varmıdır??

aynı şekilde benim aracım da kurum nedeniyle açıldı ve ondan sonra yağ yakmaya başladı. 6000 km de 2 lt. normal mi sayılır şimdi. ancak ben aracı hiç sıkıştırmadım sadece şehir içi kullandım...

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keceleri bence son olasilik olarak birakmak lazim, cünkü en maliyetli islem bu. kompresörleri ölctürun önce, kompresör sonuclari 9,5 bar civari cikarsa normal denilebilir ( fabrika cikisi 10,5 bar ) (8 barin altinda zateen benzin ateslenmez. ) eger kompresör sonucleri daha dusuk cikarsa kapak contasi yada sekmanlardan kaciriyor olabilir, bunuda anlamak icin motor calsir durumda iken, motora yag koydunuz kapagi acin , kapagi acinca rolantede sersemleme oluyormu , yada kapagi cikardiniz yerden hava cikisi varmi kontrol edin, eger hava cikisi ve rolentede degissim oluyorsa ventil keceleri degil. eger bögle belirtiler yok ise kecelerden digebilir.

hava cikisi var ise geriye 2 secenek kaliyor sekmanlar asinmis yada silindir kapak contasinda kacak var demektir, bu durumda ust kapak saplamlarini gevsetip kesinlikle tork anahtari kullanarak tekrar SIKIN, gevsetme islemi icten disa doru 3 kademe yapin, SIKarken ise distan ice dogru ilk 25 N sonra 90 + 90 + 90 +45 derece (yaklasik olarak 86N civarinda geliyor) SIkmaniz gerekiyor. bu islemlerden sonra hala yag konulan kapakta kacak var ise iste o zaman sakat, sekmanlari degistirmeniz gerkiyor. sekman ise ise kecelerden daha pahali :(

isallah yardimci olabilisimdir.

kolay gelsin.....

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
way ki way halimize.....
keno kardeşim malesef belirttiğin 2 lt çok fazla benim gibi sende iyi bir baktırman gerekecek.. ben bakıyorumda 10000 km de max 1 lt yağ yakması lazım. bunun üzerinde çok olur.haksızmıyım?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
way ki way halimize.....
keno kardeşim malesef belirttiğin 2 lt çok fazla benim gibi sende iyi bir baktırman gerekecek.. ben bakıyorumda 10000 km de max 1 lt yağ yakması lazım. bunun üzerinde çok olur.haksızmıyım?

Haklısınız, ben motoru açtırmadan önce 10000 km hiç yağ ilave etmemiştim...

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu yağ dolum kapağini açip deneyelim arkadaşlar..tüm astrasi olan arkadaşlar!!!! Eğer ses değişiyorsa rolantide iken hepimizin aracinda problem var demektir.

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keceleri bence son olasilik olarak birakmak lazim, cünkü en maliyetli islem bu. Kompresörleri ölctürun önce, kompresör sonuclari 9,5 bar civari cikarsa normal denilebilir ( fabrika cikisi 10,5 bar ) (8 barin altinda zateen benzin ateslenmez. ) eger kompresör sonucleri daha dusuk cikarsa kapak contasi yada sekmanlardan kaciriyor olabilir, bunuda anlamak icin motor calsir durumda iken, motora yag koydunuz kapagi acin , kapagi acinca rolantede sersemleme oluyormu , yada kapagi cikardiniz yerden hava cikisi varmi kontrol edin, eger hava cikisi ve rolentede degissim oluyorsa ventil keceleri degil. Eger bögle belirtiler yok ise kecelerden digebilir.

Hava cikisi var ise geriye 2 secenek kaliyor sekmanlar asinmis yada silindir kapak contasinda kacak var demektir, bu durumda ust kapak saplamlarini gevsetip kesinlikle tork anahtari kullanarak tekrar sikin, gevsetme islemi icten disa doru 3 kademe yapin, sikarken ise distan ice dogru ilk 25 n sonra 90 + 90 + 90 +45 derece (yaklasik olarak 86n civarinda geliyor) sikmaniz gerekiyor. Bu islemlerden sonra hala yag konulan kapakta kacak var ise iste o zaman sakat, sekmanlari degistirmeniz gerkiyor. Sekman ise ise kecelerden daha pahali :(

isallah yardimci olabilisimdir.

Kolay gelsin.....
bu mesaja göre arkadaşlar