astra f tavan lambası yardım

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 gündür tavan lambası yanmıyor.Lamba patlamıştır diye düşündüm.Söktüm baktım lamba sağlam şaseyi başka yerden deydirince lamba yanıyor,Ama direk yanıyor (kapılar kapalıyken ve düğmesi kapalıyken yanıyor) sigortalara baktım sağlam.Böyle bi olay başına gelen varmı acaba.Yada neyden olabilir.Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.:bir:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Belki kapı switchleri şaşeyi dolayısıyla ışığı açıp kapatıyordur? Ki bence öyle düğmeye basınca içi direğe temas ediyor ve eksiyi veriyor ışık yanıyor.

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lambaya eksi gelmiyor işte problem orda.İki kablo var zaten biri kırmızı diğeri siyah.kırmızı ucu lambaya lambanın diğer ucunu şaseye verince direk yanıyor.Siyah kablodan şase gelmiyor.Oto elektrikçi yolu gözüktü galiba bana.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı switchlerini söküp ona bağlı olan kabloyu boyasız metal yüzeye temas ettirin. yanarsa kapı butonlarından, yanmaz ise tesisattan.

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de oldu,elektrikçi tavan lambasına şase gelmediğini söyledi,direkt bağlayınca yanıyordu.
işin biraz uzun olduğunu muhtemelen saşe kablosunun biryerden koptuğunu ve daha müsait bir zamanda bakabileceğini söyledi..
Bende tavan lambasını söktüm,ampulun (-) ucuna 2 metre kablo bağladım,kablonun diğer ucunu sürüsü tarafı güneşliği söktüm,döşemeyi hafiften indirdim ve oradan sol üst tavan döşemesine kadar ilettim ve güneşliği tekrar taktım.
Oradan kapı fitilini çıkararak altından uzattım ve kapı swich ine bağladım ve o günden beri sorunzuz çalışıyor.

serhaniscimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı sviçlerini söküp şaseye değirdim yine yanmadı.Farma 72 nin çözümü mantıklı geldi.2 metre kabloyla bu işi çözebilirim zannedersem.Elektrikçiye gitsem muhtemelen benimde alacağım cevap aynı olur.Ufak işler için uğraşmamak için git sora gel taktiği uyguluyolar.