Astra g yolcu koltugunun altindan gelen click sesi

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle herkeze hayirli pazarlar.

Opel astra 2005 g kasam var bugun aracimin yolcu koltugunun altindan click click diye buton sesi benzer ses geliyor. Ozellikle 1. Viteste kalkarken dururken ve hizli giderken bu ses cikmiyor. Sizce neden olabilir.konsolda herhangi bir isik yanmiyor.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle herkeze hayirli pazarlar.

Opel astra 2005 g kasam var bugun aracimin yolcu koltugunun altindan click click diye buton sesi benzer ses geliyor. Ozellikle 1. Viteste kalkarken dururken ve hizli giderken bu ses cikmiyor. Sizce neden olabilir.konsolda herhangi bir isik yanmiyor.
koltuğun altında ileri geri aldığınız zaman sabitleyen iki tane çıkıntı var. araçtaki rayda bulunan yerlere tam oturmadigi zaman ses yapabilir. koltuğu hafif ileri yada geri alın raydaki yuvalarına otursun ses kesilir.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuğun altında ileri geri aldığınız zaman sabitleyen iki tane çıkıntı var. araçtaki rayda bulunan yerlere tam oturmadigi zaman ses yapabilir. koltuğu hafif ileri yada geri alın raydaki yuvalarına otursun ses kesilir.

Bu sabah deneme imkanim oldu usta yerine tam oturuk yine ses yapiyor sofor koltugu tam kilitlenmiyor galiba bu sabah o dikkatimi cekti birde sadece 1 viteste deil tum viteslerde yapiyor. Bilgisayarin baglantisinin bulundugu bolmede ( el freninin altinda ) boyle ses yapabilecek bisey yok dimi bende sanki sadece soket vardi diye gormustum

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sabah deneme imkanim oldu usta yerine tam oturuk yine ses yapiyor sofor koltugu tam kilitlenmiyor galiba bu sabah o dikkatimi cekti birde sadece 1 viteste deil tum viteslerde yapiyor. Bilgisayarin baglantisinin bulundugu bolmede ( el freninin altinda ) boyle ses yapabilecek bisey yok dimi bende sanki sadece soket vardi diye gormustum
sadece soket var ama benim başıma gelen ilginç olay ile senin sorunun da aynı olabilir. aracımı aldığımda vitesin ordan belli belirsiz bir tıkır geliyordu. çok onemsememistim, rahatsız etmiyordu. vitesin oradaki deri çok deforme olduğu için vites korugunu soktuğum de iki tane 50 kuruş çıktı o bölgeden. Önceki sahibi nasıl düşürdü bilmiyorum ama aracı 1 tl daha ucuza almış oldum [emoji3] velhasıl o bozuk paraları aldığımda o tıkırtida gitti. vites kolu dibindeki küre gibi kolun eklem yeri boşluk yapıp tıkırti yapmıyorsa büyük ihtimalle benimki gibi birşey düşmüştür araya

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece soket var ama benim başıma gelen ilginç olay ile senin sorunun da aynı olabilir. aracımı aldığımda vitesin ordan belli belirsiz bir tıkır geliyordu. çok onemsememistim, rahatsız etmiyordu. vitesin oradaki deri çok deforme olduğu için vites korugunu soktuğum de iki tane 50 kuruş çıktı o bölgeden. Önceki sahibi nasıl düşürdü bilmiyorum ama aracı 1 tl daha ucuza almış oldum [emoji3] velhasıl o bozuk paraları aldığımda o tıkırtida gitti. vites kolu dibindeki küre gibi kolun eklem yeri boşluk yapıp tıkırti yapmıyorsa büyük ihtimalle benimki gibi birşey düşmüştür araya

Vallla kardeşim bende o sesin geldiği zaman oraya bozuk para koydum daha önce hic koymuyordum.Ve ne hikmetse 1 liranın yarısı içine girmiş halde cıkardım..Bozukluk girmiş olabilir yani.Nasıl cıkartırım o körüğü ?

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

el freni körüğünün yarı gömülmüş haldeydi 1 lira .Elfreni körüğünü nasıl sökerim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tırnaklarını kırmadan bir tornavida yardımı ile kendimize doğru hafif hafif çekmek yeterli.

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gorev tamm ustalar tesekkur ederim. Bilye cikti. Sorun duzelti. Ses yapmiyor artik. Yanliz triger zincirine baktirmam lazim galiba yeni calistordiginda cok ses yapiyor isindikca yada yaglandikca sesi azaliyor. O zincirin yagi motordanmi geliyor sizce

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Soğuk motorun sesli çalışması, ısındıkça da sesinin azalması normaldir.