Astra EGR Problemi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşeyin başında yeni EGR takıldı ise tech2 ile egr çaılşması kontrol edilmeli yani yazılım atılmalı

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla "Kanalların kurumlu olması konusu doğrudur" diyorsunuz?
2 Gündür aracı 3-4K devirde kullanmaya çalışıyorum. Işıkla ilgili bir değişiklik olmadı. Hala arıza ışığı yanıyor. Bir süre daha yüksek devirde kullanmaya devam sanırım.
Peki yüksek devirde kullanmak çözüm oluyor mu? Yoksa mutlaka Carbon Clean yaptırmam mı gerek? Malum yeni EGR için biraz masrafa girdik.

<kısaltıldı>

Teşekkürler.

Şu anda zaten parça ve işçilik marsafı yaptığınız için yüksek devirde kullanma tavsiyesi hemen bir etki göstermez yani arıza ışığı öyle hemen gitmez.

Yüksek devir tavsiyesi, araçla mesela 30km'lik bir yola çıktınız diyelim, o yolda en az bir kere çok yüksek devir (kırmızı çizgiye yakın) yapıp, motordaki kalıntı maddeleri atma yönünde faydası olması için...

Carbon Clean için birşey diyemem cunkü hiç yaptırmadım. EGR ile ilgili de arıza ışığına da hiç rastlamadım. Cunku bu arasıra yüksek devir tavsiyesini yıllardır uyguluyorum.

carthorian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Aracı 4ay önce aldım. Aracı aldığım kişi arasıra da olsa sanırım yüksek devirde kullanmamış.

Tech2 ile EGR için nasıl bir güncelleme yapılabilir? Elimde OPCOM cihazı var. Tech2 ile yapılacak müdahaleyi OPCOM ile yapabilir miyim?

Teşekkürler.