Astra Classic III 1.3 CDTI Easytronic 0 km aracımı aldım ilk izlenimlerim

bycharisma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar nissan primera 2000 model 2.0 tdi aracımı verdim opel astra aldım aracı kullanmaya başladım düşüncelerim;aracın içi kaliteli geldi,far sensörü,yağmur sensörü,park sensörü gayet başarılı.Easytronic olduğu için 5 adet güvenlik paketi vardı abs... vs ilk başta sürüşü pek etkilemiyor ve güven vermiyor gibi geldi ama sürüş zamanım arttığında ve başka araçlar kullanıp aracıma binince farkı gördüm araba yere sanki sağlam basıyor,iklim kontrollü klima kullanmadan önce eski aracımda digital klima vardı aynısı diye düşündüm,ama çok farklı sıcak otomatiğe ayarladım 24 dereceye hava nerden geliyor belli değil hiç rahatsız etmiyor gerçekten çok başarılı,direksiyon tepkimeleri,fren mesafeleri çok iyi, mp3 çalar yeterli (yeterli olmasaydı eski aracımdan söktüğüm ses sistemini monte ettirecektim)yalıtım harika camı kapatın klimayı otomatiğe alın müziğide açın dışarıyla ilginiz kalmıyor.gelelim şu Easytronic ağır kalıyor,1. vites 2. vites arası kısa araba titriyor gitmiyor(forumda çok şikayet okudumda);hiç alakası yok gayet iyi şanzımanın performansı neden derseniz;aracı haraket ettirirken gaz pedalına az tepki veriyor buda doğaldır düşünün iki aracın arasına park edeceksiniz gaz pedalına bastınız hassas olursa debriyaj yok yarım debriyaj yapamazsınız ya öndeki araca ya arkadakine dokunursunuz ama sport tuşu ile bu sorunun gidermişler ayrıca sport modunu kullanmadan gaz pedalına biraz yüklenilirse araba dizel arabaya göre çok güzel hızlanıyor 2. vitese yüksek devirde geçerseniz ivmelenme artarak devam ediyor burada sorun şikayet ne anlamadım! ayrıca dizel araçlarda benzinli araçlara göre ilk kalkışta bir yığılma olur,sonuç olarak yakıt açısında en alt limitte yaksın kalkışta atak olsun olmaz araçlar en çok yakıtı dur kalkta yakar zaten bence çok güzel bir şanzıman ama bakım açısından değerlendirmek için zaman gerekir inşallah bir sorun yaşamam,yaşayacağımıda sanmıyorum daha önce opel astra otomatik vites aracım vardı bir problem yaşamadım,bu otomatiği kullanmak daha zevkli,forumda çok şikayet ve çekincelerini dile getiren arkadaşlar vardı açıkcası endişe duydum çünkü o arkadaşların başından geçmiş,hepsi doğru her aracın başına gelebilecek hatalar arızalar ama birazda olumlu bakıp güzel düşünmek lazım ^^sakınılan göze çöp batarmış^^misali

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. bende bu aracı 1 hafta önce aldım önceki aracım renaulttu direksiyona uflediğim zaman dönerdi:). ama şimdiki aracımda sanki bmc kamyon kullanıyor gıbı hıssediyorum resmen park ederken direksiyonla güreşiyorum sizinde aynımı acaba?elektronik power system(eps)bunlarda yok mu acaba?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EPS var.Bende direksiyon gayet yumuşak.

1.3 araca yeterli. Kaldırmıyor diyenler kullanmamış olan atıp tutanlar.

İyi günelrde kullanın

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Classic 1.3 CDTI Easytronic çok ama çok başarılı bi araç.

Bu araç ile ilgili o kadar çok atılıp tutuldu ki, aracı almadan önce otomobil fuarına gidip bizzat diğer tüm modelleri de yerinde incelemek istedim.

Kesinlikle ve kesinlikle Astra!

Astra ile ilgili o kadar boş konuşanlar var ki ben kesinlikle kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını düşünüyorum. Zira araç konusunda o kadar titiz olmama ve ince eleyip sık dokumama rağmen bu aracı almakla ne kadar iyi ettiğimi araç geçen ay bana teslim edildiğinde bir kez daha anladım!

