astra g kasada tıkırtı sesi

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 model astra g aracımın arka koltukların çevresinden tıkırtı sesi geliyordu özellikle bozuk yolda giderken insanı rahatsız ediyor 1 senedir sağına soluna bakmama rağmen sesin kaynağını bulamıyordum sonunda bugün koltuk kafalıklarını çıkarttım kafalıkları salladım ses kafalıklardan geliyormuş sanırım bu kafalıklarda olan tıkırtılar diğer astralardada var astrası olan arkadaşların aklında bulunsun

mustafa1339

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı ses var ama kafalıklara baktım sıkı duruyor sanki bagajdan geliyor, hb modellerde hep bu sıkıntı var eski arabamdada vardı

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bebek koltuklarının bağlanması icin kemer baslıkları var onların zemine vurmasıyla bu ses cıkıyo

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses hb lerde biraz daha fazla oluyor. bagaj kapagının ıcınden felan esnemelerde sesler gelıyor.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sedandan da sürekli plastiğin metale çarpma sesi geliyordu daha doğrusu cep telefonunun demir bi sac üzerinde titremesini düşünün aynen böyle bi ses. sonra bağajı açıp kapatırkende geldiğini farkettim ve bagaj kapağının altındaki ( bagaj kilidinin ve açma anahtarının plastik yaklaşık 20 x 20 cm ebatında plastik bi parça ) parçanın titreşmesi sonucu oluştuğunu keşfettim ve bu parçayı söküp çift taraflı bantla fitil yapıp tekrar yerine taktım ve ses kesildi. umarım bilgiler işinize yarar...

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajdan gelen ses

astranın arkadan ses geliyorsa bagaj kapağını açın kapağın her iki tarafında iki tane lastik civata şeklinde yarım tur geri açın kapağı kapatıp deneyin fazla açarsanız bagaj kapağı sert kapanır veya kapanmaz kolay gelsin sonuçları buraya yazın

Buraq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır vectra aldım ilk haftadan beri bir sürü plastik sesi var :(

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı ses var ama kafalıklara baktım sıkı duruyor sanki bagajdan geliyor, hb modellerde hep bu sıkıntı var eski arabamdada vardı

Benim astra Hb de çok fazla titreşim sesi vardı servis birtürlü çözemedi ama gittiğim bir özel servisde 20 dakikada sorunu çözdük.
Öncelikle tıkırtı şeklinde titreşim sesi bagaj camında bulunan stop lambasının plastiğinden geliyor.Burada herhangi bir önlem alınmadan sert plastik direkt cama temas edecek şekilde montajlanmış.Usta bunu söküp pencerelerde kullanılan izalasyon bantı ile yapıştırdıktan sonra monte etti ve ses bu şekilde kesildi. Belki kendinizde bu işlemi yapabilirsiniz.
Kolay gelsin