Astra arka cam silecek suyu problemi

uhdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

Yasadigim yer itibari ile silecek suyu olarak kisin devamli antrifizli su kullanmak zorunda kaliyoruz. Buna ragmen havalar -22 oldugunda cam suyu dondu ve benimde dondugunu anlayipta silecek suyu icin kolu birakmam gec oldu tabi :rolleyes:bunun devaminda silecek motorundan gelen ses kesildi. Neyseki 10A lik bir sigortayi degisitirerek Bu sorunu cozdum ama daha sonrasinda arka cama su gelmedigini gordum. Ses var su yok. Bunu nasil cozebilirim? Ne onerirsiniz? Simdiden mesajlariniz icin tesekkurler

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koymuş olduğunuz antifiriz sistem içindeki tortuları kaldırmış ve muhtemelen arka siliceğe giden hortumu tıkamıştır. hortumu kontrol ettiriniz. su püskürtme memeside tıkanmış olabilir.

uhdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazinizdan anladigim kadariyla kendi yapabilecegim bir is degil gibi. Servise gitmem gerekecek sanirim.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suan sanirim moskova hala soguk ve silecek sulari antifriz gibi -40 derecelere kadar dayanmiyorlar egerki tortular borular tikamamissa eger arka cama giden borularinizda donmus olabilir servisden önce mümkünse bir kapali garaja cekerek arabayi bir müddet isitip tekrar deneyin bizim burdada -15 derece oldu bu sene simdilik amortisörlerden gelen ses haricinde bir sorun yok ama 25 bekleniyormus hadi hayirlisi diyoruz

uhdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suan hava sicakligi -7, -10 civarinda dediginiz gibi haftasonu bir kapali ve sicak garaj bulup deniyeyim. Birde sanirim su ayrintiyi soylemem gerekiyor. Arkada camdan su gelmesi icin kolu basili tuttugumda antrifiriz kokusu arabaya doluyor ve bir kez gormus omama ragmen soylemekte yarar var arabayi cektikten sonra yola suyun dokuldugunu gordum.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insallah su borusu patlamamistir bir kisim dondugunda siz su vermeye zorladiginiz icinde patlamis olabilirki insallah böyle bir durum yoktur

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suan hava sicakligi -7, -10 civarinda dediginiz gibi haftasonu bir kapali ve sicak garaj bulup deniyeyim. Birde sanirim su ayrintiyi soylemem gerekiyor. Arkada camdan su gelmesi icin kolu basili tuttugumda antrifiriz kokusu arabaya doluyor ve bir kez gormus omama ragmen soylemekte yarar var arabayi cektikten sonra yola suyun dokuldugunu gordum.
bunu söylediğiniz iyi olmuş..
kesinlikle borunuz patlamış.
geçmiş olsun.

uhdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman servisten baska carem yok. yardimlariniz icin tesekkurler.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman servisten baska carem yok. yardimlariniz icin tesekkurler.
ama şimdi bi düşündümde.. koku aldığınıza göre ve arabanın altından su çıktığına göre ; hortum ön camın önündeki plastik bölmenin altında ki yerden çıkmış gibi geldi bana.. bu ön cam sileceklerinin altındaki siyah plastik.. orayı sizde rahatlıkla sökebilirsiniz. silecekleri söktünüzmü gerisi kolay zaten.. muhtemelende boru patlak değil çıkmış bulacaksınız.. :D el beceriniz varsa bi deneyim derim.

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde arka cam lilecek suyu çok az akıyor. fıskiye tıkalı değil fakat çok çok az akıyor. sizce nedendir?