1.3 motor Astra'da hakkını fazlasıyla veriyor. Ben motor yeni olduğu için 0-140 km arası testler yaptım ve araç fazlasıyla ama fazlasıyla tatmin ediyor ve motoru hakkını fazlasıyla veriyor!

Zaten 140'tan sonrası da benim için açıkçası çok da önemli değil çünkü böyle bi performans bekleseydim gider BMW 3.18 veya M serisi alırdım!

Araca verilen para ortada, bu çerçevede aldığınız karşılık kesinlikle ama kesinlikle çok daha fazla!

Çok iyi seçim, almayı düşünenler kesinlikle alsın, almış olanlara da hayırlı ve uğurlu olsun...

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Classic 1.3 CDTI Easytronic çok ama çok başarılı bi araç.

Bu araç ile ilgili o kadar çok atılıp tutuldu ki, aracı almadan önce otomobil fuarına gidip bizzat diğer tüm modelleri de yerinde incelemek istedim.

Kesinlikle ve kesinlikle Astra!

Astra ile ilgili o kadar boş konuşanlar var ki ben kesinlikle kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını düşünüyorum. Zira araç konusunda o kadar titiz olmama ve ince eleyip sık dokumama rağmen bu aracı almakla ne kadar iyi ettiğimi araç geçen ay bana teslim edildiğinde bir kez daha anladım!

1.3 motor Astra'da hakkını fazlasıyla veriyor. Ben motor yeni olduğu için 0-140 km arası testler yaptım ve araç fazlasıyla ama fazlasıyla tatmin ediyor ve motoru hakkını fazlasıyla veriyor!

Zaten 140'tan sonrası da benim için açıkçası çok da önemli değil çünkü böyle bi performans bekleseydim gider BMW 3.18 veya M serisi alırdım!

Araca verilen para ortada, bu çerçevede aldığınız karşılık kesinlikle ama kesinlikle çok daha fazla!

Çok iyi seçim, almayı düşünenler kesinlikle alsın, almış olanlara da hayırlı ve uğurlu olsun...
kesinlikle katılıyorum.astra bence bir numara.reno mu bence hiç alınmaz.çünkü opelin eline su dökemez.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde denılıyor ya motor aracı kaldırmıyor dıye.hadı dıyelım kaldırdı.serı bır sekılde 140 laara kadar cıktınız.onunuze gelen ılk vırajda ayagınızı gazdan cekıp frene bassammı basmasammı tedırgınlıgı yasayacaksınız gıdın accent alın.canavar gıbı kacıyor valla.ama o hızla o kasa o arabayı dondururmu bılmem :) ee kımının motoru kımının kasası :)
ıyıce sabırsızlanmaya basladım artık gelsede bızde bınsek

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. bende bu aracı 1 hafta önce aldım önceki aracım renaulttu direksiyona uflediğim zaman dönerdi:). ama şimdiki aracımda sanki bmc kamyon kullanıyor gıbı hıssediyorum resmen park ederken direksiyonla güreşiyorum sizinde aynımı acaba?elektronik power system(eps)bunlarda yok mu acaba?

bahsedilen reno megansa haklısınız..ondaki direksiyonun yumuşaklığını astrada bulmanız imkansız..klasik laf ama pamuk gibi diyebiliriz...kullanmadan konuşanlar aradaki farkı bilemezler..ben her iki aracıda kullanıyorum...fark ortada..ve motor..bu konuda da reno opelin eline su döker hem de kovayla...canlı,atak,seri..sanki altınızda benzinli araç var..klimadan da etkilenmiyor...diğer yönleriyle opel..kendi fikrimdir..her iki araçta halen kullanılmaktadır..

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dik yokuşlarda tam bi baş belası oluyor bizim cdti iler... hele yokuşun ortasında önünüzde biri yavaşladıysa küfretmemeniz için hiç bi neden yok:D

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı Olsun Güle Güle kullanın :)