Astra G 2004 Motordan Gelen Tıkırtı Sesi

nby2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g aracimdan ozellikle motor sogukken tikirti sesi geliyor. Motor sicakken ses duyulmuyor. Ustaya goturdugumde bir sorun goremedim dedi haliyle. Bu sesin öncesinde alternator gergi bilyasi ugultu yaptigindan degisti. Acaba ses nerden geliyordur ustaya gitmeden yorumlarinizi bekliyorum artik rahatsiz etmeye basladi bu ses. Video linkini paylasiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum.
https://youtu.be/i9rmkVeSK8Y

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gergi rulmanı değişmeden önce ses yok değiştikten sonra ses yapmaya başladıysa takılan yeni rulman ses yapıyordur bana öyle geldi videodan,orjinal GM rulman kullanın ses yapmaz.
Alternator/V Kayışı değiştimi ?
Triger değiştimi?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger kopabilir gibi geldi.triger ne zaman değişti 20-30 bin erken değişim gerekebiliyor.ısınınca kesilmesi de triger hatasını destekliyor.
şarj dinamo rulmanı bu sesi yapmaz bir bağlantısı vs.gevşek bırakılmadıysa tabi.

Sony Z5 ile gönderildi

nby2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlariniz icin tesekkurler. Aracimi haftasonu goturdum sanayiye. Triger setinin degisim km si gelmis. Triger, setiyle birlikte komple degisti. Ayrica v kayisi ve gergi kutugu de degisti. Aslinda gergi kutugunu degistirmicektim ama kayisi takarken fark ettik ki asagi yukari hareket etmiyordu saga sola oynuyordu. Ayrica daha once degistirilen bilyada ses yapiyordu. Su an bi sorun yok.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba triger denmi yoksa v kayistanmi aynı sorun bendede var v kayış kütüğü değiştim ama nafile sinirlerim bozuluyor cir cir of

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi