Astra F Kullanıcıları Buraya

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir soruda benden olsunn...Tüp düşünüyorumm hala,karar verdim dedim ama tam veremedim kararımı...>BRC den bahsediliyoo 1600 ytl yalnız ben cokm fazla binmiyorum araca..Sizce degermii tüp takmaya...Sadece yazın memelekete gidicem git gel 650 km falan....Bizim araclar full depo ortalama kac km gidiyor...(1.6 16v gls)
senede 1 defa için tüp taktırmaya değmez bence mutlu, gitgel 650km de 2200-2500 aralığında kullanırsan 1 depoyu bitirmezsin memlekette de biraz dolaşabilirsin hatta,
yani 170ytl tutsa bi depo, gazla bundan elde edeceğin tasarruf %50 olsa 85ytl,
1200 ytl ye atiker takmış olsan 1200/85=14.11 gibi bişey, yani 14 sefer memlekete gittikten sonra kara geçmeye başlıyosun...
ama ş.içi de gaz olursa bol bol gezerim dersen mantıklı olacaktır...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim arabanın şimdi de aküsü bitti:Dya bi tersliktir anlamadım hayırlısı allahtan.bi şarja vereceğim inşallah kurtarır.bu arada uzun bi aradan sonra biraz sıkıştırdım arabayı.3.vites 140 vurdu.ama 3 te kadran öyle bi ilerliyor ki süperr:good:motorun sportif sesine diyecek yok zaten:)hep böyle kullanacan aslında ama malesef benzin 3.24 ytl:D
İlker abi ben hep diyorumya bu arabaların üstüne tanımam diye:) heleki 3600den sonra değişen bi ses var ona bayılıyorum:) ama işte şu benzin fiyatları yokmu işte sonrra direk ayağımı gazdan çekiyom:D ama trafiğe kapalı yerde gerçekten süper oluyo dümdüz yol bas basabildiğin kadar:) işte bi benzinden bide aracın ömründen yicem die bu zevkten kendimi mahrum bırakıyom:cry:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senede 1 defa için tüp taktırmaya değmez bence mutlu, gitgel 650km de 2200-2500 aralığında kullanırsan 1 depoyu bitirmezsin memlekette de biraz dolaşabilirsin hatta,
yani 170ytl tutsa bi depo, gazla bundan elde edeceğin tasarruf %50 olsa 85ytl,
1200 ytl ye atiker takmış olsan 1200/85=14.11 gibi bişey, yani 14 sefer memlekete gittikten sonra kara geçmeye başlıyosun...
ama ş.içi de gaz olursa bol bol gezerim dersen mantıklı olacaktır...
Evet hakan abi sana katılıyorum aynen 620 km gidiyoz ve performanslı olarak gidiyoruz daha kırmızının üstünde oluyo benzin:) her sene aynı sonuç alıyoruz ;) eğer Mutlu abi fazla yol yapmıyorsan bana göre hiç gerek yok ama eğer ayda 1000 km yapıyosan tabiki takdır ama bizde en fazla 400km yol yapıyoz onun içinde pekte gerek duymuyoz;) hem böle araç daha çok zevk veriyo:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de gaz hesabı yaparken şöyle düşünüyorum ben;
şimdi benzin pahalı diye zırt pırt binmiyorum araca aylık yaklaşık 100ytl harcıyorum benzine,
gaz taktırırsam 1. aylık 120ytl civarı taksit ödicem
gaz nasılsa az yakıyo diye sürekli arabayla gezicem bide gaz parası ödicem hadi 50 yaksam, aylık 100 olan benzin masrafım 170 olcak 1 yıl böyle seyredicek, orası sıkıntılı biraz...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bu motorlarda debimetre yok; dolayısıyla mikserli sistem lpg takılmasında bence pek bir sakınca yok ; yani sıralı sisteme o kadar para verileceğine ortalama 500-600 ytl vererek brc/ lovato tarzı emülatörlü mikserli sistem taktırılabilir bence; atikerden kalite olarak daha iyi olur; sabahları benzinde çalıştırılır sonra gaza geçirirlir; yada devamlı o şekilde kullanılır; ben düşünüyorum ama devrini aldım arabanın bakalım bir ay sonra falan belki taktırabilirim...

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu motorlarda debimetre yok; dolayısıyla mikserli sistem lpg takılmasında bence pek bir sakınca yok ; yani sıralı sisteme o kadar para verileceğine ortalama 500-600 ytl vererek brc/ lovato tarzı emülatörlü mikserli sistem taktırılabilir bence; atikerden kalite olarak daha iyi olur; sabahları benzinde çalıştırılır sonra gaza geçirirlir; yada devamlı o şekilde kullanılır; ben düşünüyorum ama devrini aldım arabanın bakalım bir ay sonra falan belki taktırabilirim...
hOŞGELDİN HALİL kardeş.senin araba tek nokta enjeksiyonlu olduğu için normal sistem takılıyor uyum sağlıyor yani.ama bizim 1.6 16v ecotec full enjeksiyon olduğundan illaki sıralı sistem gerekiyo malesef:( normal sistem takılsa inan bugün taktırırım.ama ani yüklenmede patlatma yapıyor ve manifoltu patlatıyor.yakıt da fazla oluyor bu durumda.:good:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilker yorum için teşekkürler
halil hoşgeldin aramıza,
ben de okuyunca birden olur mu ki dedim,İlker motora dikkati çekince farkına vardım
enjeksiyon sistemiyle alakalı olduğunu biliyorum ben de sıralı ve normal farkını...