Astra g önden gelen tık tık tık sesi yardım!

ugursezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Aracım Astra G 1.6 elegance modeli. Yaklaşık 1 haftadır aracın sağ önden gelen ses ile mücadele veriyorum. 3 farklı ustaya götürdüm. Rot balans ayarına soktum nafile. Araçla seyir halindeyken 20 ile 60 km arası hızla ilerlerken sağ ön taraftan tekere taş girmiş gibi tık tık tık ses geliyor. Ve bu sesin aralığı hiç değişmezken, hızlandığımda ya da gaz verdiğimde (viteste iken) ses şiddeti artıyor ama aralığı değişmiyor. Ve gariptir ki 3 farklı ustaya götürdüğümde yalnızca 1 tanesinde o ses denk geldi. Ustanın kapısına kadar gittiğimde sesi duyarken, ustayla keşfe çıktığımızda ses kendiliğinden kesiliyor ve herşey normal görünüyor. Aracı lifte kaldırıp viteste gaz verdiğimizde de herhangi bir olumsuzluğa denk gelmedik. Tamirciden çıktığımda ses tekrar başlıyor. Bazen kendi kendine kesiliyor. Bana kafayı yedirmek üzere. Yorumlarınızı, tecrübelerinizi esirgemeyin lütfen.

zihni444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatasının yayı kırılmıştı bende aynı ses geliyordu hiç aklımıza gelmedi sonradan gördük değişince düzeldi belki aynı yerdedir sizde kontrol edin

ugursezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatasının yayı kırılmıştı bende aynı ses geliyordu hiç aklımıza gelmedi sonradan gördük değişince düzeldi belki aynı yerdedir sizde kontrol edin

Fren balatasi değişeli 1 hafta oldu. Değişim sırasında bişey olmuş olabilir mi acaba?:confused:

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren sistemini kontrol ettirin. Montajında sıkıntı yok ise disklere bakılması gerekir. Ayrıca balatalar kaliteli değilse diske sürtüyordur bunu da göz ardı etmemek lazım.

ugursezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren sistemini kontrol ettirin. Montajında sıkıntı yok ise disklere bakılması gerekir. Ayrıca balatalar kaliteli değilse diske sürtüyordur bunu da göz ardı etmemek lazım.

Aracı lifte kaldırıp tekeri çevirdiğimizde herhangi bir ses gelmemesi de anormal. Frenleme yaptığımda sesde bir değişiklik olmuyor. Ama bazen kendi kendine kesiliyor bazen de tekrar aynı ses geliyor. cumartesi ön ve arka tekerlerin yerlerini değiştirtip tekrar balans ayarına sokacağım. Onda da ses kesilmezse arabayı servise bırakıp sorunumu giderene kadar da almayacağım. Arabadan soğutuyor beni bir ses gelmesi. :(

merkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende de astra 2005 var sabahları yada uzun süre çalışmadığı zaman yaklaşık 1-2 saat ilk çalıştığında 1-2 dk tık tık tık ses geliyor. bazen çalışmazken kendi kendine aynı sesi yapıyor . nedir bu acaba

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
O ses yakıt deposu ventilinden geliyor. Havalar ısındı. deponuzdaki gaz basıncı artınca deponuz şişmesin diye tık tık açıp benzin buharını motora veriyor..

IMG00282-20111122-1934.jpg

leonidas6327

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Aracım Astra G 1.6 elegance modeli. Yaklaşık 1 haftadır aracın sağ önden gelen ses ile mücadele veriyorum. 3 farklı ustaya götürdüm. Rot balans ayarına soktum nafile. Araçla seyir halindeyken 20 ile 60 km arası hızla ilerlerken sağ ön taraftan tekere taş girmiş gibi tık tık tık ses geliyor. Ve bu sesin aralığı hiç değişmezken, hızlandığımda ya da gaz verdiğimde (viteste iken) ses şiddeti artıyor ama aralığı değişmiyor. Ve gariptir ki 3 farklı ustaya götürdüğümde yalnızca 1 tanesinde o ses denk geldi. Ustanın kapısına kadar gittiğimde sesi duyarken, ustayla keşfe çıktığımızda ses kendiliğinden kesiliyor ve herşey normal görünüyor. Aracı lifte kaldırıp viteste gaz verdiğimizde de herhangi bir olumsuzluğa denk gelmedik. Tamirciden çıktığımda ses tekrar başlıyor. Bazen kendi kendine kesiliyor. Bana kafayı yedirmek üzere. Yorumlarınızı, tecrübelerinizi esirgemeyin lütfen.
Abim mesajı görümüsün bilmem inşallah gorürde cevap verir sin şuan aracında bulunan sorunun aynısı bende var astra g 1.4 aracım.araba 1. 2. Viteste kalkışlarda veya yokuşa bazen düz yolda sağ ön lastiğin orda iki demir vurması şeklin de tık tık tık ses geliyor bugün gittiğim 4.usta artık epte üç kuruş pqra kalmadı amartisör dediler ön iki amartosör değiştim aks kafası dediler onları değiştim yine olmadı en son bugun gittiğim usta amartisörler gevşek bağlanmış dedi yaptı ustayla beraber denem sürüşü yaptık sorun yoktu eve geldim 2 saat ro işe gelirken yokuşta yine başladı o ses kafayı yicem gören olursa lütfen yardımcı olurmusunuz.şimdiden teşekkürler