Opel Astra J 1.6 115 hp edition için LPG

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
4000 lira fazla verdikten sonra dizeli vardı zaten LPG ye ne gerek var

Bunu zaten motor rektefiye esnasinda alicaksin, subap vs degisirken, sifir araca al tak demedim ki :sulanma: neyse soru soruldu cevap verdik, absurd cevaplara gerek yok. bende biliyorum 4000 tl fazlasina dizel oldugunu :D kolay gelsin.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben bu LPG ile olan tartışmayı bir türlü anlayamıyorum. Opel Vectra C Elegance otomobilim var. Satın alır almaz dönüşüm yaptırdım. Bir dünya laf söylendi etrafımda... Yok değermiymiş, yok bu arabaya yazıkmış, yok araba gitmezmiş...

Bakın yaklaşık 110,000 km'dir kullanıyorum arabamı. Temmuz 2012 hesabıyla (ki bu hesap her depo dolumunda kontrol ediliyor şimdi herkes yok yanlıştır filan diyecek. Üzgünüm kesinlikle doğru) 0,22 TL / km tüketimi var.

Şimdi gelelim kaba hesaba. Bu otomobil benzinle en az 0,48 TL / km. tüketiyor. Ne kadar fark var LPG ile 0,26 TL / km.

110,000 km'de tasarruf ne kadar? 30,800 TL. Aracın şu an piyasa değeri ne kadar? 24.000 - 27.000 TL. Araç kendini bu tasarrufla amorti etmiş mi? Etmiş.
Güzeeel.

Motor yakar, kurum bağlar, gitmez, bin tane arıza çıkarır vs. diyen arkadaşlara duyurulur.

simdi arac rektefiye zamani bu ettigin kardan azicik kiyipta sandik motor takarsin oh deme keyfine, 15 yil bin sonra :D gerci km si daha cok az, cunku bu ecotec ler ile kapak acmadan 450 - 500 bin yapanlar var :D

Son düzenleme:

ozgurerbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu hafta kısmet olursa bende astra j kullanmaya başlayacağım yaşım 30 ve bu benim 10. arabam olacak fiat bis ile başladım clio, golf 4, fiat bravo, c4 vtr, twingo, favorit, maruti alfa romeo (tadı bir başka araçtır) gibi bir çok aracım oldu her araba aldığımda fason oto eksperleri türlü türlü laflar konuştu ama hiç birininde dediği gibi olmadı lpg astra j ye uyarmı uymazmı bırakın bunları en fazla bir motor yapılır lpg den ettiğiniz kar havaya uçar kaybeceğiniz tek şey bu olur bu arada ben otomotiv firmalarının bilgisayar işlerini yapan bir firmam var bir çok markanın servis sahibi ve müdürüyle sohbetim oluyor özellikle servisler dizel araç kullananları ayaklı TL olarak görüyor enjektör bozulur turbo patlar mazot pompası yanar turbo mil keser dizelden ettiğiniz kar her sene havaya uçar birde dizelin artık karı kalmadı benzinden ucuz lpg den pahalı ve alırkende en az 3 yıllık karınızı zaten peşinen plazaya veriyorsunuz neyse uzun sözün kısası lpg en karlı sistem ve kimin ne dediği umurumda bile değil

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu zaten motor rektefiye esnasinda alicaksin, subap vs degisirken, sifir araca al tak demedim ki :sulanma: neyse soru soruldu cevap verdik, absurd cevaplara gerek yok. bende biliyorum 4000 tl fazlasina dizel oldugunu :D kolay gelsin.

yapılan yorumlara tahammülünüz yoksa burada işiniz nedir anlamıyorum burası paylaşım yeri hoşuna gider yada gitmez
abzurt cevap olarak değerlendiriyorsanız cevap vermezsiniz olur biter neyse daha fazla uzatmaya gerek yok hala lafımın arkasındayım ne sonuç alacağımı bilmediğim bir şeye 3900 lira vereceğime 4000 lira fazla verip dizel alırım bu benim görüşüm

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2006 Astra H 1.6 Twinport Enjoy Lpg li Brc sistem var. Ateşleme bobini değişti
360 Tl Oksijen sensörleri değişti 700 Tl alsana 1000 Tl.Servisteki usta lpg kaynaklı arıza bunlar dedi.Bende artık benzinde kullanıyorum.Bence dizel araba en iyisi.Bide bundan önceki arabamda lpg yüzünden başıma gelenler 3 kere lpgnini beyni iki kere enjökterler , neler neler bide yüz göz olduğum dingiller.Lpg mi aman uzak kalsın

rene54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu lpg düşmanlığını anlamıyorum arkadaş madem dizele biniyosun dizeli seviyosun ne diye lpg konusuna girip msj yazıyosun ?

git 1.3 cdti o kasayı çekermi çekmezmi ? yada dizele chip yaptırım memnun olan varmı konularına yaz değilmi :))

ulfsark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Astra Edition 115 bg benzinli aracıma geçen hafta Landirenzo lpg taktırdım.

İlk denememde şehiriçi bir depoyla (yaklaşık 36 lt lpg) 300 km gittim. Km'de 38 kuruş yaktı (1 Lt Lpg = 2.8 TL) .

Sizce bu değerler normal mi? Benzinde zaten 45 kuruş yakıyordu. Ben %40-45 tasarruf olacağını düşünerek tüp taktırdım. İlk kontrole gittiğimde Landirenzo bayisine de hesabını soracağım.

Saygılar.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 Astra Edition 115 bg benzinli aracıma geçen hafta Landirenzo lpg taktırdım.

İlk denememde şehiriçi bir depoyla (yaklaşık 36 lt lpg) 300 km gittim. Km'de 38 kuruş yaktı (1 Lt Lpg = 2.8 TL) .

Sizce bu değerler normal mi? Benzinde zaten 45 kuruş yakıyordu. Ben %40-45 tasarruf olacağını düşünerek tüp taktırdım. İlk kontrole gittiğimde Landirenzo bayisine de hesabını soracağım.

Saygılar.

Kış aylarında Maksimum %25 tasarruf sağlarsın.Yaz aylarında %35 olur.Ortalama da % 30 tasarruf edilir.Buda gayet iyi bir sonuç sayılır.Eğer size %40-45 tasarruf edeceğiniz söylendiyse hesap sorabilirsin fakat o zaman da senin arabanda sorun var derler, sonrasında derler oğlu derler...........