► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

cagataybahtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
2003 Model Astra Elegance otomatik aracıma CC için kol aldım. Yetkili serviste sadece kolu takıp programladılar ve çalıştı. En ufak kablo , hat çekme gibi ek bir iş yapılmadı. Lakin CC ışığı aktif değil. Servisteki ustam 2004 Elegance a yaptıklarında direk yandığını söyledi. Bu ışık için devre yapmak şart mı yoksa sadece göstergede led , ampul takmak yeterli mi.

oguzgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model Astra classic confort 1.6 benzin lpg li modeli aldım. CC benim için vazgeçilmez bir donanım ve bu konuyu görünce kesin karar vererek aldım. Ancak sonradan farkettim ki Z motorlara gecerli bir uygulamaymış. Benim motorun seri nosu XE ile başlıyor. Bugün elektrikciye gittim ve müşire baktırdım olmadığını söyledi. Uşak servisini aradım daha önce hiç böyle bir uygulama yapmadıklarını daha tecrübeli ve büyük servislerin yapabileceklerini söylediler. Bu konuda Modotörümüzden destek ve yardımlarını bekliyorum.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 Model Astra Elegance otomatik aracıma CC için kol aldım. Yetkili serviste sadece kolu takıp programladılar ve çalıştı. En ufak kablo , hat çekme gibi ek bir iş yapılmadı. Lakin CC ışığı aktif değil. Servisteki ustam 2004 Elegance a yaptıklarında direk yandığını söyledi. Bu ışık için devre yapmak şart mı yoksa sadece göstergede led , ampul takmak yeterli mi.

Kendi aracıma devre hazırlayıp göstergeye led ve direnç lehimleyerek yaptım. Elegancedede olduğunu pek sanmıyorum. Bu zaman kadar birçok araca cc bağladım hiçbirinde gösterge ledi ile karşılaşmadım

2004 model Astra classic confort 1.6 benzin lpg li modeli aldım. CC benim için vazgeçilmez bir donanım ve bu konuyu görünce kesin karar vererek aldım. Ancak sonradan farkettim ki Z motorlara gecerli bir uygulamaymış. Benim motorun seri nosu XE ile başlıyor. Bugün elektrikciye gittim ve müşire baktırdım olmadığını söyledi. Uşak servisini aradım daha önce hiç böyle bir uygulama yapmadıklarını daha tecrübeli ve büyük servislerin yapabileceklerini söylediler. Bu konuda Modotörümüzden destek ve yardımlarını bekliyorum.

Aracınız 2004 modelse x motor olma ihtimali yok. x motorsa 2004 olma ihtimali yok. bana kalırsa bu konuyu araştrın. Opel Türkiyeyi arayıp net bilgi alın. Ayrıca eğer aracınız comfortsa tesiat çekilmeli bilginiz olsun.

oguzgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor noma simdi tekrar baktim Z16XE ile başlıyor. Confort hb arac ve 2004 model. Bugün elektrikci direksiyon altini acip bakti ve müsir olmadigini soyledi. Sizde techizat yoktur diyorsunuz. Bu durumda hiz sabitleme takilamaz mi en azi dan uşakta takabilecek birilerini bulamadim.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor noma simdi tekrar baktim Z16XE ile başlıyor. Confort hb arac ve 2004 model. Bugün elektrikci direksiyon altini acip bakti ve müsir olmadigini soyledi. Sizde techizat yoktur diyorsunuz. Bu durumda hiz sabitleme takilamaz mi en azi dan uşakta takabilecek birilerini bulamadim.

Uşakta yapan varmı bilmiyorum ama afyona gelirseniz ben montajını yapabilirim.

oguzgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle gelirim :) afyon merkezdemisiniz birde ne malzemeler almam lazim? ben uşak banaz dayım. Bu arabayi alma kararimda en buyuk etken hiz sabitleyici takilabiliyir olmasiydi.

archilojik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merabalar. Astra G Enjoy sahibiyim. 04.12.2003 ilk tescil tarihi. Motor no Z16XE ile başlıyor. Hız sabitleyici taktırmak istiyorum acaba tesisat varmıdır, yoksa kontrol ettirmekmi gerekir? Kütahya Gedizde yaşıyorum. En yakın Uşak servisine sordum, çok ilgilenmediler. yoğunluğu bahane ettiler. Uşak, Kütahya, Bursa, Afyon, Akşehir, Konya ya gidebilirim. Buralarda tanıdığı olan bu işi yapan bilen varmıdır acaba? Birde neler almam lazım, sadece sinyal kolu yeterlimidir. montaj ne kadar sürer. çünkü şehirdışı olursa aynı gün dönmem gerekebilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 0544 339 03 99 dan bana ulaşabilirsiniz.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merabalar. Astra G Enjoy sahibiyim. 04.12.2003 ilk tescil tarihi. Motor no Z16XE ile başlıyor. Hız sabitleyici taktırmak istiyorum acaba tesisat varmıdır, yoksa kontrol ettirmekmi gerekir? Kütahya Gedizde yaşıyorum. En yakın Uşak servisine sordum, çok ilgilenmediler. yoğunluğu bahane ettiler. Uşak, Kütahya, Bursa, Afyon, Akşehir, Konya ya gidebilirim. Buralarda tanıdığı olan bu işi yapan bilen varmıdır acaba? Birde neler almam lazım, sadece sinyal kolu yeterlimidir. montaj ne kadar sürer. çünkü şehirdışı olursa aynı gün dönmem gerekebilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 0544 339 03 99 dan bana ulaşabilirsiniz.

Enjolarda tesisat yarım olabiliyor. özellikle 2003 modellerde. Manuelse debriyaj müşürüde alman gerekir. Afyon emirdağdayım gelirsen montajını ve ecudan aktifleştirmeyi yapabilirim.

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zaman önce kol ve müşürü alıp opel servise gidip aktifleştirmek istemiştim. Ama servisteki personel 2 saat uğraşmasına rağmen yapamamıştı. Bu araca olmaz demişti. Bu gün itibarıyla aktifleştirdim.

Opcom kullanarak yaptım. Astra menüsünde .Var dosyası yükleme hatası alıyordum. Bende diğer araçların menüsünden denedim zafiranın menüsünden aktif yapılıyor. Yakalşık 3 yıldır boşuna beklemişim.