Astra Classic 1.6 Lpg Uyumu hakkında Acil Yardım....

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar babam ilk sahibi olduğu 18 yıllık vectrasını satmak ve şu aracı almak üzere...
ilf5.jpg

Araç 1.6 Essentia, 2012 38.000 de...
Ancak kafama takılan bir konu bu araçların lpg uyumu ile ilgili...
Babamın sorun yaşamasını istemiyorum, 18.000 de lpg takılmış, araç şu an 38.000 de ...
Ben daha çok J kasaların problemli olduğunu bilirdim lpg uyumu konusunda ama H kasaların bu tiplerinde de magnezyum alaşımlı subapların zamanla yüksek ısı nedeni ile eridiğini okudum bugün... 3.000-4.000 TL masraf çıkarttığı söyleniyor.

Araçta ek karter koruma yol bilgisayarı (lpg varken bi işe yaramasa da) park sensörü var... Hız sabitleyici yok ama kol değişiyor takılıyor 250 TL civarı diye biliyorum...

34.000 e anlaştı... Ben 36-37.000 ver dizel al diyorum Siz ne dersiniz?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam, Astra J kasalarda sadece turbo motorlar büyük risk altındadır, A16XER kodlu motorlar yabancı lpg firmalarının resmi sitelerinde uygun konumunda gözüküyor uygunluk onayı var bu motorun. Z16XER kodlu motor varsa zaten %100 uygunluğu var, A16XER kodlu motor bile olsa uygun olarak gösterilmiş...Bazı LPG montajı yapan işletmeler 100-120 lira karşılığında subapların ve silindir kapağının sigortasını yaptırıyorlar herhangi bir sorun çıktığında sigorta karşılıyor bunu.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deniz öğretmenim öncelikle hayırlı alışverişler. Aracın lpg uyumsuzluğu yok. Şehir efsanesi subap eritme mevzu da, ben daha forumlarda olanı okumadım ama olursa masraf 2bin civarıdır. Magnezyum atılır çelik takılır evliyatlık kullanırsınız. Yaptığınız km yi hesaplayın bu zararla dahi lpg hesaplı geliyorsa ne âlâ. Ben her türlü kârlı olacağınızı düşünüyorum. Garanti mevzusu da örneğin landirenzo 130bin km veya 5yıl motordaki lpg gören parçalara kendisi garanti veriyordu. Farklı markalarda sadece kendi kitlerine garanti veriyordu. Araçtaki kiti ve sözleşmesini de bu konularda araştırabilirsiniz.
Hız Sab. kolu netten 100-150 arasına alır özel serviste de ort. 30liraya taktırabilirsiniz. Fiyata gelirsek bana fazla geldi. Aynı şartlardaki aracı galeriden 32bine alıp 2bin de lpg masrafı yapmıştık. Tabi son zamanlardaki döviz artışı vs. piyasayı karıştırdı ama bana gene de fazla geliyor. Sonuçta adam yakıt parasına arabaya binip zararsız satmış oluyor. Utanmasa kâr edecek e araç 40bin e gelmiş ama? :) Ben fiyata ön yargılı bakıyorum tabi ama en azından Konfor Paketli olsaymış iyi alışveriş olurmuş gibi geliyor bana ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subap erimesinde masraf 1500 lirayı geçmez, o da felaket kazıkçı ustaların elinde... Kapak taşlama gerekir 150 lira ortalama her kapakçı, subap seti 150-200 lira supsan marka alırsınız, supsan'ı küçümsemeyin türk markası olmasına rağmen mercedes, bmw, ferrari gibi firmalara subap üretip yolluyor ;) Triger seti, devirdaim + conta seti + işçilik bu kadar yani...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat listesi olmadığı için ustanın iki dudağı arasındasınız :)
Ya tutarsa diye ustaları dolaştığımda bin,2bin, 2bin500 fiyat toplamıştım. Ha siz altına-üstüne de yaptırabilirsiniz, şehirdeki imkanlara,ustalara,pazarlık gücünüze bakar. Net fiyat söylemek yanlış olur.
Ama dediğim gibi ya eriten yok yada ben erittim diye konu açan, olay şehir efsanesi gibi geliyor bana.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Montaj ve yakıt karışımı ayarı iyi yapılmışsa sorun yaşamazsınız. Açılma-kapanma hızı yüksek enjektörler kullanılması gerekiyor bu motorlarda.

O fiyata bu km'de dizel zaten bulamazsınız. Şahsen ben bulsam da almazdım. 90 beygirlik 1.3 motorlu bir astraya binin demek istediğimi anlarsınız.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakalım 36.500 e bir astra bulduk dizel 60.000 de... 37 yazmış 36.500 den aşağı vermem diyor... Araç bursada halamın oğlu bursa otokop ta galeri işletiyor ona baktırmayı düşünüyoruz...

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et