Astra Classic III {Beyaz} Detailing

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim elimde

Autoglym Srp
Meguiars SwirlX
Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

Bu sıraya göre kullanmam gerek diye biliyorum ped yardımı ile elle uygulanacak galiba doğrumu ve nasıl yapmalıyım anlatırmısınız

Önce Swirlx ile hareler alınacak.Elle yapılabilir.Hatta örnek uygulama videosu ekleyeyim
http://www.youtube.com/watch?v=Pp13dzlYl9I
Sonra srp uygulanacak
en son koruma katı olarakta nxt kullanılabilir.
swirlx ve srp makineyle uygulanırsa daha iyi sonuç verebilir tabi hem yormaz. nxt ise elinizdeki bittikten sonra tercih etmeyeceğiniz bi ürün olabilir kalıcıkta sıkıntılı bi ürün ama güzel bi ıslaklık verir bi kaç yıkama idare eder. ;)
bunlar harici imkan varsa güzel bi yıkama sonrası kil uygulaması da yapılırsa iyi olur.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı detailing sitelerine sardırdın sanki bu ara :)
ne hikmettir orada hare gidericiyi elle atıyor yok oluyor bizim arabanın birine atsan çıkarmaz hareyi :)mağına lazım :)

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yazdan bu yana bakıyorum acemi plus seviyeye gelebildik daha :)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce Swirlx ile hareler alınacak.Elle yapılabilir.Hatta örnek uygulama videosu ekleyeyim
http://www.youtube.com/watch?v=Pp13dzlYl9I
Sonra srp uygulanacak
en son koruma katı olarakta nxt kullanılabilir.
swirlx ve srp makineyle uygulanırsa daha iyi sonuç verebilir tabi hem yormaz. nxt ise elinizdeki bittikten sonra tercih etmeyeceğiniz bi ürün olabilir kalıcıkta sıkıntılı bi ürün ama güzel bi ıslaklık verir bi kaç yıkama idare eder. ;)
bunlar harici imkan varsa güzel bi yıkama sonrası kil uygulaması da yapılırsa iyi olur.

abi bu adamın eli sihirli ya aynısını yapıyorum beyaz arabada bile etkili olmuyo :maden:

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EGP sonrası son durum
lp7yg.jpg

EGP sonrası son durum
lp7yh.jpg

EGP sonrası son durum
lp7yx.jpg

Sonuç olarak;
Tüm uygulama iki kişi 5 saatimizi aldı.
C6 dan son derece memnundum tekrar uygulamanın zamanı gelmişti. Ondan fotoğraf çekmeyi unuttum ama bildiğiniz yağsız, mat, ilk günkü siyahlıkta torpido ve kapı trimleri koruması ;)
Her elle SRP uygulaması gibi birde üstüne EGP atınca iyi kol kası yaptık ama makina almaya yemin etmedik hala :D
Kili yanlış kullanımdan mı kaynaklandı bilmiyorum ama srp ilk kat sürerken kese yaparken çıkan kir gibi kil fazlalıkları çıktı araçtan bu birazda ikinci kat srp ye yönlendirdi bizi.
aslında uygulama sonunda srp+egp ikilisinden beklediğim parlaklığı göremedim.belki beklentiyi farklı tuttuk belki kapalı havanın azizliğine uğradık. :)
ama boya yüzeyi çok güzel bi hâl aldı yumuşaklığı ve su iticiliği hoşuma gitti.
artık iş uygulamanın ömrünü test etmeye kaldı. sonraki uygulamadaki son kat fk1000p :)

Maşallah tertemiz olmuş parlıyor. Kil her yerde var mı? Nereden bulabilirim?

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah tertemiz olmuş parlıyor. Kil her yerde var mı? Nereden bulabilirim?

Ben netten temin ettim. Bazı yapı marketlerde de oluyor ama pahalı gelebilir.
İstanbulda bulmak zor olmaz mesela Perpa ya yakınsanız erdemboya var direk dükkandan alabilirsiniz.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık çok güzel.Benim araçta beyaz.1-2 haftaya bende başlıcam bu işlere daha amatörce.Turtlewax color restorer ve nanotech cila almıştım.Önce color restoreri yaparım sonra nanoyu.Birde aklımdan geçen turtle da sealer wax var onuda alıp en son uygulama yapayım diyorum.Nasıl bi işlem yapayım sizce

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Gökhan hocam ben dediğin ürünleri kullanmadım dayanıklılığı veya verdiği son parlaklık nasıldır bişey demeyim onun için ama bu uygulamalar öncesi güzel bi temizlik şart uygulama sonrasında da araba doğru bi şekilde yıkanırsa fırçasız falan kalıcılığı uzar işlemin.. fotoları bekleriz :)