arka cam silecek suyu hk

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direğin içindenmi yoksa üstündenmi acaba???
yani gözle görünüyormu
ben sol direği söktüm ama göremedim.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu arkadaşlar kimse bilmiyormu yaa... ustalar okusa başlığı sorun cevaplanacak ama ustalar okumadı demekki... su kabınınolduğu direkten tavan boyunca gitmesi mantıklı ama nette şema falan varsa bulabilirsin... yeliz hanıma pm at servisten yarımcı olurlar sanırım...

floy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşım ben sana şöle bi örnek vereyim arkadaşımdada astra g vardı oda çok takmıştı bu olaya söför kısmında ayakbolgesi ıslanıyor dimi büyük olasılıkla kaputu açınca söför kısmının tarafındaki su olugunun biraz içe dogru tam kösede yani aşşagıya inan olugun arkasında oluyo bi tapa var motor bölümünden iç konsola giden bi oluk bu normalde orası lastik tıpayla kapalı olur ama arkadaşın arabası ikinci el oldugu için ilk sahibi anfi baglamış arabaya ve aküden arkaya kadar amfi kablosu çekmiş ve delik açık kalmış büyük bi ihtimalle o delik açık kalmıştır oraya silikonla kapatırsan sorun çözülür bak lin veriyorum burda resimli bi şekilde görebilirsin kırmızı silikonla kapamışlar deligi
http://www.opelim.net/forums/search.php?searchid=2443511

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allaha şükür. elle tutulur ikinci cevap oldu bu...teşekkürler arkadaşım cevabın için..
forum ustalarından daha çok ilgi beklerdim.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşım ben sana şöle bi örnek vereyim arkadaşımdada astra g vardı oda çok takmıştı bu olaya söför kısmında ayakbolgesi ıslanıyor dimi büyük olasılıkla kaputu açınca söför kısmının tarafındaki su olugunun biraz içe dogru tam kösede yani aşşagıya inan olugun arkasında oluyo bi tapa var motor bölümünden iç konsola giden bi oluk bu normalde orası lastik tıpayla kapalı olur ama arkadaşın arabası ikinci el oldugu için ilk sahibi anfi baglamış arabaya ve aküden arkaya kadar amfi kablosu çekmiş ve delik açık kalmış büyük bi ihtimalle o delik açık kalmıştır oraya silikonla kapatırsan sorun çözülür bak lin veriyorum burda resimli bi şekilde görebilirsin kırmızı silikonla kapamışlar deligi
http://www.opelim.net/forums/search.php?searchid=2443511

linkte bi sorun var sanırım.. olmamış :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haa bu arada sileceklerin altındaki plastik kısmada baktım. cama su döktüm. direk arabanın altından çıktı su. :):)

bektas kardesim...cam silecegi suyu diyorsun ekslime varmi??? arka sileceklere su verdiginde tazyikli gidiyormu? gidiyorsa hatayi yanlis yerde ariyorsun...orda hata yok...cünkü o kücük pompa hem kacirip hem tazyikle arkayi sulamaz...
gelelim diyorsun ön camin ordan su döktüm iceri girdi..iste sorunu bulmussun..nerden girdi??? ona bak bence...hortum deyince iceri nerden giriyor ona bak eger iceri giriyor belki ön cam direginden tavana gidiyordur ordan arka ya..veya önden asagi giriyor yan söför koltugun dibinden gidiyor arka direkten yukari cikiyordur ama ben derim bu silecekle ilgili degil...
büyük ihtimal ön plastik yani sileceklerin orda yagmur suyu kanali var ve asagiya kanal var o pisliklerden tikali su iceri giriyor...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
** abi cam suyundaki eksilmeyi anlayamam. kutunun içi gözükmüyor.
** su atttığım zaman tazyikli gidiyor.
** ön cama su döktüm, içeri girdi demedim. aşağıdan tekerin ordan dışarı attı dedim. yani su atma sistemi tıkalı değil. (ama ilk fırsatta gene temizleyecem)
** abi hortumu takip etmeyi bende düşündümde tekerin davlumbazının içinde kalıyor. hem tekeri hem davlumbazı indirmem lazım. yani uzun iş.
** ön cam direğine ve şöför koltuğunun dibinede baktım hortum felan yok.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bektas kardes..bence hortumda ariza yok..cünkü o delik olsa o kadar islanmaz bu bir,iki o kücücük pompa hem hortum yirtik olsun hemde arkaya tazyik versin sanmiyorum..birde orda yeri islatacak kadar su olmaz...arabaya su büyük ihtimal kapidan giriyor..yani nasil anlatayim aracin kapisinin icinde dösemesini ile kapi arasinda naylon koruyucu torba oluyor o yoksa veya yirtik ise ihtimal ordan yagmur suyu giriyor olabilir... arti dedigim gibi önlerden de girebilir sen onu arastir su nerden geliyor mesela orayi kurut kapiya tazyikle su tut sonra yine bak...
gecmis olsun

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki teşekkür ederim.

floy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb kardeş deligi bulamadın galiba aslında çok kolay yerde bakşimdi silecek kollarının altında sukanalı var şöför mahalinin tarafında hatta kaput menteşesinin altında oyer ama su kanalının içinde geride köşede kalıyo görmen lazım linkide sitede self servis bölümünde aküden anfiye kablocemek diye arat bulursun bak linki yine veriyorum bende çalışıyo kolay gelsin http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=38381