► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

sahinfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g hız sabitleyici

Merhaba arkadaşlar Batman’da tüm takma işlemlerini falan yaptık ama bir türlü bilgisayardan aktif hale getiremedik yargıçmış olabilir misiniz?

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Batman’da tüm takma işlemlerini falan yaptık ama bir türlü bilgisayardan aktif hale getiremedik yargıçmış olabilir misiniz?

bazılarında aktifleştirme yapılmıyor beyin kabul etmiyor. o yüzden uzmanlar önce aktifleştirme yaptırın sonra malzemeleri alın diyor

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
m.vehbi.a@gmail.com
Surekli aktif mailim yapabilecek olan bir ustamiz varsa mesaj atabilirse hemen donerim. Maras Malatya Maraş Urfa Kilis gelebilirim.

Mail attım

Bana ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım. bozokluemin@gmail.com

bildem23

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Opel astra g comfort 2002 otomatik vites aracım var. Motor no z16xe diye başlıyor. Sinyal kolu dışında almam gereken bir parça var mı?

Son düzenleme:

rukee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Opel astra g 2001 elegance aracım var. Z16XE motor tipi hız sabitleyici için kol ve müşür aldım kolu taktım tesisat hazırdı. Müşürü içinde soket hazır ama müşürde 2 soket iğnesi bulunuyor bunun bir tanesi sokette siyah kabloya karşılık geliyor diğeri boş karşılığı bu şekilde olması normal mi? Birde aktifleştirmek için 150 TL ücret isteniyor bu normal mi? Opcom kablo alsam kaç para ki ve nereden bulabilirim? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhabalar, Opel astra g 2001 elegance aracım var. Z16XE motor tipi hız sabitleyici için kol ve müşür aldım kolu taktım tesisat hazırdı. Müşürü içinde soket hazır ama müşürde 2 soket iğnesi bulunuyor bunun bir tanesi sokette siyah kabloya karşılık geliyor diğeri boş karşılığı bu şekilde olması normal mi? Birde aktifleştirmek için 150 TL ücret isteniyor bu normal mi? Opcom kablo alsam kaç para ki ve nereden bulabilirim? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Soketteki pinleri söküp yerlerini değiştir. karşılık gelmesi gerek.
sadece program için 150 fazla.
motor tesisatın vardır umarım.

rukee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soketteki pinleri söküp yerlerini değiştir. karşılık gelmesi gerek.
sadece program için 150 fazla.
motor tesisatın vardır umarım.

Cengiz hocam öncelikle yaptığın bilgi paylaşımı için teşekkürler. Anladığım kadarıyla aldığım debriyaj müşürünün 3 ayaklı olması gerekiyor ama benimki iki ayaklı o yüzden bir uca siyah kablo denk geliyor diğer boş gelene yere gri kablo denk gelecek şekilde değiştireceğim. hangi uca hangi kablonun denk geldiğinin bir önemi var mıdır? Ters düz bağlantı gibi. Diğer bir sorum benim araç z16xe motor 2001 elegance cd changer li model. Pedal ve direksiyon kısmında soketler var ama ecu ya kadar giriyor mu bilmiyorum. Ecu dan hangi uçları kontrol etmem gerekiyor? Ve yoksa tesisat için bir şema varsa paylaşabilir misiniz?

bildem23

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Elazığ da bu iş için yardım edebilecek biri var mı? Astra g 2002 model zxe16 motor seri no, otomatik vites araç var. Kolun orada soket yok, sanırım baştan kablo çekilmesi gerek.Elim yatkındır bu işlere, Kablo bağlantısı içeri nasıl alınacak. Bu sistemi Elazığ'da yapan veya önerebileceğiniz usta var mı? Bu arada ilk sayfadaki resimler yenilenirse çok iyi olur Mokia usta( Sony direksiyon kumanda sistemi için tekrar teşekkürler)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Cengiz hocam öncelikle yaptığın bilgi paylaşımı için teşekkürler. Anladığım kadarıyla aldığım debriyaj müşürünün 3 ayaklı olması gerekiyor ama benimki iki ayaklı o yüzden bir uca siyah kablo denk geliyor diğer boş gelene yere gri kablo denk gelecek şekilde değiştireceğim. hangi uca hangi kablonun denk geldiğinin bir önemi var mıdır? Ters düz bağlantı gibi. Diğer bir sorum benim araç z16xe motor 2001 elegance cd changer li model. Pedal ve direksiyon kısmında soketler var ama ecu ya kadar giriyor mu bilmiyorum. Ecu dan hangi uçları kontrol etmem gerekiyor? Ve yoksa tesisat için bir şema varsa paylaşabilir misiniz?

debryaj müşürü 2 ayak yeterli. biri siyah digeri gri olacak. yönün bir önemi yok.
2001 de motora direk gidiyor.
kolu taktıgında opcpm veya tech 2 ile basıp basmadığını görürsün.
Ekstar şema yok elimin altında şu an.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kablo bağlantısını pedalların oralardan biryerden alabilitsin.lpg kablosuna bakarsın o da içeri giriyor.ecu daki soketin pin deliklerine kablo yerleştirmen gerek en zor kısım bence bu.debriyaj şalter bağlantısı yok sende zaten.bak ecu dan kol a koldan fren şalterine kablo çekecen çok basit aslında.direksiyon kapaklarını sökünce gerüsi gelir.aktif etme işini sanayiie tech 2 kullanan ustalar yapar.malatya yetkili servis çok başarılı bilgin olsun

Sony XZ cihazımdan gönderildi